Уписи на факултет[генерална дискусија]

  • Креатор на темата Kacar
  • Време на започнување
Член од
5 август 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Било какво мислење од студенти на градежен?
 
Член од
23 јануари 2015
Мислења
7
Поени од реакции
4
Дечки, сите што ќе се запишуваат оваа година 2022 на економски факултет во Скопје еве формирана е група на Facebook, за полесна комуникација меѓу студентите.

https://www.facebook.com/groups/842821836686271/
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Мислење за Факултет за физичко образование на уким?
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
19
Поени од реакции
12
Nekoj so kje odi na bezbednost u Skopje da mi pise? Brucos sum, mi vikaat online najavuvanje treba na Iknow, edni samo so fizicko prisustvooo...Aj helpp nekoj so saka Uklo ili pak znae :))))
 
Член од
5 септември 2020
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали ке оди некој на технички факултет битола??
 
Член од
11 октомври 2022
Мислења
2
Поени од реакции
1
Дечки помагајте, средно запишав ЕКТА но сега сфаќам дека повеќе ме интересира фитнесот и нутриционизмот, па сакав да ве прашам дали средното има влијание врз факултетот?
 
Член од
21 декември 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Мислење за медицински факултет (УКИМ - Скопје), специфично Општа Медицина?
Жалби, пофалби... итн.
 

Вито Корлеоне

Вито Корлеоне - Кралот на форумската џунгла
Член од
3 јануари 2023
Мислења
18
Поени од реакции
8
Барам одговор од некој искусен а не од рекла казала…
Дали е подобро сметководство(УКИМ) или финансии(ФОН)
Автоматски споено мислење:

Дечки помагајте, средно запишав ЕКТА но сега сфаќам дека повеќе ме интересира фитнесот и нутриционизмот, па сакав да ве прашам дали средното има влијание врз факултетот?
Не брат, нема никакво влијание. Ако прашуваш дали можеш да ја промениш струката односно дали ќе те примат на друг фалултет кој не е од твојота гранка, одговор е ДА (секако дека ќе те примат). Само фокусирај се на просекот!
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2018
Мислења
308
Поени од реакции
134
Не требају вам дебилане...
 
Член од
25 јануари 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
Мислење за медицински факултет (УКИМ - Скопје), специфично Општа Медицина?
Жалби, пофалби... итн.
Конкретно за општа медицина не знам како е,ама за тригодишните стручни студии(логопеди,радиолози,физиотерапевти и медицински сестри) е прилично тешко
Многу е битно да следиш предавања,голем дел од професорите се стручни и навистина поседуваат знаење кое го пренесуваат
Не е добро тоа што за одредени предмети нема соодветни книги/скрипти и треба сам да си најдеш материјали кои ќе ти помогнат во учењето,ама во глобала лесно се наоѓа и тоа
Се на се,мислам дека Медицинскиот факултет навремено се завршува со посветеност,учење и секако одење на практичната настава која исто така многу е од помош
 
Член од
28 јануари 2023
Мислења
4
Поени од реакции
3
Дали би бил примен на општа медицина УКИМ со 96.5 поени (државна, приватна или национална квота)?
Дали може истовремено да ја пробам среќата и на УКИМ и на УГД?
Доколку некој има слободно време, нека ми пиши (имам неколку прашања).
Ви благодарам!
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.639
Поени од реакции
21.560
Дали би бил примен на општа медицина УКИМ со 96.5 поени (државна, приватна или национална квота)?
Дали може истовремено да ја пробам среќата и на УКИМ и на УГД?
Доколку некој има слободно време, нека ми пиши (имам неколку прашања).
Ви благодарам!
УКИМ не знам искрено секоја година различно, лани кога немаше матура последниот имаше 99, нешто проценти. За УГД ќе влезеш без проблем ваљда.

Не можеш истовремено на два факултети да аплицираш, тоа е за напредни држави.

Национална ќе влезеш и УКИМ и УГД, пиши се таму автохтон, циган или што ти знам, така и со 40 поени ќе стануваш доктур.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom