Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
16 септември 2020
Мислења
8
Поени од реакции
0
За плаќање на семестар,треба да се гледа сумата на Iknow?
 
Член од
2 август 2019
Мислења
9
Поени од реакции
3
Dali laboratoriskite vezbi se zadolzitelni, kako se odvivaat, po kolku traat? Ako se kako casovi, dali moze samo da se isprakaat domasnite/zadacite bez da se prisustvuva na istite?
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.500
Ti blaogdaram za brziot odgovor. Dali bi znael kako odat za SIIS predmetite za prva godina: Profesionalni vestini, Kalkulus 1, Strukturno programiranje, Biznis i menadzment, Voved vo kompjuterski nauki?
Ако ме прашуваш за лабораториските , лабораториски имаш по Структурно и по Вовед во КН , задолжителни , мислам по Вовед можеше 1 да имаш пропуштено , по Структурно 2 .
Кога се учеше физички , лабораториските по двата предмети ги одржувавме во лабораториите сега најверојатно ќе ги решавате од дома и ќе ги праќате на системот како домашни.
 
Член од
2 август 2019
Мислења
9
Поени од реакции
3
Ако ме прашуваш за лабораториските , лабораториски имаш по Структурно и по Вовед во КН , задолжителни , мислам по Вовед можеше 1 да имаш пропуштено , по Структурно 2 .
Кога се учеше физички , лабораториските по двата предмети ги одржувавме во лабораториите сега најверојатно ќе ги решавате од дома и ќе ги праќате на системот како домашни.
fala ti mnogu!
 
Член од
9 август 2020
Мислења
14
Поени од реакции
11
Мислење за:
Триводалиев Кире - Professional skills
Јанчески Методија - Calculus
Ѓорѓевиќ Дејан - Structural programming
Здравкова Катерина - Introduction to computer science
Здравески Владимир - Business and management
Ве молам пишете, многу би ми значел вашиот одговор.
 
Член од
13 декември 2018
Мислења
20
Поени од реакции
10
Decki bidejki sum 2ra god atm a imam 3 predmeti od prva za slusanje, sea znam vo koja grupa sum za 2ra godina no ne znam kaj koj treba da gi slusam predmetive od 1va godina i vo koj termin od rasporedot, i dali primer od strukturno potpisot mi se prenesuva...I dali e mozno da se desi da ima preklopuvanje na terminite i primer Biznis i Mrezi da e vo isti termin i da nemozam da gi slusam..
Help..
 
Член од
23 март 2012
Мислења
4
Поени од реакции
2
Decki bidejki sum 2ra god atm a imam 3 predmeti od prva za slusanje, sea znam vo koja grupa sum za 2ra godina no ne znam kaj koj treba da gi slusam predmetive od 1va godina i vo koj termin od rasporedot, i dali primer od strukturno potpisot mi se prenesuva...I dali e mozno da se desi da ima preklopuvanje na terminite i primer Biznis i Mrezi da e vo isti termin i da nemozam da gi slusam..
Help..
Како што ја имаш најдено групата за втора година, истото ќе го направиш и за групата од прва, според презимето ќе одредиш во која група си во прва и во таа ќе ги слушаш предметите.
 
Член од
26 август 2018
Мислења
79
Поени од реакции
33
Збор-два за Горан Велинов по Бази на податоци?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Господ те благословил. Најлесно е кај него.
На толку важен предмет, не сум сигурен колку е добро да си кај него. Дипломираат студенти без да знаат едно основно квери да напишат, а причина е неговата лесна 6ка.
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
На толку важен предмет, не сум сигурен колку е добро да си кај него. Дипломираат студенти без да знаат едно основно квери да напишат, а причина е неговата лесна 6ка.
Сменет беше начинот на полагање лани. Немаше такво правило за 6ка. Теоријата се полага на лист, додека практичниот дел се пишуваa прашалници на веќе направена база. Плус има проект и лабораториски. Меѓутоа пак е најлабав, а мене лично ми се допаѓа начинот на кој што предаваа он и Анчев.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom