Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Добив 0 поени АОК пошо наводно имам ист код со двајца колеги,а цел викенд потрошив на тој проект,ептен се измачив дури добив. Искуство од лани, на консултации можеш да се разбереш со асистентиве или слабо?
Јас бев и се бунев, пошто не препишував од никој. Најдов на интернет решение, го модифицирав, ама не бев едиствениот човек што има пристап до Google. Ми дадоа 30%, што е подобро од ништо. :)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.980
Поени од реакции
12.531
Јас бев и се бунев, пошто не препишував од никој. Најдов на интернет решение, го модифицирав, ама не бев едиствениот човек што има пристап до Google. Ми дадоа 30%, што е подобро од ништо. :)

Ама нели минимум за потпис е 50%? И мене една надворешна функција ми беше од на интернет ама за проектот кој го имав таа функција беше неопходна и нема друг начин освен тој.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.629
Поени од реакции
52.501
Секако оди на консултации.
Јас затоа им пишував коментари на секој ред што правам :D
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Јас бев еден од ретките што немаше ист код со другите. И решението беше копирано од нет. :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.629
Поени од реакции
52.501
Јас исто со максимум поени ама сам ја решавав, а и на другар му ја решив, и он 100.
Ама сега некако не иде вторава.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Ама нели минимум за потпис е 50%? И мене една надворешна функција ми беше од на интернет ама за проектот кој го имав таа функција беше неопходна и нема друг начин освен тој.
Лани услов за потпис беше да ги направиш и двата проекти, немаше врска колку и дали воопшто ќе освоиш поени.
Оди на увид посекако.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.629
Поени од реакции
52.501
Лани услов за потпис беше да ги направиш и двата проекти, немаше врска колку и дали воопшто ќе освоиш поени.
Оди на увид посекако.

Па да ама годинава има многу промени и направиле да треба да имаш 50% од поените за проектот за потпис.
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
48
Поени од реакции
8
Ако има некој љубезен да помогне за вториов проект во hades , по АОК ?? :D
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Грејвдигер ти текнува некој пократок начин од табела со 5 влеза за проектот АОК или да го правам со 5 влеза? И ке ми намалат ли поени ако не е најоптимимално решено, ама функционира?
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Грејвдигер ти текнува некој пократок начин од табела со 5 влеза за проектот АОК или да го правам со 5 влеза? И ке ми намалат ли поени ако не е најоптимимално решено, ама функционира?
Направи си го најдобро со 5 влеза, како што имате учено, пошто знаат за се и сешто да кратат поени.... А и не се мн тешки за минимизирање, баш денес го праев петтиот проект за една другарка, многу едноставни функции се добија на крај (мислам едноставни за имплементација во hades) :)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.980
Поени од реакции
12.531
Разделете го на две, или уште подобро на четри, колото ептен ќе ви се минимизира. Бев на консултации кај Александра и таа ми рече така.
Иначе се разбрав преку email за проектот, ептен ми излегоја во пресрет со оглед на тоа дека некогаш не ни враќаат на мејл.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Грејвдигер ти текнува некој пократок начин од табела со 5 влеза за проектот АОК или да го правам со 5 влеза? И ке ми намалат ли поени ако не е најоптимимално решено, ама функционира?

Не знам што ти е проектот, ама ако влезовите ти се на пример вака:
0 0 1 0 0
0 0 1 0 1
0 0 1 1 0
0 0 1 1 1

првите два може да ги отстраниш, и ќе ги гледаш само 100,101,110,111
 

Kajgana Shop

На врв Bottom