Уништени Македонски гробишта кај Камник

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Да, само еднаш напиша, но секој ебан пост ти е полн со себеси... Суета зипувана и напикана у таа главата што од дневнополитички фрустрации, што од лична неисполнетост... Со јас не се прави аргументација, колку и да си спретна со јазикот, јас те прави да си глупа....

И да, што е ова причава со женомрсци??? си избегала од фемина тука да бркаш вештери ?
Ништо, Фемина ја вреднувам на неколку нивоа под Кајгана (а Кајгана многу ниско ја вреднувам). Карактерот на овие два-тројца симптоматични мизогини случаи кои со многу хумористични и јаки опаски секогаш улетуваат и никогаш не говорат за конкретниов случај, туку пренасочуваат внимание исмевајќи се на туѓа сметка, а самите се нетретиран чир на човештвото, е вреден за стручна анализа и психијатриско набљудување. Впрочем, прокопај малку по нивната историја тука и самиот ќе се увериш. Фрустрации се, нормално, кога некој низ крајно еднодимензионална и националистичка призма ги толкува сите проблеми во земјава.
Автоматски споено мислење:

Ти дефинитивно си женско, машко не може да биде ова ниво на либтардност. Додуша може ако си Душан Стојчев, ама он е посебна дилајла, исклучок.
„Дилеја“ (од „дилеј“ - некој кој касно и задоцнето реагира ко тебе) се вика тоа, е*ате неписмениот и приучениот, од вчера сакам да ти пишам за тоа, но викам, ај, ќе толерирам глупандери тука молкум и ќе им се насладувам над бисерите.
 
Последно уредено:

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.725
Поени од реакции
22.286
А кога сме кај Ла Кања, мислам дека таму имам сретнато поredpill-нати луѓе од оние теоретичари пред коперација, ама во исто време и поbluepill-нати од Најче и Душан Стојчев заедно. Феномен е тоа место. :icon_lol:
Да бидеме максимално искрени, лакањашите не се основно/класично ниво на ретардација. Значи таму статистичка аномалија е да сретнеш некој што гласал за ДПМНЕ или да слуша турбофолк на пример. Кај лакањашот не проаѓат муабетите за ХААРП, колективно чипирање или ширење на коронавирус преку 5г мрежа. Лакањашот не е Миленко flat earth level на идиотизам.

Напротив, лакањашот има прочитано некоја книга во животот, ги има гледано филмовите на Ларс вон Трир и слуша 103-ка. И токму тука лежи проблемот. Кога се компарира со оние од горниот пример, kolke e cena pisete mi so e toa inbox kajd a go najdeme StojanPetranka фејсбук профили, овој си вика па јас сум генијалец, затоа што реално колку треба да си со 3 чисти за да бидеш над македонскиот просек. Најчесто се работи за до небо напумпани ега кој веднаш преминуваат во circlejerk агресија кога ќе боцнеш. Така во Ла Кања човек ми држел предавања како комунизмот и Сталин се ок. Човек што нема основни познавања од економија. Или човек што не знае ништо за политичката ситуација во Сирија или Ирак ќе ти кажува како треба да ги примиме бегалците, затоа што знае да ги покаже на мапа. И затоа што сите религии се подеднакво опасни. И на крај затоа што слуша германски индустријал. Не може да слушаш германски индустријал, да си член на Левица и да знаеш што значи поимот оториноларингологија, а да не си морон.

Лакањашите се бесконечни но софистицирани имбецили. Они знаат вокабуларно да се постават, за кога од страна ќе ги гледа некој учесник во Се или Нешто квизот да не сфати многу и да мисли дека којзнае колку мозок имаат. Апасиев е чист пример. Сите како демек индивидуи а сите исти калап, 80-ти најбоље декада евер, музиката почнува и завршува со Џој Дивижн а во Југославија со ЕКВ. И цел живот се во тој ограничен свет. На пример он ќе ти раскажува дека нема врска националноста или религијата сите сме биле исти и дека не требало да се генерализира. Он бил на конференција во Истанбул или Исламабад за правата на трансџендерите. И таму прошетал и видел луѓе, а уствари домаќините го однеле во Исламабадската Ла Кања, кај што сите се либерални, па ете немало врска и они биле како нас ја мразеле владата, незадоволни од системот, сиромаштија, феминизам треба повеќе. Или ќе оди лакањашот на некој семинар на црно-бела фотографија во Тетово кај што ќе се упознае со Љуљзим геј поет и организатор на изложбата кој во слободно време се бави со изградба на куќички за бездомните птици во Бутан и другарите на истиот тој Љуљзим, и ќе ти каже нема врска еве вчера се вратив од Тетово и таму не го сакаат ДУИ и таму сакаат уметничка слобода и таму се опресирани исто како и ние. Нема да иде у чајџилница во Чегране да разговара со мнозинскиот шиптaр кој е 70-80% од популацијата. А толку се влезени во филм и во таа истомисленичка групација што не можеш ни да им го докажеш тоа. Она, пун курац ароганција и нафураност. мирко попов, сашо ордановски, амон сра ниво на ретардирација, за голото око незабележителна одма и на прва како кај ниче димовски основната и примитивна верзија.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
После толку години не разбирам како имате нерви и сакате да трошите време да му реплицирате на @puno ?
Мислам, океј е чат-пат нешто да му пишеш, онака кратко, ама долги постови и одговори да му барате... повеќе од очигледно е дека 90% од времето, момакот не може да расудува објективно и најчесто прави спинови.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.725
Поени од реакции
22.286
Ништо, Фемина ја вреднувам на неколку нивоа под Кајгана (а Кајгана многу ниско ја вреднувам). Карактерот на овие два-тројца симптоматични мизогини случаи кои со многу хумористични и јаки опаски секогаш улетуваат и никогаш не говорат за конкретниов случај, туку пренасочуваат внимание исмевајќи се на туѓа сметка, а самите се нетретиран чир на човештвото, е вреден за стручна анализа и психијатриско набљудување. Впрочем, прокопај малку по нивната историја тука и самиот ќе се увериш. Фрустрации се, нормално, кога некој низ крајно еднодимензионална и националистичка призма ги толкува сите проблеми во земјава.
Автоматски споено мислење:



„Дилеја“ (од „дилеј“ - некој кој касно и задоцнето реагира ко тебе) се вика тоа, е*ате неписмениот и приучениот, од вчера сакам да ти пишам за тоа, но викам, ај, ќе толерирам глупандери тука молкум и ќе им се насладувам над бисерите.

Читај ја статијата на Дерала, батали се друго. Али ми се свиѓа овој твој фајтерски пристап. Ме потсеќаш на една членка тука, иста како тебе беше на времето-лева. Дежаву имам од муабетите со неа од пред 10 години. Ама сега се ближи накај 40-ката којашто е некоја репер бројка за онаа легендарна изјава на Жорж Клемансо. Еден ден, ако си паметна колку што и пљампаш ќе стигнеш и ти до тоа ниво. До тогаш само чувај се.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Да бидеме максимално искрени, лакањашите не се основно/класично ниво на ретардација. Значи таму статистичка аномалија е да сретнеш некој што гласал за ДПМНЕ или да слуша турбофолк на пример. Кај лакањашот не проаѓат муабетите за ХААРП, колективно чипирање или ширење на коронавирус преку 5г мрежа. Лакањашот не е Миленко flat earth level на идиотизам.

Напротив, лакањашот има прочитано некоја книга во животот, ги има гледано филмовите на Ларс вон Трир и слуша 103-ка. И токму тука лежи проблемот. Кога се компарира со оние од горниот пример, kolke e cena pisete mi so e toa inbox kajd a go najdeme StojanPetranka фејсбук профили, овој си вика па јас сум генијалец, затоа што реално колку треба да си со 3 чисти за да бидеш над македонскиот просек. Најчесто се работи за до небо напумпани ега кој веднаш преминуваат во circlejerk агресија кога ќе боцнеш. Така во Ла Кања човек ми држел предавања како комунизмот и Сталин се ок. Човек што нема основни познавања од економија. Или човек што не знае ништо за политичката ситуација во Сирија или Ирак ќе ти кажува како треба да ги примиме бегалците, затоа што знае да ги покаже на мапа. И затоа што сите религии се подеднакво опасни. И на крај затоа што слуша германски индустријал. Не може да слушаш германски индустријал, да си член на Левица и да знаеш што значи поимот оториноларингологија, а да не си морон.

Лакањашите се бесконечни но софистицирани имбецили. Они знаат вокабуларно да се постават, за кога од страна ќе ги гледа некој учесник во Се или Нешто квизот да не сфати многу и да мисли дека којзнае колку мозок имаат. Апасиев е чист пример. Сите како демек индивидуи а сите исти калап, 80-ти најбоље декада евер, музиката почнува и завршува со Џој Дивижн а во Југославија со ЕКВ. И цел живот се во тој ограничен свет. На пример он ќе ти раскажува дека нема врска националноста или религијата сите сме биле исти и дека не требало да се генерализира. Он бил на конференција во Истанбул или Исламабад за правата на трансџендерите. И таму прошетал и видел луѓе, а уствари домаќините го однеле во Исламабадската Ла Кања, кај што сите се либерални, па ете немало врска и они биле како нас ја мразеле владата, незадоволни од системот, сиромаштија, феминизам треба повеќе. Или ќе оди лакањашот на некој семинар на црно-бела фотографија во Тетово кај што ќе се упознае со Љуљзим геј поет и организатор на изложбата кој во слободно време се бави со изградба на куќички за бездомните птици во Бутан и другарите на истиот тој Љуљзим, и ќе ти каже нема врска еве вчера се вратив од Тетово и таму не го сакаат ДУИ и таму сакаат уметничка слобода и таму се опресирани исто како и ние. Нема да иде у чајџилница во Чегране да разговара со мнозинскиот шиптaр кој е 70-80% од популацијата. А толку се влезени во филм и во таа истомисленичка групација што не можеш ни да им го докажеш тоа. Она, пун курац ароганција и нафураност. мирко попов, сашо ордановски, амон сра ниво на ретардирација, за голото око незабележителна одма и на прва како кај ниче димовски основната и примитивна верзија.
Ој, тапчо, кој и генерално генерализира во постовите, твојот стил на пишување тука е акутен канцер на општествово наше кој под итно треба да се искорени. Не слушам стотројка, затоа што либтардски знам да си изгуглам самата музика на Гугл, а знам и премногу во однос на твоите лимитирани познавања и погледи на музиката, па и светот генерално, два-три клика и пребарување по Интернетов ме делат од тоа, неверовали или да и жените, тоа погано и омразено племе од твоја страна тоа го умеат.

Не само вокабуларно, туку и генерално интелектуално сум супериорна над тебе, кој вака индиспонирано и во кукавички манир, посредно и преку некој заталкан примерок во темава, се обидуваш да ми реплицираш.

Амон Мра и беше океј, дур скроз не се исполитизира и отиде скроз по ѓаволите, давајќи си го г'зот под партиски наем. Џабир Дерала такуѓере, и двајцата си ја покажаа цената за која може нивниот интелектуален капацитет да се продаде.

Дали е тоа проблем од ниво на фисија на атомското јадро за тебе и тебе сличните тука, да сфатиш дека некои од нас не се толку лимитирани и ги земаат притоа предвид сите возможни сценарија во случајов? Реторичко прашање беше ова, знам дека секако не можеш да сфатиш, јбг, лимитиран си крајно, имам прочитано два-три поста од тебе и „каурски“ во себе се имам прекрстено.

За субверзивните модуси и патишта преку кои оперираат Шќиптарите можеме да беседиме на посебна тема, го имам тоа искусено лично и на своја кожа, но пак имам дотолку доблест да не ги стрпам сите во ист кош. Јбг, со тоа некои од нас се раѓаат, не се учи таа племенита вештина на објективност и за тебе, за жал, очигледно ќе остане вечна непознаница и мистерија.

А, гледам си потсобрал даму и лично да ми се обратиш во меѓувреме, далеку сум јас сепак од четириесеттото лето, ниту пак имам поим која била таа женска персона на која се повикуваш, можеби те има лично подбрано и пернато, па се сеќаваш на неа со блага чежња.

Се чувам јас многу добро од случаите ко тебе, чувај се ти за промена и не се занесувај дека нешто у стилот на deus ex machina ќе се појавиш тука и с неба па у ребра стил ќе демистифицираш сè.

https://sr.wiktionary.org/wiki/dileja од delay, заостанат, назаден, оној кој доцна „пали“.
 
Последно уредено:
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Урнебесно. :ROFLMAO: Кога неколку локални инцели кои функционираат само во контекст на повикување на понижување и злосторства над жените ќе се екипираат да те исмеваат, знаеш дека си успеал во животот. :)
Ако не си тоа прилепчанчето у тренерки шо изиграваше несфатена конобарка еве ја :D
Види, јас знам дека ти веруваш дека си нешто посебна, прогресивна, уникатна, пис на јазик своја силна жена, и дека ретки сте вие таквите WOW. ( све док не улети некој културно уметнички работник да ве ожени )
Не бре веќе видено е сето ова твоево, нити си посебна нити си уникатна ништо посебно дури досадно обична и болно предвидлива. Потребата да се истакнуваш и делиш од другите ти ја делат малтене пола од женската популација у светов не само во мк. Лакањашки / мкц / винил / менада муабети ко што ги наведе членот погоре ги имам изнаслушано милион пати. Сите се исти и тие се, Исмаили, Јаќоски, Џиков, Алтипармаков, Соња, Викса, Попов, Вражјивирски, Демири, Божинот, Галески, Калц едно време и бетменот идеше таму (да не ги набројувам со сите се знам) сите тие ти се паразити кој што изиграваат интелектуална елита и трошат пари од разноразни европски и други фондови, не е тешко у македонијава да бидеш левичар интелектуалец дури и со просечна интелигенција го моеш тоа, пошто од спротивната страна за соперници имаш идиоти.
Ај сеа продужи со басмите.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.136
Ништо, Фемина ја вреднувам на неколку нивоа под Кајгана (а Кајгана многу ниско ја вреднувам). Карактерот на овие два-тројца симптоматични мизогини случаи кои со многу хумористични и јаки опаски секогаш улетуваат и никогаш не говорат за конкретниов случај, туку пренасочуваат внимание исмевајќи се на туѓа сметка, а самите се нетретиран чир на човештвото, е вреден за стручна анализа и психијатриско набљудување. Впрочем, прокопај малку по нивната историја тука и самиот ќе се увериш. Фрустрации се, нормално, кога некој низ крајно еднодимензионална и националистичка призма ги толкува сите проблеми во земјава.
1000 постови да направиш за една година на платформа што ниско ја вреднуваш во најмала рака е мазохизам... Тоа ти се 3 поста на ден во просек, цела ебана година. Па кога ќе видам дека некои ликови така „патем“ си ги проучила до танчина, за да можеш да сугерираш психолошка анализа.... А да не зборам за генерализацијата, против која навидум тука држиш беседи .

„Дилеја“ (од „дилеј“ - некој кој касно и задоцнето реагира ко тебе) се вика тоа, е*ате неписмениот и приучениот, од вчера сакам да ти пишам за тоа, но викам, ај, ќе толерирам глупандери тука молкум и ќе им се насладувам над бисерите.
Да ти е зборот дилајла како таков, непознат во Скопје и да го мешаш со некаков си американизам, кој е прашање дали некој го користи или го користи за да изгледа интелектуално поради тоа што неможел да свати зошто и како се користи дилајла... е просто неверојатно ... или па си прва година средно и патиш по внимание :)
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
Да бидеме максимално искрени,
Да се разбереме има доста ок ликови, ама као и увек коа ќе си го набилдаат егото меѓусебно е тогаш веќе не се трпат, тоа ти доаѓа нешо ко PMG секташи само нивното е исправно и точно другите се глупи и заостанати. Е тогаш ми се иде од земја да трескам.
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
1000 постови да направиш за една година на платформа што ниско ја вреднуваш во најмала рака е мазохизам... Тоа ти се 3 поста на ден во просек, цела ебана година. Па кога ќе видам дека некои ликови така „патем“ си ги проучила до танчина, за да можеш да сугерираш психолошка анализа.... А да не зборам за генерализацијата, против која навидум тука држиш беседи .


Да ти е зборот дилајла како таков, непознат во Скопје и да го мешаш со некаков си американизам, кој е прашање дали некој го користи или го користи за да изгледа интелектуално поради тоа што неможел да свати зошто и како се користи дилајла... е просто неверојатно ... или па си прва година средно и патиш по внимание :)
Сугерирам затоа што беше и за мене сугерирано тука, за сè останато имаш произнесување погоре. Сува досада и немање попаметна работа како што и веќе пишав, гледајќи дека некои имаат и по 20 бона и повеќе во многу пократко време набилдано тука и сасвим океј сум.

„Дилајла“ е некаков македонски жаргонски сељачизам и преиначување изведено од српското „дилеја“, за кое и погоре пишав. Да, прва сум срТредно, зар толку е очигледно? :oops:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.623
Поени од реакции
26.136
Сугерирам затоа што беше и за мене сугерирано тука, за сè останато имаш произнесување погоре. Сува досада и немање попаметна работа како што и веќе кажав, гледајќи дека некои имаат и по 20 бона и повеќе тука и сасвим океј сум.

„Дилајла“ е некаков македонски жаргонски сељачизам и преиначување изведено од српскиот „дилеја“, за кој и погоре пишав. Да, прва сум срТредно, зар толу е очигледно? :oops:
Оф мори мајко, дилајла бил Македонски жаргонски сељачизам....

Ти си девојче дефинитивно во некој сопствен свет кој врска нема со реалноста. Изиграваш тука албански Дон Кихот и успеа да завлечеш и да изрелативизираш една сериозна тема, која континуирано се случува во државава... А тоа е тивкото етничко чистење..

Знаеш можеби некому и ќе изгледаш паметно и ќе си рече, види го девојче во, во право е, застанало да ги одбрани кутрите Албанци од овие националистиве. Можеби е ин да си таква и како што вика Сусаро утре у Ла Кања да се фалиш колку си се борела против говорниците на омраза кои уствари ги прават Албанците да се такви какви што се, и притоа нема да заборавиш да споменеш дека користат македонски жаргонски сељачизам дилајла, пошто нели најверојатно незнаеле да читаат и го прочитале погрешно зборот дилеја.

Ама ќе дојде време кога така ќе треснеш од земја, што секој збор што сум ти го пишал (а верувам и многу други гледајќи го твоето понашање) , ќе ти биде како сол на рана. Еве да ми беше у маало веќе ќе имаше надимак дилајла, па можеби тогаш и ќе се потрудеше малце повеќе да сватиш што е тој збор, за што се користи и како настанал.... Ама ќе беше касно пошто веќе ќе си ја имаше таа кованица до крајот на животот...

Уствари јас да бев сега администратор на форумов, со оглед на тоа каков е твојот негативен став за форумов, би ти го сменил никот во Дилајла... И знаеш што е најинтересно во све ова, тој ник комплетно одговара за твојот начин на комуникација ....
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.295
Поени од реакции
27.830
И да, што е ова причава со женомрсци??? си избегала од фемина тука да бркаш вештери ?
Blackadder e zenomrzec tho. Bez validna pricina.
Автоматски споено мислење:

@Sussaro zameni go terminot la kanja so tviterash.
Pointernacionalno a i poprecizno e.
Toa e toa drustvo gradzani na svetot bez granici, 50 pola, trans rights za deca od 10 godini i cenzura na se normalno.
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.316
Поени од реакции
4.713
Пуно,дали е ова се добро смислено и организирано и има политичка позадина во уништувањето на македонски гробови во последниведве децении?
Нема врска, и да има претензии за чистење територии нема смисла гробовите да бележуваат територии, тоа само умови ко грците можат да го смислат, кога купуваа гробови по Албанија.
Националните држави веќе стивнуваат, барем по западот, глобализацијата веќе ќе го дефинира светот, и нема да има врска какви гробови ќе имаме во селото, очекувам дека кремирањата ќе земаат замав, за да не ни земат место гробовите.
Не викам дека не се оштетуваат гробови, за исламскиот фундаментализам јас имам повеќе замерки дури од вас. Но тоа се коси со било која албанска кауза.
Ако има политичка позадина дали е тоа поврзано со великоалбанската цел?
*Великоалбанската* цел е интегрирање во ЕУ и со тоа се решава албанското прашање, и волкот сит, и овците на број. Во сите држави кај има албанци, нивните партии кои ги претставуваат сите до една имаат таква цел, интегрирање во ЕУ. А великоалбанската идеа е во главата на непријателите на албанците, шират пропаганди само да го залажат сопствениот народ.
Никој тука не ги напаѓа сите Албанци во Македонија туку само има апсолутно основано сомнение знаејќи ја сета претходна историја,дека зад ова стои добро смислено сценарио за етничко чистење и бришење на трагите од постоењето на македонскиот народ на тие простори затоа што трагите на македонскиот народ на тие простори се косат со новопечената великоалбанска фашистичка историја за овие простори.
Не се чисти територијата со оштетување на гробови, читајте за постапките на србите, грците.
Не се прави етничко чистење со купување имоти, не измислувајте поими како тивко етничко чистење, Миленко не ви е рамен.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Нема врска, и да има претензии за чистење територии нема смисла гробовите да бележуваат територии, тоа само умови ко грците можат да го смислат, кога купуваа гробови по Албанија.
Националните држави веќе стивнуваат, барем по западот, глобализацијата веќе ќе го дефинира светот, и нема да има врска какви гробови ќе имаме во селото, очекувам дека кремирањата ќе земаат замав, за да не ни земат место гробовите.
Не викам дека не се оштетуваат гробови, за исламскиот фундаментализам јас имам повеќе замерки дури од вас. Но тоа се коси со било која албанска кауза.

*Великоалбанската* цел е интегрирање во ЕУ и со тоа се решава албанското прашање, и волкот сит, и овците на број. Во сите држави кај има албанци, нивните партии кои ги претставуваат сите до една имаат таква цел, интегрирање во ЕУ. А великоалбанската идеа е во главата на непријателите на албанците, шират пропаганди само да го залажат сопствениот народ.

Не се чисти територијата со оштетување на гробови, читајте за постапките на србите, грците.
Не се прави етничко чистење со купување имоти, не измислувајте поими како тивко етничко чистење, Миленко не ви е рамен.
Пријателе....паѓа империјата, со тоа ќе го јадеме стапот ние како безкичмењаци а вие како хиени. Може нас ќе ни се смилуваат од што сме најпрост и најнаивен народ што чекорел по ова кугла.....што правиме со вас?
Не постои апсолутно никаква моја омраза кон албанците...сум кажал и порано, пре албанци ќе ми помогнат во животов отколку некои други. Ова е да те информирам каква ни е иднината.....каде веќе ништо не може да се смени и да се има волја.....за жал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom