Фабрика на бебиња

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Опседната сум со ова што го прочитав и слушнав на тв..душава ми се стегна, црева ми се превртеа...Боде насловов, ме жигоса директно во глава, зарем во денешно време вакво понижување на женскиот род, зарем во денешно време вакви грозоморни работи се случуваат а целиов свет молчи и ништо не превзема....па каде се тие борци за човекови права, каде се феминистките кои наместо да се борат за ваква монструозна употреба на женско створење, они бараат топлес да оделе како и мажите?????

Да силуваш жени да останат бремени а потоа бебињата да им ги продаваш:facepalm::yid::(.....



Кои ли се тие луѓе само што купуваат бебиња од такви злосторници?????

 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Машко бебе 1400долари , женско 830 o_O :icon_lol:... шала на страна , Нигерија е ова , каков борец за права какви фениминистки какви бакрачи.. таа вукојебина и безредие ни госпо бог не ја оправа.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Машко бебе 1400долари , женско 830 o_O :icon_lol:... шала на страна , Нигерија е ова , каков борец за права какви фениминистки какви бакрачи.. таа вукојебина и безредие ни госпо бог не ја оправа.
Не сум знаела дека се уште, на некое место на овој свет, ете токму за Нигерија, владее толкаво безредие, мачење на деца, мачење на жени, постоле куќи на стравот каде што се мачеле децата и седат врзани во ланци...Па добро, зарем нема полиција таму, власт која...нели Нигерија има муслимани и христијани.....
Папана Фрањо таму требал да оди:mad::(
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Да бе, муслимани и христијани кои се колат меѓу себе на дневна основа :popce:

Ти препорачувам да прекинеш да читаш на темата, зашто ако ова со бебињава те жигосало, она што ќе го дознаеш за афричките земји и животот во нив ако продолжиш со читање на темата ќе те истраумира :)
Да го откриеле ова во некоја од европскиве земји ајде, скандал, ама факинг Нигерија бе.. Just another day in the life :toe:
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
gledaj go balkankan filmot vo istiot e ipisano kako vo kosovo ima takva fabirka za meso ili deca, koj gi zemale i im gi vadat organite i gi prodavaat, gledaj go filmot interesen e i so srekjen kraj. inace vo nekoj zemji kade vladee teshka mafija kriminal i bezakonie ne se ni znae deka ima i kade se i sto ne me cudi da se slucuva, da znaat sigruno bi reagirale, a dodeka se otkrijat ako gi ima... veruvam vo coveckata dobrina i ljuckost no sepak, mnogu zvezdi na neboto svetat ....
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Да бе, муслимани и христијани кои се колат меѓу себе на дневна основа :popce:

Ти препорачувам да прекинеш да читаш на темата, зашто ако ова со бебињава те жигосало, она што ќе го дознаеш за афричките земји и животот во нив ако продолжиш со читање на темата ќе те истраумира :)
Да го откриеле ова во некоја од европскиве земји ајде, скандал, ама факинг Нигерија бе.. Just another day in the life :toe:
Жалосно, срамно..греота...зарем така ке ги остават овие злодела и трговија со бебиња да продолжи?? :facepalm:
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Жалосно, срамно..греота...зарем така ке ги остават овие злодела и трговија со бебиња да продолжи?? :facepalm:
Сигурно полицијата се труди колку може, ама тамо е хаос.

Иначе сега гледам колку е катастрофален бизнисов, или па новинарите имаат некоја грешка со цениве. Па едно куче расно со педигре кошта поскапо од бебињава!?

За 9 месеци заработката од едно бебе е само 1.400 долари. Значи 1.400/9 = 155 долари од месец. 19 жени по 155 долари = 2.945 долари месечно. И тоа ова е најдобро сценарио, само машки бебиња. Во реалноста заработката е помала. На ова ако ги додадеме и платите за медицинските сестри, силувачите, трошоците за храна итн., испаѓа дека на газдата на бизнисов едвај за лепче му останува :D
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Опседната сум со ова што го прочитав и слушнав на тв..душава ми се стегна, црева ми се превртеа...Боде насловов, ме жигоса директно во глава, зарем во денешно време вакво понижување на женскиот род, зарем во денешно време вакви грозоморни работи се случуваат а целиов свет молчи и ништо не превзема....па каде се тие борци за човекови права, каде се феминистките кои наместо да се борат за ваква монструозна употреба на женско створење, они бараат топлес да оделе како и мажите?????

Да силуваш жени да останат бремени а потоа бебињата да им ги продаваш:facepalm::yid::(.....



Кои ли се тие луѓе само што купуваат бебиња од такви злосторници?????

За жал реалноста знае да биде сурова. Додека збореа за ИСИС и срањата што ги правеа на запад во Африка Боко Харам правеше и сеуште прави пустош.
 

0nline

ЕУ и Нато Антифашист
Член од
8 јануари 2012
Мислења
103
Поени од реакции
58
....па каде се тие борци за човекови права, каде се феминистките кои наместо да се борат за ваква монструозна употреба на женско створење, они бараат топлес да оделе како и мажите?????

...Да силуваш жени да останат бремени а потоа бебињата да им ги продаваш:facepalm::yid::(.....

...Кои ли се тие луѓе само што купуваат бебиња од такви злосторници?????

.... ako се за барање , најдетално, најредовно и најбрзо се наоѓаат како експертутки на некој платен список. Идентично е и со експертутките за промена на климата. И редовно се користат по потреба за перење мозок (пари) пред јавноста која е таргет.
....Папана Фрањо таму требал да оди:mad::(
Папата исто така посетува земји кои организираат саем за деца и таксаат деца (...Кои ли се тие луѓе само што купуваат бебиња од такви злосторници?????). Но никој не се притресува на овие вредност. Веќе постојат каталози на деца, деца без мајки и продажби на деца.
Додуша за некои луѓе единствена животна вредност или единствен животен избор се Евро-Амерички вредности. Каде се е изразено во пари,каде што некои луѓе имаат вредност , но други не вредат. Или просто напишано парите во џеб и заврши работа.(таксај се за детца со комшија/ка или со некој/а од светов).
Еве како мас-медиумите ги представуваат тие напредни вредности на ЕУ. Да не сме лицемерини, јас досега немам сретнато некој/а ужаснат/а од купопродажен договор за деца.
https://recineeu.wordpress.com/2018/09/24/сајам-деце-у-бриселу-за-содомите-цен/
Можете да поставите и други примери за компарација.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
.... ako се за барање , најдетално, најредовно и најбрзо се наоѓаат како експертутки на некој платен список. Идентично е и со експертутките за промена на климата. И редовно се користат по потреба за перење мозок (пари) пред јавноста која е таргет.

Папата исто така посетува земји кои организираат саем за деца и таксаат деца (...Кои ли се тие луѓе само што купуваат бебиња од такви злосторници?????). Но никој не се притресува на овие вредност. Веќе постојат каталози на деца, деца без мајки и продажби на деца.
Додуша за некои луѓе единствена животна вредност или единствен животен избор се Евро-Амерички вредности. Каде се е изразено во пари,каде што некои луѓе имаат вредност , но други не вредат. Или просто напишано парите во џеб и заврши работа.(таксај се за детца со комшија/ка или со некој/а од светов).
Еве како мас-медиумите ги представуваат тие напредни вредности на ЕУ. Да не сме лицемерини, јас досега немам сретнато некој/а ужаснат/а од купопродажен договор за деца.
https://recineeu.wordpress.com/2018/09/24/сајам-деце-у-бриселу-за-содомите-цен/
Можете да поставите и други примери за компарација.

Ваууујј, ме остави без зборови...што створење е ова човечкиот изрод
Никогаш немам чуено за овие каталози на деца, саеми.....аууууу...а ние се тепаме за ЕУ а она моментално е насекирана демек за протестите во Х.Конг....
Ете тоа ке си дочекаме кога се дозволува на хомосексуалците да посвојуваат деца:(
:place:
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Сигурно полицијата се труди колку може, ама тамо е хаос.

Иначе сега гледам колку е катастрофален бизнисов, или па новинарите имаат некоја грешка со цениве. Па едно куче расно со педигре кошта поскапо од бебињава!?

За 9 месеци заработката од едно бебе е само 1.400 долари. Значи 1.400/9 = 155 долари од месец. 19 жени по 155 долари = 2.945 долари месечно. И тоа ова е најдобро сценарио, само машки бебиња. Во реалноста заработката е помала. На ова ако ги додадеме и платите за медицинските сестри, силувачите, трошоците за храна итн., испаѓа дека на газдата на бизнисов едвај за лепче му останува :D
Па колку сакаш за Црно бебе, да е русинче со плава коса и со плави очи, друга е причата, веројатно ќе се испотепат Америте и Канаѓаните кој прв да го посвои.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Па колку сакаш за Црно бебе, да е русинче со плава коса и со плави очи, друга е причата, веројатно ќе се испотепат Америте и Канаѓаните кој прв да го посвои.
Бебето не мора да е црно, можно е да има и плави очи, оти тие што ги силуваат девојкте за да забременат биле посебно бирани мажи.
Прочитав за ова грозоморие дека уште пред десетина година УНЕСКО објавил извештај за злочините кои се вршат во оваа земја и дека секојдневно по десет деца биле продавани.
Незнам само како властите во Нигерија се уште не ги фатиле овие злочинци и потенцијалните купувачи.

Језиви работи, жално..уффф..а има гласини дека во некои забаталени делови во Нигерија каде што има врачови(како се викаа поинаку не ми текнува) купуваат бебиња за да прават ритуали со нив:(

Зошто Грета не одржа говор и за овие злодела:place:
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Зошто Грета не одржа говор и за овие злодела:place:
Затоа што "зелените" капиталисти немаат никаква корист од тоа дали ќе се апсат трговци со луѓе во Нигерија или не. Они на друг начин се богатат :cool:
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Затоа што "зелените" капиталисти немаат никаква корист од тоа дали ќе се апсат трговци со луѓе во Нигерија или не. Они на друг начин се богатат :cool:
Не станува збор за богатење, ете и во Европа на секој две минути изчезнува по ено дете...замисли, секоја година се регистрираат околу 250000 изчезнати деца.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom