Умре играва, беше добро додека траеше

  • Креатор на темата Blacks
  • Време на започнување
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
WoW ќе умре кога Blizzard ќе реши да умре, ни блиску не стигаат конкурентските MMORPG, а и ја како играч уште од почетокот на WoW од 2004 сум пробал еден куп други MMORPG и колку и да се добри, визуелно и се останато пак си се враќам на WoW.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
5.565
Поени од реакции
17.339
World of Warcraft's Sixth Expansion to Be Announced Next Week

"The next expansion for genre-defining PC MMO World of Warcraft will be announced next week during Gamescom, developer Blizzard Entertainment announced on Wednesday.

The reveal will take place as part of Blizzard's briefing on Thursday, August 6, at 9 AM PDT / 12 Noon EDT. The event will be streamed live, and GameSpot will have all the news for you as it's announced.

World of Warcraft fans can also watch a special "developer chat" on Sunday, August 9, at 8 AM PDT / 11 AM EDT. During this presentation, Blizzard developers will talk more about the expansion."
 
Член од
11 октомври 2016
Мислења
2
Поени од реакции
1
Thanks bác, giờ mình mới biết đến thông tin hữu ích này. Ai có những thông tin dạng như thế này post lên cho mọi người cùng tham khảo luôn nhé. Đang rất quan tâm
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
20
Поени од реакции
11
Си имат своја база на играчи, кои покрај се останато шо го прает во животот, најдвет време да изигрет еден два рејда (зборвам за оние шо се сметет за ветерани на играва). Прекрасно хоби, со најкохезивно комјунити-факт, како и хардкор база на играчи.. и уште држит над 10м. Никојпат немат да умрит
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
5.565
Поени од реакции
17.339
Си имат своја база на играчи, кои покрај се останато шо го прает во животот, најдвет време да изигрет еден два рејда (зборвам за оние шо се сметет за ветерани на играва). Прекрасно хоби, со најкохезивно комјунити-факт, како и хардкор база на играчи.. и уште држит над 10м. Никојпат немат да умрит
[Citation needed]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom