ФК Тетекс - ФК Шкендија | 22.05.2013 - Финале Куп на Македонија

Кој ќе победи на овој натпревар?


  • Вкупно гласачи
    89
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
А бе ја искрено ги разбирам албанциве. Едноставно ја мразат државава и химната и прават тоа што прават. Замислете која психичка тортура им е кога ја слушаат химната а мораат, па за играчиве и да не зборам што мора да стојат мирно, ама тоа е.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.294
Поени од реакции
5.496
А бе ја искрено ги разбирам албанциве. Едноставно ја мразат државава и химната и прават тоа што прават. Замислете која психичка тортура им е кога ја слушаат химната а мораат, па за играчиве и да не зборам што мора да стојат мирно, ама тоа е.
Ти бе лепи ги разбираш албанците,арно ама јас не те разбирам тебе....Во секоја држава има заедници кои ја мразат државата и химната во која живеат , арно ама не гледам во некоја друга нормална држава така да го изразуват незадоволството оти не му бега мин 10 год во апс да научат како да ја засакат ;)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Само за едно ќе се умешам т.е за муабетот “не е наша химната“. Не е моја химната ни на Шпанија, ни на Германија, ни на Италија, ни на Хрватска, ни на Литванија, ни на Велика Британија, па на памет не ми паднало да свирам било чија химна. Само затоа што не е “твоја“ не значи дека не треба да покажеш почит. Свирење на химна (било чија) е елементарна некултура, а не знак на припадност.;)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
А шо демек од ФФМ очекуваа да пееме БРАТСТВО И ЕДИНСТВО? Сеа слободно пред празни трибини може да си ја наместат утамицата.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Znam deka vie mnogu zboruvate , no ke treba da kutite malku .

Vie ste naj provokativni od site be , vie ste nashle da zborite, ve dominirame i sred SKOPJE I SEKADE!



 
G

Geezer

Гостин
Znam deka vie mnogu zboruvate , no ke treba da kutite malku .

Vie ste naj provokativni od site be , vie ste nashle da zborite, ve dominirame i sred SKOPJE I SEKADE!






Можеше полицијата да ве исшљака фино лепо, ама не е начин тоа. Чисто сумњам дека ти би можел да разбереш.
Доминирал.. се прекина натпреварот, затоа што беше невкусо за гледање и слушање. Ако се ујдисаа со вас, ќе пишуваше од болница сега.

Се собрале љангари, 400 души, скандирале песни против Македонците, оние кои им дадоа се и што треба и што не треба во оваа ебана држава и сега слават некоја замислена победа, остварена врз замислен непријател.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.219
Поени од реакции
35.822
Стегај сеа една забрана како за у Борис на брачата им од три години и ајт создравје, и онака не почитуваат држава кај што живеат па зашто и да го користат стадионот нели :) или друга опција стај го финалево да се игра во Прилеп и дај им на двоглавиве 500 карти па бујрум нека дојдат :icon_lol:

Шала на страна... си беше очекувано ова дека ќе се случи, не се ни понадевав дека ќе биде поинаку. Ме изненади реакцијата на ФФМ што до крај остана на ставот дури и го прекина натпреварот... очекував дека ќе си пеат вреѓаат и никому ништо, стварно изненаден сум. А и коментари по сите медиуми што читав сите јасно вина лоцираат во двоглавиве.

Едино што недостига е (иако не ја сакам полицијава ни наша продадена) да им удреа едно асално тресење по бубрези, крв да мократ една недела... али знаеш како е, аљи амети им е фан :cool:

Се чека извештај некој да даде... по можност Коњаникот Сабја :cool:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Искрено јас очекував да се деси ова,јбг мора да се спроведува рамковен договор.Шкендија мора да го земе купот по секоја цена,таков договор има изгледа.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Кежел?Сам себе го убијал на каиш?
Screenshot_4.png
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500






Nemojte vise da zborite za brojka na navivaci i obicnki gledaci deka i sred skopje kazavme kolku sme ;)

i za navivanje.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.691
Se gledashe DOMINACIJATA na Balisti+ najiskreno od 10 minuta koga vlegoa vekje site navivaci,,, MUTE kaj vojvodi! Steta sto FFM go unisti mesto , TORPEDIRANJE do kraj
Не тропај глупости, кога не си ни бил на стадион.
Остај што сте гледале на телевизија, не сте ги слушале ни едни ни други, туку љочките што седеа на северна што е нормално пошто седеле околу камерите.

Јас искрено апсолутно ништо не ги слушнав Балисти, освен кога скандираа УЧК УЧК и уби каура.
Еднаш ги слушнав Шверцери, кога влегоа пееа Шверцери закон.
Од моја гледна точка Војводи ги утепаа во поим Балисти. Шкендија очекувано имаше поголема неутрална публика. Северна беше одлично исполнета со Албанци од Скопје воглавно, но и од Тетово.
Крајниот дел се наполни со Шверцери (ако не се лажам) коии беа на број околу 300 души.
На исток Балисти беа помалку отколку бројот на навивачи на запад.
Разлика во околу 300-400 души можеби.
На југ минимална посета, што беше очекувано.
Искрено очекував соодносот Македонци-Албанци да биде тро дупло поголем за Албанците со оглед на тоа што се очекуваше многу неутрална публика да имаат. Позитивно ме изненадија Македонците од Тетово, ми се чинеше дека сите дошле :icon_mrgr:

Војводи весели како и секогаш мува не ги лази, можат само курот да им го јадат :icon_mrgr:
Комити во бројка од околу 400 души според мене, а имаше и членови од Гемиџии Велес, Винари Неготино, поединци од ДХ, од Пирати, а веројатно и од ЦПБ и ФА, мада немаше со обележја нивни. Присуствуваа и неколку члена на УГЕ :) На запад сигурно имаше околу 1 700-2000 луѓе.

Вака чудно ми изгледа што ги колнете Албанциве, кога баш на овој меч колку толку имаше некаква правда.
Чудно е што се прекинал мечот, пошто досега секогаш се празнела само трибината на Македонците, а Македонскиот клуб јадел казни :LOL:
Очекувано беше да ја свират химната, ама затоа од Запад громогласно се пееше. Дури мислам дека уште еднаш ја пуштија првата строфа, по што Градски грмеше.
Војводи грмеа во поголем дел од времето. Имаа одлично избрани песни, добро познати за сите.
Не бевме и ние наивни, уште од старт се пцуеше на национална основа, така да не можеш само нив да ги окривиш тука.
Мислам дека неколку пати спикерот предупреди да се прекине со навреди.

Балисти каснеа, али и од кога дојдоа ништо не ги слуѓнав, освен кога задно со сите нивни скандираа УЧК УЧК.
Постојано им беше свирено кога ќе почнеа нешто, така да ништо не се слушаа кај нас.
Како што разбрав имале многу провокативни кореографии за Тоше и за Смилковци, ама изгледа им беа одземени или не ги извадија.
И двете групи запалија бакљи.
Притоа запален беше одземениот транс на Балисти, нивната кореографија (нешто што реално не е трофеј), како и неколку Албански знамиња.
Инцидент направија ваљда членовите на Шверцери.
И тоа беше единстѕвен пропуст на полицијата.
Ги оставја да дојдат на неколку метри од запад и се курчеа од север со Албански знамиња.
Пола запад тргна да се тепа по што имаше инцидент со желките.
Сепак после неколку минути желките реагираа и ги разбркаа.
Македонците што беа ан север на време беа тргнати од таму.
А како што видов на југ одеднаш поголема група им се сипа на едни и ги разрога, мислам дека се работеше за група Албанци кои изедоа ќотек ко магариња.

Колку владее онаа песнана на Војводи, ШКЕНДИЈА САКА РЕПЕТЕ, УШТЕ ЕДНАШ ДА ЈА ЕБЕМЕ, АЈСДЕ ВИКНИ ПОСИЛНОООООО ЈАС ТЕ ЕБАМ ШКЕНДИЈООООО :vozbud:
Пукаше. Особено по шансата на Тетекс.
Се занемеа, сто пати им испеавме ЗОШТО ЌУТИТЕ :icon_mrgr:
Војводи пееа и дур имаше прекин, додека овие спиеа.
На трибини, Војводи-Балисти 1-0 :D

На терен две максимално мотивирани екипи, штета што се прекина дуелот.
Тетекс на неколку пати опасен, ама џабе кога немаат напад. Сто пати направија акции и ради спора реакција во завршница не успеваа да дадат гол.
Имаа и една 100% шанса по која топката мина до стативата.
Шкендија немаше шанси...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom