Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
Да, ќе го префрлиле на 11 ноември (надвор од колоквиумска). Треба официјално известување да пуштат најкасно до утре.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ги видов апсолвентите од 2014 и видов дека на МТ има завршено само еден студент. Зошто има толку малку, не е признаен смерот или што е работата ?
Исто така сакав да ве прашам утре полагам програмирање колоквиум а уште ми немат кажано термин. Кога и каде ке ги објават термините ?
 
Последно уредено:
Џ

ЏинЏер

Гостин
Ги видов апсолвентите од 2014 и видов дека на МТ има завршено само еден студент. Зошто има толку малку, не е признаен смерот или што е работата ?
Исто така сакав да ве прашам утре полагам програмирање колоквиум а уште ми немат кажано термин. Кога и каде ке ги објават термините ?
Во 2014 ако имало апсолвент од МТ мора да бил на тригодишни студии. МТ е нов смер кој се воведе во 2011 со основањето на ФИНКИ, значи првите апсолвенти на четиригодишни студии се од годинава.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.199
Поени од реакции
57.804
Ги видов апсолвентите од 2014 и видов дека на МТ има завршено само еден студент. Зошто има толку малку, не е признаен смерот или што е работата ?
Исто така сакав да ве прашам утре полагам програмирање колоквиум а уште ми немат кажано термин. Кога и каде ке ги објават термините ?
Нa Courses
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Znae nekoj kaj se naoga lab ab?
За 200аб ако прашуваш, на ТМФ по скали прв кат, порано што беа две одделни простории 200а и 200б сега го срушиле ѕидот што ги одделуваше и се сметаат како една.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.967
Поени од реакции
12.498
За 200аб ако прашуваш, на ТМФ по скали прв кат, порано што беа две одделни простории 200а и 200б сега го срушиле ѕидот што ги одделуваше и се сметаат како една.
Јас ко бев прва 200а,б,в беа една просторија, па ги одделија посебно, па сеа пак ги споиле? :D
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Јас ко бев прва 200а,б,в беа една просторија, па ги одделија посебно, па сеа пак ги споиле? :D
Ова сега скоро ги имаат одделено, јас имав е-тест мрежи во понеделникот па кога влегов приметив. Баш се чудевме со колегиве која е просторија 200аб, мислевме печатна грешка е :D
Иначе 200в е уште одделена.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.322
Поени од реакции
17.766
Дечки, а за колку време се полагаат ввнет и ввинфо?
Дека нели има теоретски и практичен дел... Саат време едното, саат време другото или?
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
ввнет пред 2-3 години прв колоквиум се полагаше 30 м на едно ливче во кои имаше прашања на заокружување, дополнување и 2 задачи со наоѓање ip адреси /subnet маски.
После се идеше во лабораторија и се решаваше ftp/telnet околу 1 саат.
ввинфо ( ОСИ по старо) се полагаше етест имаше околу 50 прашања. Ако е етест помини онлајн учење и базите на фб што ги објавуваат. Полагањето е 1 саат - 1.30 ама се завршува за 20-30м.
 

M!K!

supersonic
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.224
Поени од реакции
1.966
ввнет пред 2-3 години прв колоквиум се полагаше 30 м на едно ливче во кои имаше прашања на заокружување, дополнување и 2 задачи со наоѓање ip адреси /subnet маски.
После се идеше во лабораторија и се решаваше ftp/telnet околу 1 саат.
ввинфо ( ОСИ по старо) се полагаше етест имаше околу 50 прашања. Ако е етест помини онлајн учење и базите на фб што ги објавуваат. Полагањето е 1 саат - 1.30 ама се завршува за 20-30м.
Ввинфо нема практичен дел?
Ако ги има некој командите за SSH нека прати пп, фала :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom