Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
12 септември 2020
Мислења
6
Поени од реакции
5
Ако некој бил кај Михова на усно дискретна 2, може ли да ми каже како испрашува? Ме викна утре и не знам што да очекувам :/
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
20
Kako izgleda biznis statistika prv kolokvium i dali ima baza na prasanja ili slicno?
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
66
Поени од реакции
26
Kako izgleda biznis statistika prv kolokvium i dali ima baza na prasanja ili slicno?
За база незнам ама има се од задачите што се решаваат на аудиториски углавно ништо повеќе од тоа..
Иако многу ќе ти кажат дека е прелесно не е, да не ти биде трагикомедично ќе се смееш кога ќе ти речат " прелесно е " после колкоквиум да плачеш.. Извежбај си ги сите задачи од аудиториски мислам дека формули има и немаш гајле
 
Член од
20 март 2021
Мислења
12
Поени од реакции
0
Здраво, дали некој може да каже какви прашања има на прв колоквиум по предметот Основи на Веб дизајн?
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Здраво, дали некој може да каже какви прашања има на прв колоквиум по предметот Основи на Веб дизајн?
Што значи некој HTML tag, како да се селектира одреден таг(пр. третиот <p> таг што е од дадена класа) и слично. Види во групата на фб, мислам дека има прашања таму.
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
20
За база незнам ама има се од задачите што се решаваат на аудиториски углавно ништо повеќе од тоа..
Иако многу ќе ти кажат дека е прелесно не е, да не ти биде трагикомедично ќе се смееш кога ќе ти речат " прелесно е " после колкоквиум да плачеш.. Извежбај си ги сите задачи од аудиториски мислам дека формули има и немаш гајле
Fala ti, se nadevam ke bide dobro :)
 
Член од
20 март 2021
Мислења
12
Поени од реакции
0
Што значи некој HTML tag, како да се селектира одреден таг(пр. третиот <p> таг што е од дадена класа) и слично. Види во групата на фб, мислам дека има прашања таму.
Ти благодарам!
 
Член од
9 октомври 2020
Мислења
33
Поени од реакции
21
Прашање до колегите што го слушаат предметот Софтверски квалитет и тестирање, дали за изработување на првата домашна треба да се преслушаат само аудиториските вежби или треба и предавањата? Фала.
 
Член од
1 септември 2019
Мислења
15
Поени од реакции
2
Совети за АОК , за полесно совладување.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Совети за АОК , за полесно совладување.
Теорија, лекции од книга, снимените предавања од Граматиков пред колоквиум, презентаците.
Најбитно е да знаеш што се случува на секоја слика од презентациите. Такви се паѓаат на колоквиум/испит теорија.

Задачи, два три прати пререши ги аудиториските, вежбај од минатите задачи што се паѓале. Скоро слични задачи се паѓаат.

Глеј да извадиш што повеќе поени на е-тестовите и тестот за лабс.
 
Член од
2 февруари 2020
Мислења
45
Поени од реакции
17
Zdravo kolegi, E-Vlada se sovladuva li samo so ucenje od bazite sto se spodeleni vo grupata na fb? Uzasno e dosaden predmetot :D
 
Член од
20 декември 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Некој инфо шо ќе има прв колоквиум софтверско? Фала
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Zdravo kolegi, E-Vlada se sovladuva li samo so ucenje od bazite sto se spodeleni vo grupata na fb? Uzasno e dosaden predmetot :D
За Е-влада нема ни потреба да читаш било што, доволно е да се појавиш на полагање.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
25
Поени од реакции
7
Ја има ли некој првата лаб по Интернет Технологии да ми ја прати?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom