Факултет за Електротехника и информациски технологии

Х

Ханзо

Гостин
Дочекав и јас прва смена. Само лабораториски да не ми спопикаат во петок.
Епа колеги, со убаво нека ни тргне новиот семестар. :)
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
33
Поени од реакции
1
Stvarno e top ova - petok sloboden den:vozbud:. No mozat da ni gi rasipat zurkite vo cetvrtok vecer ako ni stavat labaratoriski toj den.
 

Oi!

Член од
26 август 2008
Мислења
313
Поени од реакции
6
Еј ај да ве прашам нешо..има ли некој кој пријавуваше за оваа ден-сесијата..па да каже шо како иде...се плаќа ли не се плаќа??...дајте информации и што документи треба...зш сакав да прашам на студентски беше гужва ненормална...
АЈ ВЕ МОЛАМ ПИШЕТЕ НАЈБРЗО ШТО МОЖЕТЕ!!!
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Распоредот на ТК - IVта година многу им е напнат некако, сте го виделе ?!?!
Кликај ТУКА.
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Некој да не го знае распоредот за казнена? Кој предмет, колку саат?
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
hehe

na etf ima 5 matematki i 2 fiziki osnovi na elektrotehnika programiranje
elektronika nA IKI e zaebano ako si za programiranje poarno na PMf da ides polesno ke si pomones

OvDeKa e zAeBaNo
:)
:nesvest:
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
do zainteresiranite maturanti nemojte da odite na toj fakultet tamu na gasot i pluski ispagaat :smir:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
na etf ima 5 matematki i 2 fiziki osnovi na elektrotehnika programiranje
elektronika nA IKI e zaebano ako si za programiranje poarno na PMf da ides polesno ke si pomones

OvDeKa e zAeBaNo
:)
:nesvest:
Не сум на ФЕИТ, ама овој пост ми е смешен. Што е поентата во тоа полесно да поминеш за разлика од тоа да научиш нешто? Имаш посебна тема за ПМФ, пишувај таму.

do zainteresiranite maturanti nemojte da odite na toj fakultet tamu na gasot i pluski ispagaat :smir:
Кој вика дека сите мораат да се здобијат со диплома и мора да биде лесно? Медицина и ФЕИТ отсекогаш биле најтешки факултети, тоа е факт.
 
Член од
2 февруари 2009
Мислења
10
Поени од реакции
2
Здраво на сите колеги и колешки.Еве како бруцош да кажам два-три збора.
Првиов семестар не беше нешто многу тежок,математика работи од средно (геометрија у простор,лимитс и цртање функции),исто и физика основни работи беа.
Глејте да ги поминете сите на колоквиум зошто на испит мат усното е ГОДДАМИТ посебно кај мојава Марија-Коши.Сите ги бутка,едвај ми пиша 6,а се докажано и изведено.
Физика Ласко е закон,најболји е кога ги измислува задачите и кога мафта со рацете.
Електротехника ми се падна Весна Арнаутовска-Тошева,жената е срце.Предава многу убаво,ни дава по 5-6 домашни и секогаш можеш да ја прашаш за било што.Ама бара многу презисност во решавањето.
А исто и Марсо(структурирано) е закон.Предавањата му се интересни и сфаќаш што збори.

Патем,ја сум на ТК и мислам дека е најисплатлив смер заедно со ИКИ.

поздрав до сите
 
Д

Демијан

Гостин
Разликата на ФЕИТ и ПМФ во програмирањето е тоа што на ФЕИТ се програмира на лист,а додека на ПМФ најнормално на компјутер.

За сите идни бруцоши на ФЕИТ би им препорачал да размислат колку можат да одвојат време за учење поради тоа што има многу заебанции како учење ненормално многу теорија а исто така и треба да имаш и среќа со професорите.

П.С Ако ја видите Санева дека ви е професор по Математика одма префрлајте се во друга група додека е време:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom