Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
http://www.fakulteti.mk/news/13-12-30/intervju_so_osnovachite_na_najinovativnata_makedonska_it_kompanija_-_ivote.aspx
Еден од најдобрите асистенти (сега професор) кој ми предавал - Гоце :cuc:
Љупчо пак ми е сличен на Мурињо во одговорите на прашањата. :)
:facepalm: :facepalm: леле, че си пукам вколено, си мислев за Г.Докоски велиш..

Патем, има некој овде што полагал вештачка денеска?
Ај нека ме контактира на ПП за да ми прати материјали од предметот, сакам да спремам дипломска со невронски мрежи и роботска рака.
Јас на ксиа сум и не ги учвме невронските мрежи, а страшна работа можат да ми завршат.
Данке :)
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Да, уште да беше Анто малце заинтересиран за факултетов, добро ќе беше...
Ист е и Гоце, доаѓа на предавање коа ке му прдне... Премногу проекти имаат за да можат да се фокусираат максимално на факултетот.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.183
Поени од реакции
1.176
Ист е и Гоце, доаѓа на предавање коа ке му прдне... Премногу проекти имаат за да можат да се фокусираат максимално на факултетот.
Значи не треба да прават филмови од типот :
Љупчо: Ние не работиме во „Ајвоут“, за жал. Но, ние имаме одлична, благородна работа - работиме како професори на ФИНКИ. Тоа е работата која ја сакаме. Но, чувствуваме потреба целото тоа знаење да го пренесеме на нашите студенти, исто како и сопственикот на „Интел“.Една година чекаме термин да закаже да земеме отценки, а тој многу посветен бил :D
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Код:
http://finki.ukim.mk/mk/student-announcement/stipendii-nezavereni-mon-12-2013
кој кур е овој архивски број ? мене само ми удрија печат и потпис од СП, а таму не ми направија проблем дека ми фали нешто.. ? знае ли некој поточно..
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610
http://www.fakulteti.mk/news/13-12-30/intervju_so_osnovachite_na_najinovativnata_makedonska_it_kompanija_-_ivote.aspx
Еден од најдобрите асистенти (сега професор) кој ми предавал - Гоце :cuc:
Љупчо пак ми е сличен на Мурињо во одговорите на прашањата. :)
:facepalm: :facepalm: леле, че си пукам вколено, си мислев за Г.Докоски велиш..
Прво јас си кажав за мене пред 5 години на ПМФ ми беше асистент. По спремен човек од тогашните асистенти за мене немаше, можеби Милош Столиќ и Методија Јанчески ќе ги спомнам во топ 3 за МЕНЕ.
Можеби сега не е така, не знам.

Нема потреба од понатамошна дискусија од моја страна за ова.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
9
Поени од реакции
4
Поздрав дечки,
Ме интересира дали има некој вработен (пријавен) а воедно и студент на финки или пак ако знае некој. Ако може да ми објасни како иде процедурата (дали воопшто е возможно), бидејќи колку што гледам нема вондредни студенти. Фала ви однапред. :)
--- надополнето: 2 јануари 2014 во 00:58 ---
Поздрав дечки,
Ме интересира дали има некој вработен (пријавен) а воедно и студент на финки или пак ако знае некој. Ако може да ми објасни како иде процедурата (дали воопшто е возможно), бидејќи колку што гледам нема вондредни студенти. Фала ви однапред. :)
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
Да побарам ваша препорака, ми требаат неколку приватни часови Дискретна математика имате предлози?
 
Член од
12 октомври 2009
Мислења
36
Поени од реакции
8
Ме интересира дали ФИНКИ е европски признат факултет и дали ќе ме примат со интерни предмети бизнис и дигитални системи ? поздрав
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
^ И на двете прашања ДА :D (ако не во државна во приватна квота)
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.183
Поени од реакции
1.176
Како прво да ви посакам Среќна Нова година колеги :D
Сега со прашањeто:sneaky:
Ќе може ли некој да сподели искуство од предметите Оперативни Системи и Вештачка интелегенција, што и како се учи, ако има некои материјали да се споделат и слично :D
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610
Како прво да ви посакам Среќна Нова година колеги :D
Сега со прашањeто:sneaky:
Ќе може ли некој да сподели искуство од предметите Оперативни Системи и Вештачка интелегенција, што и како се учи, ако има некои материјали да се споделат и слично :D
Еве материјали оперативни системи од ПМФ пред 4-5 години. Одличен предмет. (y)
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Сега се учи и Python по ОС. И е доста позаебан предмет од она што се учеше на ПМФ пред 3 години.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
10 пати позаебан од порано е сега Оперативни системи. Се што му текна напикаа во предметов. Комбиниран со бази и вештачка во еден семестар убиствено беше. just sayin
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
10 пати позаебан од порано е сега Оперативни системи. Се што му текна напикаа во предметов. Комбиниран со бази и вештачка во еден семестар убиствено беше. just sayin
Потежок е четвртиот семестар со бази, оперативни и вештачка или третиот со веројатност, мрежи, алгоритми и напредно програмирање?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom