Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.188
Поени од реакции
1.189
Некој да знае кај се наоѓа новиот амфитеатар на ФИНКИ?
Во објектот спроти задниот влез на ТМФ, кога ќе влезеш внатре првиот ходник лево, па првата просторија лево. Така нешто беше.
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Дечки, линк некој за спуштање на CLips? Најдов еден, ама вика download CLips ANSI, па не знам дали е тоа. Во упатствово во дополнителни материјали, не навеле линк, па затоа овде пишувам.
Ваљда мислиш на CLisp. http://www.clisp.org/
Edit: глеам има и CLIPS алатка за експертни системи, така да зависи за кој предмет збориш. За вештачка интелигенција - горниот линк, за експертни системи - http://sourceforge.net/projects/clipsrules/files/CLIPS/Misc/
 
Член од
5 февруари 2015
Мислења
8
Поени од реакции
0
Ако сакате да спремите ООП прв колоквиум или структурно испит сега е правилно време да почнете. Контакт во порака за детални информации.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.987
Поени од реакции
12.550
Ај озбилно некој ако има некој испитни од WAN мрежи или шо полагал кај Соња досеа нека каже искуство, многу материјал е стварно, може 250 страни има предадено досеа и уште 3 предавања треба да одржи, немам ни време ни нерви за да го спремам толку нашироко предметов.
 
Член од
13 јануари 2011
Мислења
21
Поени од реакции
0
Пополнувам апликација за курс па треба да одговорам на прашањето (How does frequency affect to the attenuation of the signal?)
Ваши одговори и мислња многу би ми помогнале :)
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
243
Поени од реакции
86
Дали има некој база по интернет технологии за прв колоквиум?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Дали неструктурирани бази и xml давал Слободан тестови на предавања? Пошо не можам да присуствувам?
И дали има нешо кажано за колоквиумот?
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Некој да сподели пример колоквиуми по Оперативни Системи? Задачи имам колку-толку, теорија не можам никаде да најдам.
 
Член од
1 декември 2013
Мислења
86
Поени од реакции
86
Интернет Технологии колоквиум од лани ако ви се наоѓа на некој?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.987
Поени од реакции
12.550
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
некој задачите за вежбање да ги прати за ОС, ги тргнале од систем..
 
Член од
5 април 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ме интересира какви впечатоци имате од смерот "Примена на е-технологии".Дали е премногу тешко да се совлада материјалот доколку немаме големо познавање од областа на информатиката,во каква форма е материјалот потребен за учење,дали дел од материјалот можеме да го најдеме само на англиски и сл?
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
17
Поени од реакции
3
Некој што има слушано Интелигентни Системи да стави колоквиумски, испитни итн?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.987
Поени од реакции
12.550
Ме интересира какви впечатоци имате од смерот "Примена на е-технологии".Дали е премногу тешко да се совлада материјалот доколку немаме големо познавање од областа на информатиката,во каква форма е материјалот потребен за учење,дали дел од материјалот можеме да го најдеме само на англиски и сл?
Еден од полесните е ПЕТ, ги немаш математиките.

Некој што има слушано Интелигентни Системи да стави колоквиумски, испитни итн?
Бојан рече дека исти ќе се задачките како од ауд, постапките научи ги само. Така слушнав било и минати години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom