Ултрас движењето во Македонија

B92

Член од
14 октомври 2011
Мислења
331
Поени од реакции
129
Ауууу што кажа сеа, само еднаш нападнати ? Тоа кажуј на некој друг.

Тепани фудбалери на МЃП пред 3-4 години, после пак фудбалер на Македонија беше нападнат и доби потрес на мозок, неслужбени лица у соблекувални. Имаше казни за тоа ?

Значи сакале, ама не го запалиле. А симнато државно знаме у Кичево, од ваша страна, чисто за потсетување. Плус, сега на последното дерби, корео за убиен човек ? Што правиме со тоа ?

Иначе, овој закон не веруем да успее, затоа што знаеме како се спроведувале до сега законите ;)
Аии , Историја ми кажуваш , во 2006 и тоа !! Знам како било , тетовскиот тунел беше страв за гостинските фудбалери ,таму тие биле нападнати , провоцирани ,тепани но ....

Сеа е се поинаку ... И НЕМАМ ШТО ДА ТИ КОМЕНТИРАМ ЈАС ТЕБЕ ЗА МИНАТОТО !!

Ако успее овој Закон , ќе биде подобро за сите !
Комитиите и вие се плашите од овој закон а ? мислите дека нема да успее кај нас ? ЗНАЧИ СМЕ ЈАКИ , а вие цело време ни викате не сте навивачи , ова она :ROFLMAO:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Аии , Историја ми кажуваш , во 2006 и тоа !! Знам како било , тетовскиот тунел беше страв за гостинските фудбалери ,таму тие биле нападнати , провоцирани ,тепани но ....

Сеа е се поинаку ... И НЕМАМ ШТО ДА ТИ КОМЕНТИРАМ ЈАС ТЕБЕ ЗА МИНАТОТО !!

Ако успее овој Закон , ќе биде подобро за сите !
Комитиите и вие се плашите од овој закон а ? мислите дека нема да успее кај нас ? ЗНАЧИ СМЕ ЈАКИ , а вие цело време ни викате не сте навивачи , ова она :ROFLMAO:
Пушти го...не гледаш дека нема врска што зборува.
Кажува за инцидентот што се случил кога Ренова играла против МЃП.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.355
Поени од реакции
28.029
Пушти го...не гледаш дека нема врска што зборува.
Кажува за инцидентот што се случил кога Ренова играла против МЃП.
Збориме за Тетово, а не за Балисти. Законот треба да се спроведе во Тетово, никој конкретно не ве спомна вас.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Збориме за Тетово, а не за Балисти. Законот треба да се спроведе во Тетово, никој конкретно не ве спомна вас.
Членот B92 кажа за Шкендија и Балистите,па после тој го цитираше демек ете вие што сте направиле.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.829
Поени од реакции
17.624
нашите го сметаат,али за се што треба да се спроведе грујо треба да се испазари со али.Македонија функционира у феудализам..Вие изгледа не сваќате чив феудален посед сте :)
 

B92

Член од
14 октомври 2011
Мислења
331
Поени од реакции
129
нашите го сметаат,али за се што треба да се спроведе грујо треба да се испазари со али.Македонија функционира у феудализам..Вие изгледа не сваќате чив феудален посед сте :)
Само вие знаете , Коце ви кажал :ROFLMAO:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.829
Поени од реакции
17.624
Само вие знаете , Коце ви кажал :ROFLMAO:
:ROFLMAO:Коце или не,навака е 21 век..Кај вас уште се чита по вести пресметки под О.К. коралот..деца од 16 години се пуцаат ко у вестерн филмови..од џган како вас не може да мрднеме од место.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
:ROFLMAO:Коце или не,навака е 21 век..Кај вас уште се чита по вести пресметки под О.К. коралот..деца од 16 години се пуцаат ко у вестерн филмови..од џган како вас не може да мрднеме од место.
Да да...само кај нас има,вие чисти сте бе.:pos:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.547
Поени од реакции
69.456
Законот почна да се спроведува на дело, барем кај нас. Приведено е момче од нашата навивачка група заради запалена бакља денеска(n)
 

B92

Член од
14 октомври 2011
Мислења
331
Поени од реакции
129
Законот почна да се спроведува на дело, барем кај нас. Приведено е момче од нашата навивачка група заради запалена бакља денеска(n)
Баклата е запалена надвор од стадионот ?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.547
Поени од реакции
69.456
Баклата е запалена надвор од стадионот ?
На стадион...
По постигнувањето на првиот гол на Вардар беа запалени две-три бакљи...
Сите се уапсени, а не едно како што реков...
Ќе не уништи законов у пм :sick:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Како што тргнала работата изгледа за некое време ќе заличиме на англиските групи што се однесува до изгледот на трибина.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.778
Поени од реакции
13.062
На стадион...
По постигнувањето на првиот гол на Вардар беа запалени две-три бакљи...
Сите се уапсени, а не едно како што реков...
Ќе не уништи законов у пм :sick:
Дел и они се криви. Ко шо видов одкога ги запалија ги држеа горе место да ги спуштат на земја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom