Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Што точно се учи?
Теорија, ама ептен е лесен предметот. Така и професорката кажа. Лани се водела "менторска" настава, од проста причина што малку луѓе го имале запишано. Требало да изработат некакви семинарски, и на крај да ги презентираат, и огромен удел во оцената имало мислењето на останатите колеги, а не само на професорката. :)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Теорија, ама ептен е лесен предметот. Така и професорката кажа. Лани се водела "менторска" настава, од проста причина што малку луѓе го имале запишано. Требало да изработат некакви семинарски, и на крај да ги презентираат, и огромен удел во оцената имало мислењето на останатите колеги, а не само на професорката. :)

Ама не го гледам на листата за избирање, можно е да го нема?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Конкретно за утрешните предавања, групи не пишува туку има ОСИ 2 и ОСИ 3, зборам за група 3. Шо значи тоа ?
 

AniMagus

ペルソナ
Член од
20 октомври 2012
Мислења
1.161
Поени од реакции
4.292
Ама не го гледам на листата за избирање, можно е да го нема?

Напиша Лошковска, дека наместо Визуелизација, ќе се активира предметот Програмирање на видео игри и специјални ефекти. По грешка бил внесен визуелизација во првичниот распоред...
 
Член од
30 август 2013
Мислења
51
Поени од реакции
3
Да не знае некој за Професионални вештини што предмет е,лесно ли се полага,треба ли вооптшо да се посетува настава?. Не ми изгледа воопшто озбилен предмет
 
D

dystopian

Гостин
Да не знае некој за Професионални вештини што предмет е,лесно ли се полага,треба ли вооптшо да се посетува настава?. Не ми изгледа воопшто озбилен предмет
Англиски, најлесен предмет од прва година.
 
D

dystopian

Гостин
А редовност на настава задолжителна ли е ?
Не, на почеток ни кажаа дека е задолжителна и со над 2 или 3 отстуства (не ми текнува) немаш право на потпис, ама се разбира испадна дека тоа нема врска, и сите полагаа...
 
Член од
9 септември 2013
Мислења
22
Поени од реакции
1
А каде се наоѓа копирницата на машински? И дали таму можам да ја најдам структурно програмирање и математика 1?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А каде се наоѓа копирницата на машински? И дали таму можам да ја најдам структурно програмирање и математика 1?
влези во зградата на електро /машински и одма во ходникот, нема шанси да згрешиш. Имаш се таму.
 
Член од
16 август 2013
Мислења
11
Поени од реакции
1
Edno prasanje do postarite studenti....od 1 god. mi ostana Mat2 ja prasav profesorkata ona mi vika moze da zapisam mat3 samo so potpis, e sega prasanjeto mi e: dali mora da zapisam sega mat3 bidejki mi e zadolzitelen ili moze da si go ostavam za dogodina a da si izberam od izbornite? na studentski prasav neznaat da mi kazat...a jas mislam deka ako zapisam mat3 ke mi se skrati 1 izboren...zbrka :)
fala na pomosta :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Edno prasanje do postarite studenti....od 1 god. mi ostana Mat2 ja prasav profesorkata ona mi vika moze da zapisam mat3 samo so potpis, e sega prasanjeto mi e: dali mora da zapisam sega mat3 bidejki mi e zadolzitelen ili moze da si go ostavam za dogodina a da si izberam od izbornite? na studentski prasav neznaat da mi kazat...a jas mislam deka ako zapisam mat3 ke mi se skrati 1 izboren...zbrka :)
fala na pomosta :)
Како бе не знаат од студентски кој ги вработил неписмениве, прво ги запишуваш неположените предмети од прва и мораш да го запишеш математика ако е задолжителен и да, така ќе ти се скрати еден изборен ама можеш и да запишеш повеќе кредити, со молба, ама дали ќе можеш да постигнеш.

Накратко, мораш да ги запишеш сите предмети што не си ги положил а се задолжителни. Ако не положиш некој изборен и после 3 сесии, можеш наредната година да си го смениш и запишуваш друг, исто ко да не било. Барем вака беше до сега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom