Успех или љубов?

  • Креатор на темата Сатори
  • Време на започнување

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Работниот успех и љубовта се многу тесно поврзани и многу влијаат еден врз друг. Не треба да има никаква борба помеѓу тие две нешта.
Најдобро е да се усолгасат.
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Ако е работата пред брак, не би ризикувала, а на мои години (18) би ризикувала затоа што ако одбијам понуда и раскинам после некој период со дечкото цел живот ќе се каам затоа што сум ја пропуштила таа шанса за некој што некогаш ми значел....:toe:
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
A zarem ne moze tie dve raboti da odat zaedno? Ako se raboti za vistinskata ljubov taa ke istrae...I da otides na odredeno vreme, ako toj me saka, ke sfati deka toa e ona sto sum go posakuvala i ke me poddrzi i ke ostane so mene... Pa taka ke gi imam i ljubovta i uspehot po koj sum kopneela istovremeno!
 
Член од
6 јуни 2007
Мислења
43
Поени од реакции
1
Пари, само пари. Лубовта сама ќе си дојди.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
љубовта пред се!можеби затоа што не ми оди најдобро со неа!
 
С

Сатори

Гостин
Не можат едно без друго за исполнет и усогласен живот.
Постои нешто наречено компромис.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
:duel: Кога се одвива борба помеѓу желбата за успех и желбата за љубов?
Пример!
Ви се отвара можност за ново работно место, или добиваш стипендија за во друга држава.Тоа е се што си посакувал и си работел за тоа, но...За време на процесот се заљубуваш во некој, имаш сериозна врска и се тоа.Дали ќе ја ризикуваш љубовта или не?:wub:
A zarem ne moze tie dve raboti da odat zaedno? Ako se raboti za vistinskata ljubov taa ke istrae...I da otides na odredeno vreme, ako toj me saka, ke sfati deka toa e ona sto sum go posakuvala i ke me poddrzi i ke ostane so mene... Pa taka ke gi imam i ljubovta i uspehot po koj sum kopneela istovremeno!
Па не мора да значи дека ја ризикуваш љубовта.Лично јас,добив шанса да студирам надвор од државата и отидов.Бев надвор година и пол, а мојата врска опстана.И како што кажа ТeDDy BeaR,мене дечкото ме поддржа,воопшто не ме одврати од тоа да одам надвор,па така и си студирав надвор од државата и ми опстана врската.
 
Член од
15 август 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Zaedno so se ljubovta idam da rabotam, bidejki dvete raboti ke me napravat da bidam celosna
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Да се избере меѓу успех и љубов е исто како да се избере помеѓу леб и вода. Или ќе останеш жеден, или гладен.
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Па не мора да значи дека ја ризикуваш љубовта.Лично јас,добив шанса да студирам надвор од државата и отидов.Бев надвор година и пол, а мојата врска опстана.И како што кажа ТeDDy BeaR, мене дечкото ме поддржа,воопшто не ме одврати од тоа да одам надвор,па така и си студирав надвор од државата и ми опстана врската.
E bas na toa mislev :salut:
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Zaedno so se ljubovta idam da rabotam, bidejki dvete raboti ke me napravat da bidam celosna
Па во некои ситуации и тоа не е баш толку едноставно...Што ако еве на пример партнерот не сака да се пресели или не се согласува со твојата одлука а ти многу го сакаш?Тогаш мора да избереш дали ќе останеш со љубовта или ќе тргнеш по патот на успехот...
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Нема потреба да се ризикува љубовта,ако во врската постои разбирање и трпение,нели?
Партнерот ќе разбере дека ви е битна иднината и дека сакате да бидете успешна жена(како иначе ќе имате среќен брак:)) и нема да има зашто да се ризикува тука.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Љубовта не би ја жртвувал за ништо! Љубовта ме прави да се чувствувам исполнет и среќен, работата не! Ако се јави финансиски проблем, ништо страшно, љубовта може се' да победи :)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Јас нема да одберам да одам нигде надвор од државава.....ако ми се пружи шанса ке ја прифатам со милото до мене :)....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom