Умре играва, беше добро додека траеше

  • Креатор на темата Blacks
  • Време на започнување

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Ти ова сериозно? Како поврзуваш масивно правење на пари со умирање на игра ич не ми е јасно.
 
B

Blacks

Гостин
Знаат дека им се ближи крајот па гледаат да исцицат колку што можат повеќе, неколку lead девелопери веќе ги напуштија. Умре играта за старата клапа на играчи кои ја ценеја по некои други вредности за разлика од денешните мали човечиња како што сакам јас да ги викам. Играта го изгуби она епик чувство поради корпоративната алчност на Вивенди и ја претвори во буквално покемон онлајн - сега го разбирам дикивест како му е било кога тој се откажал. Играта стана премногу кежуал за кежуал играчите и премногу хард кор за хард корците. Порано да купиш маунт беше некакво достигнување во играта а сега само празнење на електронската сметка и уала имаш маунт.

Ко ќе се појави FFXIV WoW ќе издише. За SW:ToR да не прам муабет целосно ќе ја збрише од мапата.
 
T

Tetro

Гостин
заебаа со WotLK, иначе добро им одеше порано. Новата експанзија за кога е најавена? Дали ќе понудат нешто интересно овојпат Близард?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Ко ќе се појави FFXIV WoW ќе издише. За SW:ToR да не прам муабет целосно ќе ја збрише од мапата.
Ова го читав кога требаше да излезе Lotro, ова го читав кога требаше да излезе WAR, ова го читав кога требаше да излезе Age of Conan, ова го читав кога требаше да излезе AION, и сега истото го читам кога треба да излегуваат FFXIV/SW:ToR.

Ама никако да се погоди WoW да пропадне, незнам зашто. Можеби затоа што имаат 2 пати повеќе претплатници од сите MMORPG-ја на пазарот заедно и прават пари ко луди?

Да не ме сватиш погрешно, ги играв сите горенавадени игри и ми се допаднаа. Игрите се здрави со здрава бројка на претплатници (освен WAR, ке ја затвараат сеа), но никако да застанат рамо до рамо со WoW. Тука не збориме за квалитетот на игрите (впрочем WoW е просечна игра), туку збориме за маркетингшкиот и финансискиот успех на игрите.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Не ми е толку криво се откажав кога излезе Бурнинг Крусејд:nesum:
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
Сум прашал многу луѓе и сите викаат preBC било најдобро, јас почнав да играм од BC и за мене BC беше најдобра во секој поглед (изглед на gear, баланс, скил, инстанци, сторија) и мислам дека со WotLK играта ја расипаа (иако сеуште играм). Ако ништо не сменат од тоа што објавија за Cataclysm планирам да се откажам зошто ќе ја направат срање (посебно мислам на рогот) ако го направат како што рекоа подобро нека го избришат како класа, барем ќе остане спомен од тоа што стварно беше рогот.
 
Г

Господ

Гостин
WoW умре на 13ти ноември 2008 година.Пред тоа беше тешко болна неколку години од имбаланс и бавна ретардација.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
ова е то шо ми фали:tv: А и Kael'thas не беше баш нежен. После то со вадењето на Badge опремата и влегувањето слободно во Hyjal си иба мајката играта ( исклучок Sunwell ).
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Вие сте будали бре!!! како е можно на никој да не му чини а ја играат милиони милиони ?
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
http://www.tomshardware.com/news/MMORPG-Warcraft-Celestial-Steed,10254.html

Очекувам од следната година да се купува tier set за долари а понатаму можеби и легално голдче од Близард.

Рест ин Пис WoW, Good times!
Памти ми ги зборовите: Tier set никогаш нема да се продава од страна на Близард...а вакви маунтови, табарди, петови или некој други глупости кои ќе ти го прават херојот само поразлично да изгледа од другите па за тој што го има да се чуствува посебен ДА ќе ги има, но нема да имат никаков ефект на јачината на карактерот :baeh:

PS: во WoW секоја година бројот на играчи се зголемува...па од каде ти е тоа умре играва
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Вие сте будали бре!!! како е можно на никој да не му чини а ја играат милиони милиони ?
Да вредеше, а и да можеше да ме разбериш ќе пробав да ти објаснам па можи ќе паднеше интересна дискусија. Вака за жал само ти се враќат зборовите на твоја глава.
 
Член од
13 април 2009
Мислења
113
Поени од реакции
2
играта е крш моментално, играм само да тепам време пвп малце.. гејм кард зиам со голд.. така да ке играм се додека иам некој да ми дава Гејм карт со голд.. ако неможам Гејм кард со голд на најдам не ни играм..стварно играта е ТАПА.. не е тоа шо беше порано.. ://
 
B

Blacks

Гостин
Ајде малце да си го преформулирам оригиналниот пост...
Кога реков умре играва не мислев на бројот на претплатници (јеби га никој не може да чита мисли). Умре старата добра WoW а на нејзино место дојде новата покемонска WoW во која владеат мали деца. Порано се знаеја сите играчи на еден сервер, а сега - денеска го гледаш утре го нема другиот ден пак го има но со друго име. Не постои веќе server community кое порано беше темелот на играва. Значи умре златната ера во WoW кога секој item што ќе го земеше со main-от значеше нешто а не сега сите имаат по 4-5 алта со најјаката опрема (можеби не хероик опрема но знаете што сакам да кажам). Нинџа лутерс на сите страни и никој не им може ништо, порано се знаеше кои се нинџите на серверот и ќе размислиш 70 пати пред да изнинџаш нешто затоа што тоа ќе значи крај за твојот херој пошто немаше сервер трансфер, name change и такви глупости а денес ако имаш долари у џеб можеш да нинџаш насекаде и да рипаш од сервер на сервер како зајак без никој да те знае (баг во системот еве како со пари во џебот можеш да купуваш ајтеми во играта). Некој ќе каже "ако си толкав курназ што не го отепаш LK25 у хероик мод", е шо кој кур ќе го отепам кога веќе сум го убил на нормал,репетиција у пичку матер, но овој систем на раидање го продолжува рокот на траење на инстанците и Близард се основуваат на една стара и добро позната изрека: стрижи додека можеш братче :) јеби га пари се у питање.

Баи Баи :baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom