Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.637
Поени од реакции
3.654
Kako odat online preeavanjaata, na koja aplikacija, potrebna li e kamera celo vreme
Не треба камера, преку courses се уклучуваш на bbb(big blue button) се одржуват, ќе ви пишат мејл подетално и првите предавања ќе ви пуштат линкови
 
Член од
19 јуни 2018
Мислења
82
Поени од реакции
77
Има некој информација дали ќе продолжат снимањата на предавањата и аудиториските како во летниот семестар?
 
Член од
28 јануари 2020
Мислења
146
Поени од реакции
20
Dali ako smenime studiska programa treba da gi polozime i nepolozenite predmeti od stariot smer ili?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.637
Поени од реакции
3.654
Има ли книги за Алгоритми и податочни структури и Вовед во компјутерски науки у книжарите шо са блиску до факултето?
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Има ли книги за Алгоритми и податочни структури и Вовед во компјутерски науки у книжарите шо са блиску до факултето?
За Вовед во компјутерски науки имаше прашања теорија пред некоја година
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Кога внесов 3ти семестар ставив Веројатност и Статистика, ама дека не беше внесена оценката по Калкулус , ми го смениле предметот со Калклулус. Планирав во Понеделник да одам да ми го сменат предметот ама гледам сега ми ставиле курс Калкулус 2020/21. Дали ќе ми го сменат или ќе прават проблеми?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Кога внесов 3ти семестар ставив Веројатност и Статистика, ама дека не беше внесена оценката по Калкулус , ми го смениле предметот со Калклулус. Планирав во Понеделник да одам да ми го сменат предметот ама гледам сега ми ставиле курс Калкулус 2020/21. Дали ќе ми го сменат или ќе прават проблеми?
Сега ти е внесена оценката калкулус? Ако да, нема да прават проблем. Ако не, ургирај што поскоро да ти ја внесат.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Сега ти е внесена оценката калкулус? Ако да, нема да прават проблем. Ако не, ургирај што поскоро да ти ја внесат.
Оценката ми e внесена пред една недела ама не успеав да им кажам на студентски да ми сменат. Планирав кога ќе запишувам семестар во вторник да средам но ете веќе креирале курсеви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom