Уроци

Член од
25 јануари 2007
Мислења
295
Поени од реакции
105
Само едно ке ти кажам дека сега демонот ти ја зема целата енергија и те тера само на спање да мислиш.Ако ништо не работиш а како капнат си преморен и само те тера на спање така? тогај тоа е тоа.
И шо прајме сега, пошто не верувам ни во бог ни во демонот?
Некое друго објаснување имаш?
Но, ако тебе ти помага, исто како маица наопачки да носиш.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
така значи превртени маици, носење знак (око) околу врат како заштита баење врачање гледање на карти повикување духови гледање на кугли или на икони кафе или правење муабет со ликовите кои се на иконите и тн тоа се е демонско.бајачите или врачарите тие неможат да растурат со тоа што ти годаваат како амајлија уствари те бележуат со некој демонски знак и сатаната веке не те чепка знае дека си негов у случај да го загубиш таа амајлија или што и да е тогаш сатаната те напага.јас ке ви кажам неколку сведоштва една ден бев да си барам работа во училиштето Коле Неделковски во велес бев во училницата по пракса и ми падна жал кога чув како едно дечко му кажува на другиот позади него што му се случувало.е сега секо си бара аман од тоа и одма го изветреале да оди кај Дуле гледачот познат во велес.тој му рекол секој ден морал да фрла земја при секое излевање од дома инаку види правило број еден ке ти се врати старото што било пред тоа, значи он е врзан или ке правиш тоа што ти е кажано ако не сам си знаеш погледни правило број 1.така е и со децата мали се додека е родено и не е внесено во црква и не е крстено со вода како знак дека е христијанин и не е изнесено пред бога тоа нема големи шанси да биде урочено (макар да немора да значи) тоа се случува после крштевањето а на гјаволот му пречи одма тоа не му треба ногу одма ги праќа неговите слуги демони кои преку роднините на тоа дете ке го урочат со ппп да те какаат кокошките и тн.. и одма од кај бога го носат кај ѓаволот тоест кај бајачот кој не е слуга божји и он му истура некои масла или му прави некои ритуали кои се сатански.ама лугето не се информирани дека гатачите не се божји луге.лугето мислат дека тоа е нормално како да мора да поминат и таму и мислат дека тоа му иде како у пакет крштевање па баење.јас ке ви кажам една тајна јас се покајав за моите гревови и почнав да читам библија и видов таму дека на бог врачање гатање и тн од тие работи бог се гнаси не од луѓето туку од тоа што го прават.и јас си носев со мене магија цели 5години никој не успеја да ја растури и палев свеки и се беше узалуд разбрав за една евангелска црква во која има еден пастор кој проповеда од словото божјо после служба тој ме викна и ми рече да се моли за мене влеговме во другата просторија дојде уште едно дечко со нас почна да се моли за мене и кога се молеше мене ме облеја една жештина која никогаш не сум ја доживеал почна да зборува во некој непознат јазик и кога прозборе во името на исус напуштиго јас паднав како мортов се пред моите очи беше бело вриев од жештина по неколку минути се освестив како вреќа да ми беше симната од грбот која цели 5 години си ја носев инаку навечер додека бев под магија на пола нок се будев укочен неможев да дишам со главата во перница кога ке го спомнев името исус одма ме пушташе.сега фала богу јас сум подобро господ ме води пред мои очи имам истерувано демон од девојка со божја помош да знаете едно да се истера демон е многу тешко девојчето почнуваше да му се укочува вилицата па после целото. Се боревме со дечко и цели 5часа да го истераме одкога го истаравме со божја помош повеке тоа нешто не се врати. Сега веке девојчето е мажено со дечкото(денешниот сопруг) и се гледаме во црква секоја недела.затоа пак ке кажам бајачи врачари или што да се тие не се слуги божји и неможат да растурат тие само можат да префрлат магија од едно место на друго и обратно а да растурат неможат само бог може. Тој што мене ми ја направи сега да го видите е како да бил под дрога очи упиени ослабен катастрофа е.

--- надополнето ---


Да те прашам што ке се случи ако некој тој чевел го најде и го допре или полошо си го земе што ке се случи тогај со тој човек дали си размислил еве уште еден доказ дека тие врачари неможат да растурат туку префрлаат од едно место магијат на друго место.а неможат да ја растурат.покај се со покајничка молитва почни да читаш од библијата веруам дека господ ке ти прозбори преку неја.пишува убаво таму кој ке го повика името господово ке биде самиот он спасен и целиот негов дом (се мисли на целата куќа сосе фамилијата).кај нас комшиката неколку пати направи магии мајками пробуваше да ги растури ама узалудно.чадеше темјан истураше сол и што ти не уште не успеја ама бог мене така ме водеше та се и растурив со божјата сила, чим се попкајуваш имаш таа власт да растураш во името на исуса христа.пишува во библијата се што ке биде ртазврзано на земјата ке биде и на небото се мисли на тоа дека ако растуриме разврземе еве пример магија ке биде разврзана и на небо а се што ке биде врзано на земјата ке биде и на небото. почни да читаш ке видиш.после покајанието во тебе веке ке живее светиот дух.кај нас неколку пати додека мајками се мачеше да растури магија со сол или што ти ја знам тамо јас се молев и бог така ми проговори јасно и гласно не само да се молиш туку заповедај.инаку јас немав мачнина која порано ја имав ама мојот брат неможеше да спие мирно осеќав дека секогаш кај 3саат нешто притиска одеднаш по тастатурата на компјутерот се молев некоолку дена го немаше и пак се враќаше ама бог кога ми рече заповедај го чекав плитко спиев само како што стропа му се извртев и му реков тебе нечиста сило во името на исус оди си наредната ден жената заврши у болница притисок и уште што ти не.така да те охрабруам да бараш мир во бога утеха исцеление ослободување и тн бог ке те подигне веруј ми јас сум толку радосен што сакам да ви ја соопштам веста дека и ден денес исус ослободува исцелува подигнува али наше е да се покаеме и да го следиме исусовиот пат читајки и молејки се.господ ги сака болните да ги исцели и самиот он вели јас дојдов кај болните на здравите не им треба лекар.по некое време ке има и духовни дарови зборување во непознат јазик најчесто еврејски го зборуваш а никогаш не си го познавал тој јазик али се со време.

--- надополнето ---



--- надополнето ---

Speaking in Tongues Medical Study proves Holy Spirit praying

--- надополнето ---

Напишано од sanysoft
Е сега дали се бабини деветини не ми е гајле, веќе 3 недели спијам како заклан, не можам сабајле да станам, а и на поручук откинувам по 2-3 саата, сепак назат сум една година со спање.
Само едно ке ти кажам дека сега демонот ти ја зема целата енергија и те тера само на спање да мислиш.Ако ништо не работиш а како капнат си преморен и само те тера на спање така? тогај тоа е тоа.
Ти си забеган, каков господ каква црква каква религија какви демони -.- постојат само ако веруваш , тоа е за прости, неодговорни слаби луѓе кои одговорноста за тоа што им се случува ја оправдуваат со така ми било пишано или СУДБИНА -.-...
религијата е систем за масовно перење на мозоци
 
Член од
2 ноември 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
И јас сум носел маици и триста чуда, заради проблем со говорот, а ми остави впечаток човек кој сакаше да ми помогне, кога ме држеше за рака додека си баеше некои негови адети, после баењето ми кажа работи замене од минатото (а тоа беше прв пат кога го видов, и не беше од мојот град) и ми кажа како ми се појавил проблемот, а истото ми го имаа кажано и други баачки. Како знаеа/ше незнам.
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
445
Поени од реакции
341
И јас сум носел маици и триста чуда, заради проблем со говорот, а ми остави впечаток човек кој сакаше да ми помогне, кога ме држеше за рака додека си баеше некои негови адети, после баењето ми кажа работи замене од минатото (а тоа беше прв пат кога го видов, и не беше од мојот град) и ми кажа како ми се појавил проблемот, а истото ми го имаа кажано и други баачки. Како знаеа/ше незнам.
А барем ти помогна ли ? кажувај зашо јас барам бајач, ми треба да ми пребае од малери ..... :kesa:
 
A

Auditore

Гостин
Постојат уроци, да.
Имено некои чудни луѓе со погледи те урочуваат и најчесто стануваш бунтовен, повлечен и те печат очите.
Си постојат луѓе што бајат, претежно се баби шо на крај ти даваат бонбонче и то.
Знам сестра ми беше урочена и беше многу повлечена и бунтовна, беше на бајачка и сеа си е пак старата.
То је то.
 
Член од
2 ноември 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
А барем ти помогна ли ? кажувај зашо јас барам бајач, ми треба да ми пребае од малери ..... :kesa:
ха... не, но ми дади да пијам вода во која предтоа во неа стави конец од мојот ракав и ми рече да идам во охрид (од таму беше човекот), не отидов, незнам зошто... можеби не верував дека ќе помогне иако ја знае причината кои исто така ја кажаа и другите од кои што сум носел баени мокри маици и сум пеил баени води...
(мислам дека нема да згрешам ако кажам, како што тој кажа штосот бил: некоја циганка пред умирање ме проколнала со ова срање и од тогаш неможам да го одтргнам одмене, а верувале или не соседи ми се цигани... а бидејќи сум бил мал ниту јас ниту моите се сеќаваат дека постоела циганка пред умирање)


Кога сме веќе до тоа дали некој од овде имал проблем со говорот и успеал да најде лек од некои вакви луѓе?
 

JerryMK

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
5 мај 2009
Мислења
259
Поени од реакции
12
Ne mozam a da ne veruvam deka postojat uroci bidejki majkami bae od uroci i e navistana cudno ja kaze bajkata i vednas pominuva inaku veruvam vo bajki.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Кога имав 5-6 години ја облекував пижамата наопачки против уроци :)
Позната изрека - Немој да ме урочиш !
пре би рекол дека оваа е попозната Кој урочи, пичка у очи.:pos:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
NikolaMKD91
барај чаре човеку -оти лоша работа се ова уроците

Еве зашто се мислев дали да дојдам на собиранката , знаев дека жените од форум после ќе збрлават а муживе ќе ме мрзат . ::vozbud: :D
Еве дами ветувам ќе се сликам у долна облека али у танден со dobro poznat , без него и јас губам од лепота . :D
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Мене ногу често ме фаќаат уроци
 
Член од
5 декември 2013
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дечки ај ве молам некој нека ми испрати број од некоја проверена бајачка за уроци оти ептен ми е за никаде работата, фала ви многу. :)
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Дечки ај ве молам некој нека ми испрати број од некоја проверена бајачка за уроци оти ептен ми е за никаде работата, фала ви многу. :)
Има една баба Фидана, во Кочани. Сум бил уште од мал кај нејзе.
Дојди во Кочани, кој и да прашаш ќе ти кажат кај живее.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom