Уметнички аранжирана храна, Food Art

Член од
3 мај 2019
Мислења
13.572
Поени од реакции
7.454
ova da mi serviraat bi se nerviral... duri i slikite me napinjaat
Аман бе кано, ти си барем светски човек кој се изнагледал разни уметнички дела, па и уметност од храна е рај за очи :)ем те стимулира за јадење повеќе..;)


Најквалитетни производи од храна ако не се декорирани убаво и поставени на маса, џабе е се..така само обично ставени во тањири воопшто не е вкусно ниту за гледање, па ниту за јадење...

еве може и вака поедноставно...
12359966_516613318507385_3234622193080314814_n.jpg
12341342_516614595173924_1186389613604189633_n.jpg
svecana_trpeza_10_ideja_za_dekoraciju_predjela_aps_455660728.jpg
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
13.572
Поени од реакции
7.454
Член од
7 септември 2016
Мислења
13.886
Поени од реакции
23.325
:aplauz::bravobe:доста креативно од твоето мозоченченце.
...најважно е дека е сопствено дело, така се почнува со креативноста, туку можеше некоја друга асоцијација пошто е мушко, но само ако е наменето за доручек на женска особа, а има смисла за хумор, убаво заедно ќе се изнасмеат,

images.jpg123.jpg screen-shot-2019-04-01-at-7resize3.jpg

инаку има такви изненадувачки уметнички дела во спремање на храна, најчесто пилешки стек кои лесно може да потсетат на женска вулва, па и колачи со спремено тесто на ист начин, па ручекот ќе биде комплет за заедничка добра атмосфера со таква „porn food“ уметност на приготвување на храна.

s5nv87aa35g41.jpg FJeVr1KWQAEkngQ.jpg

а може и некоја торта во тој правец на уметнички декорирана храна, ама тоа би требало да се отвори подтема во подфорумот љубов и секс, за бизарни уметнички дела на приготвување и аранжирање на храна, а најчесто колачи асоцирани на љубов и секс, дрти љубовни мисли преточени во храна на трпеза! :pipi:

D20Xol4WsAAxoYG.jpg large.jpg 233192299_d87bdaa331_b.jpg
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom