Факултет за Електротехника и информациски технологии

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
А кога ќе купиш испитни , еден ист испит пет пати на пет различни страни ќе ти го испринтаат. Ова особено за испитните по математика важи... Многу ме нервира тоа.
Ааа да, како можев да заборавам тоа...не крадат опасно :)
 
A

apidrone

Гостин
Еј шо збориш? Иначе у копирница многу ме нервираше кога ќе им побарав некои материјали а они ќе додадат нешто поврзано со тие(што не сум го побарал) и ќе ми наплатат + 20-30 денари. И не само на мене, скоро во материјалите од секој предмет се случуваше ова и оп, бизнис :)
Да бе, на пример во збирка решени испитни по ООП, имаше и задачи од СП, испитни по математика и електротехника обавезно мора да се повторуваат, па и по физика исто... Али не им замеравам, да не се они шо ќе праевме :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Некад се дешаваше кога ќе ја купев лабораториската по ООП/СП да ми ја наплатат денар, друга недела два денари, па пак денар...:X3:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Да бе, на пример во збирка решени испитни по ООП, имаше и задачи од СП, испитни по математика и електротехника обавезно мора да се повторуваат, па и по физика исто... Али не им замеравам, да не се они шо ќе праевме :)
Купив книга една, огромна, 160 денари негде беше со демек решени задачи C++. Испадна дека задачите унатре се само со C. И ај сеа? Иначе си имаат овие од копирница некој договор со факултетот али не е коректно од нивна страна така да прават. Не е за 20-те денари, подло е, демек ние од вчера сме..
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
5
Еееееј, топраа немам почнато, а вие плашите идни бруцоши со приказните за фотокопирницата :))))
А ние како се разборевме овде, ко да ни умрел факултетот или копирницата... хахахаха
Предосеќам дека доста време ќе поминам и на двете :confused:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Еееееј, топраа немам почнато, а вие плашите идни бруцоши со приказните за фотокопирницата :))))
Предосеќам дека доста време ќе поминам и на двете :confused:
Само добро можеш да си направиш ако читаш мислења на темава, бар ќе знаеш како стојат работите и кај да пазиш :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Годинава од 100 души во паралелка кај Верка и Грчев на предавања, па и кај Благоја на аудиториски десетина преку сила остануваа, се прашувам учебнава што следи од 150 вкупно колку ќе остануваат :pos:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Годинава од 100 души во паралелка кај Верка и Грчев на предавања, па и кај Благоја на аудиториски десетина преку сила остануваа, се прашувам учебнава што следи од 150 вкупно колку ќе остануваат :pos:
None.
 
A

apidrone

Гостин
Сакам сеа од септември да запишам Веб дизајн, али једина мука ми е шо е од КТИ... не знам шо да праам. Лани Чорбев го предавал, сеа појма неам шо како. Нејќам Тентов да ми се избаци :pos:
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
5
Сеа поднесе документи? На кој смер?
Поднесов, ама не на Електро. Во комшивската зграда сум :D
--- надополнето: Aug 19, 2011 10:17 PM ---
Само добро можеш да си направиш ако читаш мислења на темава, бар ќе знаеш како стојат работите и кај да пазиш :)
Слушам некоја Лошковска ќе се прфрлала кај нас, озогласена многу била... Стварно ли?
 
A

apidrone

Гостин
Слушам некоја Лошковска ќе се прфрлала кај нас, озогласена многу била... Стварно ли?
Ова мутавово?? Ма јок бе, не се замарај со такви... и така од такви ко нејзе нишо нема да научиш. Едино пази да не ја изнервираш, се друго можеш да игнорираш во врска со нејзе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom