Факултет за Електротехника и информациски технологии

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
А ни е од ИНФО не ни треба систематски изглеа. Никој нишо не кажал нит знае.
Не треба за Инфо преглед, се знае дека сме одлепени.

On a more serious note, никој не известува за ништо, сам ако не следиш што се случува.... Ќе се зезнеш. А за систематски, во зависност од тоа каде одиш, обично само печати ти маваат, и слободен си.
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
660
Поени од реакции
330
да не знае некој кога дава физика верка и програмирање дејан потписи за паралелка А ??

или штом некој дознае нека пише асап!

фала и позз
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Не можам да го отворам, имат некој проблем, шо е документов?
Асистентката Лихнида ги има ставено за В-паралелка и има прашања од сите теми што може да се паднат на колоквиум. Пиши ми mail ќе ти ги пратам
 
Член од
12 мај 2007
Мислења
32
Поени од реакции
1
дали некој знае каде можам да најдам кои предмети ми се услов за запишување на други и дали е услов да бидат положени или само слушани.ако знае некој нека стави линк или нека кажи конкретно ме интересира за ЕЕС
п.с ми рекоа дека имало некоја табела на страната на феит но неможам да ја најдам.
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
дали некој знае каде можам да најдам кои предмети ми се услов за запишување на други и дали е услов да бидат положени или само слушани.ако знае некој нека стави линк или нека кажи конкретно ме интересира за ЕЕС
п.с ми рекоа дека имало некоја табела на страната на феит но неможам да ја најдам.
http://www.feit.ukim.edu.mk/mk/studii/ekts/i_ciklus/cetirigodisni.html

Одбери си ја студиската програма која ти треба, во твојот случај ЕЕС и потоа погледни најдесно на страната. Имаш pdf документи со табели внатре.
 
G

GucciMane

Гостин
А ако не положам ништо од прв семестар, имам право да слушам втор?
 
Член од
12 мај 2007
Мислења
32
Поени од реакции
1
http://www.feit.ukim.edu.mk/mk/studii/ekts/i_ciklus/cetirigodisni.html

Одбери си ја студиската програма која ти треба, во твојот случај ЕЕС и потоа погледни најдесно на страната. Имаш pdf документи со табели внатре.
фала многу
нз како не забележав дека десно има такво нешто јас се скапав отварање тие пдф што се по предмети :)
 

Spaski

Vita - Amore - Riso
Член од
31 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
11
А ако не положам ништо од прв семестар, имам право да слушам втор?
Да, можеш да слушаш втор семестар и да полагаш можеш втор семестар, можеш таму во август и во септември да полагаш мислам дека прв семестар ако не си го положил...
Ама затоа кога ќе дојде време за трет семестар, и ако сеуште не си го положил првиот ти ќе треба пак да го презапишеш првиот...
Поврзани се парен со парен, непарен со непарен семестар
 
G

GucciMane

Гостин
Да, можеш да слушаш втор семестар и да полагаш можеш втор семестар, можеш таму во август и во септември да полагаш мислам дека прв семестар ако не си го положил...
Ама затоа кога ќе дојде време за трет семестар, и ако сеуште не си го положил првиот ти ќе треба пак да го презапишеш првиот...
Поврзани се парен со парен, непарен со непарен семестар
А да не знаеш кои предмети ми се услов за втора година, на КСИА сум...и видов дека физика не ми е услов за ниеден предмет:vozbud:
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
А ни е од ИНФО не ни треба систематски изглеа. Никој нишо не кажал нит знае.
Абе другар, не си во средно:) Сам си бркаш се како што ти кажаа погоре. Ако не си редовен на факултет, ќе си се здружиш со некое другарче што ги следи работите и ќе го замолиш да те информира кога има вакви настани.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Абе другар, не си во средно:) Сам си бркаш се како што ти кажаа погоре. Ако не си редовен на факултет, ќе си се здружиш со некое другарче што ги следи работите и ќе го замолиш да те информира кога има вакви настани.
Ja би да бркам сам ако некој ебано барем ШУШНАЛ за систематски. Ни еден на инфо нема врска за систематскиов шо како. Редовен сум и ни еден професор ни гугнал за нешо вакво. Морав од форумов да дознаам.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Затоа многу е корисно дружењето со постарите студенти. Они секогаш се знаат. Под постари мислам на студенти што заедно со тебе презапишале предмети:) Не на тие што си гураат редовно.
 
A

apidrone

Гостин

Kajgana Shop

На врв Bottom