Уписи на факултет[генерална дискусија]

  • Креатор на темата Kacar
  • Време на започнување
Член од
28 август 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Информиран ли некој дали би може да се аплицирам на некој од нашиве универзитети додека чекаш одговор од универзитетот од Љубљана.
 
Член од
15 август 2019
Мислења
69
Поени од реакции
26
Информиран ли некој дали би може да се аплицирам на некој од нашиве универзитети додека чекаш одговор од универзитетот од Љубљана.
Можеш слободно ама за на укиме мора да пополниш изјава дека не си аплицирал на друг универзитет, под твоја одговорност. Позз
 
Член од
29 април 2020
Мислења
23
Поени од реакции
7
10D5AACD-8CE4-4B77-819E-C9E50A1C34A8.png Некој да ми каже како да го решам проблемов ова што го пишува со црвени букви
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
155
Поени од реакции
63
Прегледај го приврзокот 264385 Некој да ми каже како да го решам проблемов ова што го пишува со црвени букви
А претходно испрати пријава без документи? Оти горе ти пишува: Вашата пријава е усоешно испратена. Штом го пишува ова значи имаш притиснато на прати.
 
Член од
29 април 2020
Мислења
23
Поени од реакции
7
А претходно испрати пријава без документи? Оти горе ти пишува: Вашата пријава е усоешно испратена. Штом го пишува ова значи имаш притиснато на прати.
Да ја испратив без документи. Ама после тоа ги прикачив документите и пак ја пратив не знам што е работава. И документите ми ги прима само во пдф верзија во јпг не
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
155
Поени од реакции
63
Да ја испратив без документи. Ама после тоа ги прикачив документите и пак ја пратив не знам што е работава. И документите ми ги прима само во пдф верзија во јпг не
Convert ја во пдф. Јас имав една потврда од јпге не ја примаше па ја препраив. ilovepdf пребарај на гугл.
 

Munze

Dr. Oetker
Член од
21 јули 2020
Мислења
203
Поени од реакции
193
Odete na faks samo sto podaleku od UGD t.n. Univerzitet kadar nula praksa nula gradot nula zmijarnik so zmii mislam na devojkite od stip itn...
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.244
Поени од реакции
4.643
Odete na faks samo sto podaleku od UGD t.n. Univerzitet kadar nula praksa nula gradot nula zmijarnik so zmii mislam na devojkite od stip itn...
Значи горе-доле како сите останати универзитети и градови во нашата ни држава. :ROFLMAO:
 

Munze

Dr. Oetker
Член од
21 јули 2020
Мислења
203
Поени од реакции
193
Значи горе-доле како сите останати универзитети и градови во нашата ни држава. :ROFLMAO:
Neznam ama ovie se posebni. Gradot ke ti se smaci. Nema da se osekas kako student. Nastrana za narodot kakov e. Kadarot ass bez iskustvo drzat i predavanja i vezbi. Nema praksa barem za onie fakulteti kade e potrebna. Ne se spremni da bidat univerzitet nitu Stip kako grad so kapacitetot nitu ovie od univerzitetot. Dobro bese dur idea od sk prof. Poiskusni gi vikaa. Sega ne. Sega od Berovo ili Vinica nekoj stotuku zavrsen ke ti drzi predavanje. Strasno. I zatoa se vo pad imaat pad na broj na zapisani itn... A edinstveno nesto vo sto se maheri im se reklamite koi da gi gledas reklami za univerzitetot ke si pomislis ova vaka stvarno li e pa ovie od eu mozat da pozavidat. Bezprekorno izgleda se a vo realnosta.... Pisi na you tube ke ti iskocat reklami i za sekoj faks posebno.
Edinstvena prednost e sto na ugd se e elektronski i plakanje ispiti prijavi potvrdi uverenija itn.. Nema mrcvarenje nema cekanje se odi brzo. I ocenite od ispit se odi elektronski. I tuka se dobro potkoveni.

Ako ima pokonkretni prasanja vo vrska so nesto pokonkretno ili ako si odlucil za ugd obrati mi se.
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
155
Поени од реакции
63
Не добив повратен мејл а роков истече. Дали да се јавам во студентски прашања?
 
Член од
12 јули 2020
Мислења
7
Поени од реакции
5
Ovaa godina na medicina surova konkurencija. Minatata godina ili pred minatata so 97 boda bea vo drzavna kvota sea 80 dusi so cisti 100 pagjaat vo privatna. Ete toa go napravi odsustvoto na maturata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom