Уроци

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.965
Уроци има затоа што има многу злобни луѓе !
 
Член од
13 ноември 2014
Мислења
16
Поени од реакции
2
Neznam kade da spodelam za mojot problem.Nekako celava situacija sto mi se slucuva e kako da mi e prenesena negativna energija ili kako da sum urocena.Jas imam prekrasen soprug i prekrasno dete, pomegu nas skoro i da nemalo nekoi raspravii ili kavgi ili i da imalo nesto takvo toa bilo nesto kratko i sekogas sme se pomiruvale obostrano.Normalno sekoj brak ili vrska nekogas ima raspravija no kaj nas kako sto kazav bilo malo da se skarame za nesto i zaedno ke se izvinime, gusnime i kraj na nestoto.So soprugot sme 15 godini zaedno od koj 10 vo vrska a 5 vo brak.Ova godina imame uzasni raspravii ,sekojdnevni ogromni raspravi koi pocnuvaat od nisto znaci za bilo sto ke pocneme da se raspravame kako da ima nesto sto celo vreme ne tera na kavga i toa najcesto koga sme doma, stom izlezeme nadvor situacijata se smiruva a doma stom vlezeme pocnuvame
Kako nekoja nepodnislivost ima megu nas kako da nemozeme da sme zaedno eden pokraj drug.A predhodno se bese prekrasno,sekogas zaedno i site ni vika blaze si vi nema kako vas vie ste najzaljubeni, najubavi, imate najubavo dete i silicno.Muabetot mi e mozno li e da sme uroceni?zatoa sto ova e mnogu cudno doma kaj nas.A da kazam deka pred da pocneme da se raspravame non stop doma ni pukaa lambite znaci mestime nivi svetla i 2 do 3 dena i vednas puknuvaat isto e i sega celo vreme pregoruvaat, viknav i elektricar i on nezane zosto pukaat
Znaci zaedno site lambi nemozat da svetat mora nekoja da e puknata a nema problem ni so instalacija ni nisto.A predhodno ne bese taka skoro i da nemase pukano
Sega sekoj 3 den nova lamba.ova pocna koga pocna i kavgite doma.Neznam sto da mislam.Pomognete
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.519
Поени од реакции
34.648
...So soprugot sme 15 godini zaedno od koj 10 vo vrska a 5 vo brak....sekojdnevni ogromni raspravi koi pocnuvaat od nisto... i toa najcesto koga sme doma, stom izlezeme nadvor situacijata se smiruva a doma stom vlezeme pocnuvameKako nekoja nepodnislivost ima megu nas kako da nemozeme da sme zaedno eden pokraj drug.A predhodno se bese prekrasno, mozno li e da sme uroceni?... ni pukaa lambite
... помислата дека ТИ си „урочена“ е само оправдување на самата кон себе дека нешто натприродно, необјасливо ти се случува, демек „урочена“ од некои сили, а кои? едноставно 15 години познанство и заеднички живот со твојот маж ја доживувате првата препрека на брачна криза, затоа што ти се прашуваш зошто е така, а не мажот тоа значи дека е од негова страна „негативната енергија“ може затоа што маж ти се “гуши“ во бракот и сака малку слобода, може во прашање некоја друга жена во неговите мисли, можеби е веќе во некоја тајна врска со некоја жена... излегувањето надвор едноставно го релаксира , а можеби и заборава на таквата ситуација да кога е со тебе ДОМА ја сака неа, а кога е со неа те сака тебе...едноставно треба да бидеш малку потрпелива и да попуштиш овој период иако можеби си во право во расправиите... тоа што ти пукаат „ламбите“? мислиш сијалиците? едноставно стави лед сијалица! ај да бидеме реални и да го решиме проблемот размислувајќи кон тој правец, а не „урок“, колку се верува во тоа, толку подлабоко се паѓа во таква психолошка криза ширејќи негативна енергија во секојдневието!
 
Член од
13 ноември 2014
Мислења
16
Поени од реакции
2
... помислата дека ТИ си „урочена“ е само оправдување на самата кон себе дека нешто натприродно, необјасливо ти се случува, демек „урочена“ од некои сили, а кои? едноставно 15 години познанство и заеднички живот со твојот маж ја доживувате првата препрека на брачна криза, затоа што ти се прашуваш зошто е така, а не мажот тоа значи дека е од негова страна „негативната енергија“ може затоа што маж ти се “гуши“ во бракот и сака малку слобода, може во прашање некоја друга жена во неговите мисли, можеби е веќе во некоја тајна врска со некоја жена... излегувањето надвор едноставно го релаксира , а можеби и заборава на таквата ситуација да кога е со тебе ДОМА ја сака неа, а кога е со неа те сака тебе...едноставно треба да бидеш малку потрпелива и да попуштиш овој период иако можеби си во право во расправиите... тоа што ти пукаат „ламбите“? мислиш сијалиците? едноставно стави лед сијалица! ај да бидеме реални и да го решиме проблемот размислувајќи кон тој правец, а не „урок“, колку се верува во тоа, толку подлабоко се паѓа во таква психолошка криза ширејќи негативна енергија во секојдневието!
Kako prvo nema nitu edna pricina da se gusi mojot soprug vo nasiot brak niti ima pricina jas da se gusam,kazav i na pocetokot deka nie ne sme imale raspravii megu nas,kako vtoro niti ima nekoj drug ili druga. Toa e provereno istrazeno,normalno deka prvo i na toa sum pomislila no nema takvo nesto ,ako ima vo negivite misli toa e veke nekoja druga i toa bi go otkrila sigurno
Nie nadvor od doma koga sme izlezeni sme super nemame raspravii toa se slucuva samo doma.Vo vrska so sijalicite site se led, kazav deka nema ni problem so instalacijata pricinata e nejasna.
 
Член од
7 јуни 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo me Maci mene veke poveke od tri godini no Sega sobrav harabrost da pisam
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
9
Поени од реакции
14
bezopasen "ritual" so jajce za trganje uroci:
zemete edno jajce, vlecete go nekade 1 minuta odozgore nadolu na sekoj del od teloto i zamisluvajte deka ja vpiva negativnata energija od vas. ako ima lugje koi se plasat od ova poradi religija ili nesto, ova e samo manipulacija na energija ne e privikuvanje na demoni i takvi sranja. otkako jajceto ke ja vpie energijata skrsete go i turete go celo vo staklena casa so voda. ostavete go vnatre 10tina minuti i nemojte da go gledate direktno odozgora samo od strana, isto taka pazete da ne se doprite so vodata ili slicno. po 10tina minuti vnatre ako vidite meurcinja, toa se vasite zastitnici koi ve stitat od zlo (angeli i sl), ako vidite kako igli ili pajazinki koi odat nagore, toa se zavidlivi lugje i negativnata energija nasocena kon vas, mozebi i ke vidite nekoi formi ili bukvi ili faci i toa samite protolkuvajte si go kako toa da se vasote neprijateli. ako zolckata od jajceto e crvena ili crna, togas toa oznacuva bolest. otkako ke si go protolkuvate celo jajce, vnatre stavete sol (po moznost ne gotvarska) i luto cili, potoa pustete voda vo soljata i istovremeno isturete ja casata so jajce i voda vnatre vo soljata, no ne smeete da se pulite vsolja. tuka moze da si podfrlite nekolku zbora kako, na toj sto mi misli loso 3 pati mu se vraka ili sto i da sakate, izmijte ja casata dobro i toa e toa. (ednas od tolku mnogu negativnost mi pukna casata vo umivalnik).
ova obicno se pravi i kqko obicen energy cleansing ednas na 6 meseci no ako se cuvstvuvate umoreno ili ako mora cesto da trpite negativni luge napravete si go.
inaku za ponatamosno sprecuvanje na uroci moze slobodno da si kupite evil eye , nekoja belezica so nego ili lance ili bilo sto (ako e belezica nosete ja na leva raka). ova e inaku simbol od drevnite grci mislam, i ja apsorbira negativnata energija i koga ke pukni, ili ke go zaginete, znaci deka ve zastitilo i togas kupete si novo.
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
377
Поени од реакции
1.104
Kako prvo nema nitu edna pricina da se gusi mojot soprug vo nasiot brak niti ima pricina jas da se gusam,kazav i na pocetokot deka nie ne sme imale raspravii megu nas,kako vtoro niti ima nekoj drug ili druga. Toa e provereno istrazeno,normalno deka prvo i na toa sum pomislila no nema takvo nesto ,ako ima vo negivite misli toa e veke nekoja druga i toa bi go otkrila sigurno
Nie nadvor od doma koga sme izlezeni sme super nemame raspravii toa se slucuva samo doma.Vo vrska so sijalicite site se led, kazav deka nema ni problem so instalacijata pricinata e nejasna.
Абе ајде глупости... Сијалиците ти биле лед немало проблем со инсталација и пукале. Иди лечи се
Автоматски споено мислење:

E ajde de pisi. Neso potrsola ti se hrabrosta posle 13 zbora.
15* Изгледа си идел на полагање Математика
 

Kajgana Shop

На врв Bottom