ФК Тетекс - ФК Шкендија | 22.05.2013 - Финале Куп на Македонија

Кој ќе победи на овој натпревар?


  • Вкупно гласачи
    89
Статус
Затворена за нови мислења.

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Тоа е тоа.Требаше уште химната кога ја исвиркаа да им репнат желките пендракот.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Ништо ново. Проста маса, едвај чекаат некој настан за да покажат колку станале поглупави со тек на време.

Шкендија излегува дека е заложник на нивните навивачи. Нека си трпат сега, тоа е. Казни мора да има.

Баш ме интересира како ФФМ ќе го реши овој проблем.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Па им се даде слобода на луѓето осеќат дека можат се да направат а да не сносат последици и го прават си пејат.
Едно време кога тие не пееја едни други пак пееја ``За ши**ари гасна комора`` и разни други песнички кои и ден денешен се пејат.

Во нашата чудесна земја секој си гледа во својот двор и го обвинува другиот дека е крив ќе видиме до кај ќе стигнеме.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
I bile daleku pobrojni vojvodite.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
абе нека не се доигра воопшто, нека нема победник. за доброто на македонскиот фудбал. во тој случај Работнички како 4-ти на табела ќе игра во Лига Европа и за разлика од овие местачиве и брукачиве Шкендија и Тетекс, има да направат пак некое изненадување и да поминат 2-3 кола.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Штета за играчите.. се гледаше дека беа мотивирани
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Banalen prekin,isprazni ja tribinata od koja pocna takvoto nacivanje, vo toj moment balistite seuste na mostot bea....a ppsle koga pocna so kontra navredi bolelo i bilo pricina za prekin... Mars breee..... P.s na juzna vriese id narod,nemaae igla kaj da padne :) :)
Не не, требаше дома да се пратат сите тие што извикуваат било какви навреди, па тогаш да се игра. Тоа значи и Војводи и Балисти, и кој сака нека е. Али јбг, двојни аршини си се двојни аршини. :)
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Banalen prekin,isprazni ja tribinata od koja pocna takvoto nacivanje, vo toj moment balistite seuste na mostot bea....a ppsle koga pocna so kontra navredi bolelo i bilo pricina za prekin... Mars breee..... P.s na juzna vriese id narod,nemaae igla kaj da padne :) :)
на Јужна 2-3 имаше само, ваљда за Север збориш
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Не ги обвинувајте Албанците, вусшност од нив не може да се очекува нешто друго. Ќе изненадат ако се понашаат цивилизарано, а вака... ништо ново.

Барајте ја министерката Јанкуловска и прашајте ја каде се специјалците сега? Без везе ги тепаа Комитите неодамна, а каде се сега? Се да им ебам...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
P.s Moja himna ne e toa...nasata si ja ispevme pokasno :)
Немате потреба да свирите на химнатата на државата која ви даде да живеете и ви ги даде најголемите можни права што ги немате ниту во вашите матични земји Албанија и Косово..ние не ви велиме да се чуствувате како македонци или слично туку сакаме почит без разлика на се.

Но тоа е ..бевте и останавте стока нецивилизирана..неубо е ова што го пишам бидејќи имам добри пријатели Албанци што се либерални и реално но општо гледано сте ѓубре од народ што ни дома не ве трпат
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Дај бе перманентно банирајте ги овие ситни душички, не сме ФФМ или КФМ да ги толерираме. Воведете таму гласовна верификација, кој ќе може да ја изговори буквата Х да може да се регистрира, останатите нека протестираат пред влада.
 
Член од
6 февруари 2013
Мислења
50
Поени од реакции
40
Ама затоа на јужна го изеде еден за сите.Класичен нокаут си испи.Изгледа беше "nije sveedno".

Не познавам земја каде што некое племе ја исвиркува сопствената химна а притоа полицијата да си седи мирна.Затоа луѓе бегајте од оваа држава што е можно побрзо.
не заприметив на Јужна што беше финтата .. многу наеднаш се случи .. влегол некој од балистите ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom