Фабрика на бебиња

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Не станува збор за богатење, ете и во Европа на секој две минути изчезнува по ено дете...замисли, секоја година се регистрираат околу 250000 изчезнати деца.
Зборам за агендата на луѓето што стојат позади таа Грета и нивната цел.. Ама тоа е друга тема.
 

The_Master_NeptuNE >:D

Таканаречен космополит
Член од
15 јуни 2014
Мислења
250
Поени од реакции
159
Нигерија како и многу афрички земји за жал, е мета на најгрозоморните можни чинови врз човекот, како и средиште на (според мене и многумина) најзлобната организација во светот моментално, Боко Харам. Силувања, масакри, палења, киднапирања се само дел од одвратните работи на оваа група. https://mk.wikipedia.org/wiki/Боко_Харам
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Strasno, me zgrozuva sekoja vakva vest iako ne sum zacudena zatoa sto znam sto se slucuva vo tie zemji sepak sekoj pat sokantno gi dozivuvam, mal period ziveev vo multikulturoloska zemja kade sto sekojdnevno se soocuvate i so Azijci i so Afrikanci i jasno vi e za kvakvi neandertalci stanuva zbor samo ne znam kako nikoj ne prevzema nisto i se zamizuva pred vakvite vesti. :(
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.372
Поени од реакции
19.954
Пострашно ми е што Нигерија ја преставуваат заедно со Кенија и ЈАР како најнапредни афрички земји. Ако ова се случува во една од најнапредните земји во Африка не можам ни да замислам какви ти не хорори се прифатени како нормална работа и секојдневно се случуваат во уште позаостанатите и затуцани земји како Мадагаскар, Нигер, ЦАР, ДР Конго итн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom