Увезените работници ќе работат за 200 евра, домашните заминуваат за плати од 1.000 евра

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
754
Поени од реакции
864
која црна радна снага ке дојде да се серам на медиумите паразитски што сервираат слепачки вести. Да дојде некој да работи за 10.000 нема никој значи нема од што да живи рента храна да покрие. Е сега ако им обезбедат се готово можда и некој ке се нафати додека има ориз да јаде нема да се буни.Реалноста е друго ова со објавите реално е потценување на интелегенцијата.Друго и да дојдат појма немаат од англиски образование и тоа чисто сумњам некоја квалификација освен граѓевина со бамбус и копање и да нема.Него нашите квази газди нека стават прст на дупе па нека му ја мислат уште малку дали ке има останато млади и способни за да сакаат да работат овде у оваа вукојебина.
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
169
Поени од реакции
382
Не знам дали веста е дезинформација или на крај ќе испадне вистина, но нели е минимален 18 илјади (300 еур) па нели е незаконски да се работи под тој минимум. Јесда во Земјата на чудата се е можно ама чисто сумњам за ова. А дека ќе кубурат, ќе кубурат, коа народ се тепаше да работи они ги дупеа у здрав памет, ете им го сега на нашите модерни робовладетели.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.052
Поени од реакции
15.805
Не знам дали веста е дезинформација или на крај ќе испадне вистина, но нели е минимален 18 илјади (300 еур) па нели е незаконски да се работи под тој минимум. Јесда во Земјата на чудата се е можно ама чисто сумњам за ова. А дека ќе кубурат, ќе кубурат, коа народ се тепаше да работи они ги дупеа у здрав памет, ете им го сега на нашите модерни робовладетели.
Не сте ја прочитале веста. Нема да работат за 200, туку ќе доаѓаат од земји кај што се работи за 200.
Тука ќе работат за толку колку што се зима во Македонија, од 20000 нагоре, зависно што професија се.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.339
Поени од реакции
3.410
Не сте ја прочитале веста. Нема да работат за 200, туку ќе доаѓаат од земји кај што се работи за 200.
Тука ќе работат за толку колку што се зима во Македонија, од 20000 нагоре, зависно што професија се.
Точно само што газдите појма немаат дека увезените работници посебно оние од блискиот исток доколку не добијат плата максимум 5 дена после први во месецот одлучуваат физички да ги ликвидираат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom