Факултет за Електротехника и информациски технологии

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Ја идам сигурно ама ако ми одговара денот и времето :)))

п.с. Кај ќе идеме, во Бифе :pos: ?
Абе какво бифе,цените се ко на кеј кафичите,а кога ќе излезеш ќе мирисаш плус на тост :pos: :pos:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
На денешната неофицијална средба во отсуство од пресот, Mainframe Corporation во соработка со Ханзо Industry дојдоа до заклучок дека треба да се одржи:

ЕЛЕКТРОКАЈГАНА СОБИРАНКА

Заинтересираните бруцоши, квадрати, кубови, редовни, вонредовни, апсолвенти и сите останати нека се пријават на оваа тема, па да голтнеме по едно кафе или сокче и да си направиме еден добар муабет. Локацијата и времето ќе се одредат во блиска иднина :)
а може и јас како бивш електрашшшшшш???:vozbud::vozbud:
Спаѓаш во поканата, доаѓај :) Ако има проблеми ја ќе те внесам :Р
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.705
Поени од реакции
5.336
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Абе какво бифе,цените се ко на кеј кафичите,а кога ќе излезеш ќе мирисаш плус на тост :pos: :pos:
Колега...дај не ни го вреѓај бифето сега... :pos:

Ти ако заврши и ако идеш на кеј по кафиќи ние сме уште смртници... нижа раса од бифе :pos::pos:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Колега...дај не ни го вреѓај бифето сега... :pos:

Ти ако заврши и ако идеш на кеј по кафиќи ние сме уште смртници... нижа раса од бифе :pos::pos:
Сеа деканот ќе го среди малце,кај него ми е дипломската......темата ќе ми биде автоматизација на бифето,да нема трошок за келнери :pos: :pos: :pos: :pos:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.705
Поени од реакции
5.336
Сеа деканот ќе го среди малце,кај него ми е дипломската......темата ќе ми биде автоматизација на бифето,да нема трошок за келнери :pos: :pos: :pos: :pos:
а Бушав ти да средиш некој РОБОТ келнер оти овие што се сеа за к*р не ги бива :pos: :pos: по десет пати да им кажеш што нарачуваш
 
Д

Демијан

Гостин
Келнерот у биффе??ТАПА!!! Му кревам рака,и од 10 метри се дере "ШО САКАШ"!!!
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Ауу што е ова едно чудо електраши овдека. :helou:
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
106
Нормално дека ќе дојдам.......ама нема кафе и сок,ќе научите со тек на време дека на електро се пие само пиво:pos2::pos2:
Така, ми како.

Иначе, бифе, тераса, за пиво, бидува га. За се друго врска нема бифето.

Тајминг, дејт, и за кој сакате муабети да ви правам (класик електро факит), или да ве заебам и со бушав на раат пиво да си пијам.

С'гџесчнс?
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
абе педери/ки ... И ја би дошол на кафе =() Али ако се пријавите на микрософт академија ! Елсе ... но веј ....
Ми се с**е ... една паралелка неможе да се оформи.

едитhttp://msacademy.feit.ukim.edu.mk/
Ц ц ц ова е веќе уцена...А да дојдеш лично да ни објасниш што,како, ово-оно, нема ли да е подобро? :smir:

Нормално дека ќе дојдам.......ама нема кафе и сок,ќе научите со тек на време дека на електро се пие само пиво:pos2::pos2:
Точно, заборавив еден многу битен збор во огласот - пиво :)

Ја идам сигурно ама ако ми одговара денот и времето :)))

п.с. Кај ќе идеме, во Бифе :pos: ?
У бифе надвор, дур е убаво времето :)
Доаѓам ако не сум на предавања во терминот што ќе биде договорен.
И јас размислував средбата да биде таму, ама ова е подложно на дискусија

а може и јас како бивш електрашшшшшш???:vozbud::vozbud:
Може бе Димче, не треба ни да прашуваш такви работи :)

Така, ми како.

Иначе, бифе, тераса, за пиво, бидува га. За се друго врска нема бифето.

Тајминг, дејт, и за кој сакате муабети да ви правам (класик електро факит), или да ве заебам и со бушав на раат пиво да си пијам.

С'гџесчнс?
А ти Струмичанец да не си ? :smir:

Бидејќи гледам имаме бруцоши од сите групи па од понеделник до петок секако се погодува некој да не може да дојде (ќе ме извинете постарите колеги што малку себично зборувам пошто не знам кога сте слободни) јас предлагам да се збереме некоја сабота, или може петок поручек или вечерно време. Исто така треба да се реши и прашањето за место. Бујрум, кажувајте
 

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
Ц ц ц ова е веќе уцена...А да дојдеш лично да ни објасниш што,како, ово-оно, нема ли да е подобро? :smir:



Точно, заборавив еден многу битен збор во огласот - пиво :)





И јас размислував средбата да биде таму, ама ова е подложно на дискусија



Може бе Димче, не треба ни да прашуваш такви работи :)



А ти Струмичанец да не си ? :smir:

Бидејќи гледам имаме бруцоши од сите групи па од понеделник до петок секако се погодува некој да не може да дојде (ќе ме извинете постарите колеги што малку себично зборувам пошто не знам кога сте слободни) јас предлагам да се збереме некоја сабота, или може петок поручек или вечерно време. Исто така треба да се реши и прашањето за место. Бујрум, кажувајте
На драмски у бифе. :helou:
 

Sportex

Hombre, karamba!
Член од
6 октомври 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
na tema elekro fakultet (soveti) vie se dogovarate za pivo!?!? zaebi taa rabota, daj kazete dali da se prebacam na germanski poso ovaa angliski me tera sekoe predavanje da go spijam... i toa kaj nea na cas!:tapp: i druga stvar, sto mnogu me kurci na fakultetov... KELNEROT U BIFE!!! denes doaga na masa i pcue kako tie u kujna krsele tanjiri, se vrti i se mava u cadorot i mu leta fildzan :pos2: (ova barem me nasmea, koa neam so da praam dur go cekam 2 saata).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom