Убиен водачот на католиците во Турција

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Место да се расправаш со нас, натегни си го ќечето на главата и трк во џамија на клањање, а попат, купи некој мантил и шамија за булите од Битола. Ќе добиеш културна храна и нема да се расправаш толку со нас. Поздрав...
Е, ок, јас вака ќе ти кажам...

Место да го репрезентираш уникатот со кого природата си поиграла, на некого му дала, тебе ти одзела, да тенденциозно јадиш од она што не се јаде...

Си остаил златна нива, и си дошол тука (како сите вмровци), да индоктринираш младина. Фати златна казма, и терај, оти нивата не чека многу... Ќе исуши расадот...
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Знам, имаш мака од Албанците, но тоа не го иницира Исламот, туку албанизмот! Твојот патриотизам цело време се темели на омраза према Албанците. Ти немаш патриотизам. Левитира, твојот патриотизам. Никад си немал национално единство, никад не си се освестил. Те освестувале другите, сме те освестиле ние, што сме ти си убиле цело семејство по нивјето! Сфаќаш!
Македонците рисјани биле убивани (по цели фамилии, штоо е геноцид) само од страна на качаците- кои биле Албанци лопови и џихадисти, како и од страна на отоманските џихадисти. Дали сакаш да кажеш дека сте дошле овдека како џихадистии и качаци??? Многу си ми контрадикторен. А викаш и сум бил албанец православен, а од друга страна велиш дека сте ми го убиле целото семејство на нива.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Како прво почна самиот да си кажуваш приказни во кои не верува никој.
Се идентификувале со Мориконе... :pos2: Јако нема по, шега на денот..:pos2:
Како второ, немате историја, немате минато. Вештачки создадени за да парираат на блокот од другата страна... Али знаеме тоа колку ќе трае...
Како трето исламот е главно палка на големите (САД, Русија) кои меѓусебно се удираат со таа палка..
Како четврто, нафтата ќе ја снема, ќе ги снема парите со кои се финансираат одредени структири во Европа, самите ќе пропадните.
Како петто, ако не се случи тоа под четврто, ќе ве пропаднат Европјани.
Како шесто, словените (главно православни) се заслужни за 60-70% од сета технологија на оваа планета, од целиот развој на човештвото.

Шо тропаш глупости, неинтелегентно суштество... Шо тропаш, крај јас пред две години бев кај Зубин Мехта, бев кај Мориконе, ќе одам кај Били Ајдол... КРАЈ!

Со тоа се идентификувам! ТИ НЕ! Ќе одиш кај Орце и Симон Гугуловски! Крај! Не ми прај муабет, не можиме да прајме муабет, оти пломби носиш на гла! Сфаќаш. Европската култура е таа! Мориконе, Бетовен, Мигел Де Унамуно, Балзак итн... Мрш сега.

--- надополнето ---

Македонците рисјани биле убивани само од качаците- кои биле Албанци лопови и џихадисти, како и отоманските џихадисти. Дали сакаш да кажеш дека сте дошле овдека како џихадистии и качаци? Многу си ми контрадикторен.
Не пиле џихадисти, туку биле Христијани Албанци католици, од Мирдита, каде патем сите до еден се Католици. Фејл.

Патем пак Албанци... Ти се ближи залезот дете... немој со омраза...
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.180
Поени од реакции
4.821
Шо тропаш глупости, неинтелегентно суштество... Шо тропаш, крај јас пред две години бев кај Зубин Мехта, бев кај Мориконе, ќе одам кај Били Ајдол... КРАЈ!

Со тоа се идентификувам! ТИ НЕ! Ќе одиш кај Орце и Симон Гугуловски! Крај! Не ми прај муабет, не можиме да прајме муабет, оти пломби носиш на гла! Сфаќаш. Европската култура е таа! Мориконе, Бетовен, Мигел Де Унамуно, Балзак итн... Мрш сега.

--- надополнето ---



Не пиле џихадисти, туку биле Христијани Албанци католици, од Мирдита, каде патем сите до еден се Католици. Фејл.

Патем пак Албанци... Ти се ближи залезот дете... немој со омраза...
Оуууу, полека, смири нерви...
Нешто те погодив со постот погоре а?
Си знаеш, си знаеш...
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Оуууу, полека, смири нерви...
Нешто те погодив со постот погоре а?
Си знаеш, си знаеш...
Чоек како тебе не мој погоди, пошо не знае каде да ме годи. Нераш сенс за анализа, интелегенција, мудрост, контемплација.
Не си на мое ниво. Коа сакам да пердашам вакви, доаѓам најчесто на политика, пошо на Љубов и Секс, не ми се дига (на овакви како тебе). :)
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.180
Поени од реакции
4.821
Чоек како тебе не мој погоди, пошо не знае каде да ме годи. Нераш сенс за анализа, интелегенција, мудрост, контемплација.
Не си на мое ниво. Коа сакам да пердашам вакви, доаѓам најчесто на политика, пошо на Љубов и Секс, не ми се дига (на овакви како тебе). :)
Очигледно јас сум грешка......влегло подлабоко отколку што мислев.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Да, ај сега гит.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
хахахах, дпмневски приказни...

Орце ти е репрезент на закоравениот фрустрирачки елемент во твоето национално битие. Едноставно е! Кој се идентификува со европска култура, се знае кај оди. Кој не, останува кај Орце и Војо. :)

Ова како мaл пример. Не разбираш ни пример шо е. Ако, православен Македонец си, затоа. :)

Јас не знам зошто воопшто му реплицирате на Picaso, мене повеќе ми изгледа дека е некој одбран деструктивец на нечиј политички тим на кој не му одговара да се разоткрива вистината, нешто како Гатузо во Милан. Очигледно секој став и мислење, секое дефинирање на проблемот, сака да го разбие со обични клевети и навреди, со што еве сосема успешно не исфрли од фокусот на темата, направи деструкција и излеговте од темата, моралот паѓа за давање идеи за решавање на проблемот и на крај темата ќе ја затворат.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Нееееееееее....

Напраи оној, кој што избега од контурите на самата суштина на темата.

Ислам... Албанци... Албанци.... Ехеее... Пошо нема кој да модерира тука, јас ќе ги "измодерирам" на мој начин. Научиги ти како "паметен" дека Исламот не треба да со Албанизам... Оти вака ме нервираат и пљукам многу.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Нееееееееее....

Напраи оној, кој што избега од контурите на самата суштина на темата.

Ислам... Албанци... Албанци.... Ехеее... Пошо нема кој да модерира тука, јас ќе ги "измодерирам" на мој начин. Научиги ти како "паметен" дека Исламот не треба да со Албанизам... Оти вака ме нервираат и пљукам многу.
Не треба што да те плаши вистината. Факт е дека меѓу албанците во македонија има џихадисти, вахабисти и радикални исламисти, дека се повеќе има забулени и кечосани на улица, дека на секој чекор се гради џамија и минаре и дека со разни средства се бркаат Македонците од нивните огништа за на нивно место да се населат муслимани албанци.

Џихадот предтавува борба против христијаните и ширење на исламските територии. Бркањето на Македонците од нивните огништа, за на нивно место да се населат муслимани, е џихад.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Не треба што да те плаши вистината. Факт е дека меѓу албанците во македонија има џихадисти, вахабисти и радикални исламисти, дека се повеќе има забулени и кечосани на улица, дека на секој чекор се гради џамија и минаре и дека со разни средства се бркаат Македонците од нивните огништа за на нивно место да се населат муслимани албанци.

Џихадот предтавува борба против христијаните и ширење на исламските територии. Бркањето на Македонците од нивните огништа, за на нивно место да се населат муслимани, е џихад.
Абе глупчо, антиквизирано... Меѓу Македонците нема џихадисти-вахабисти? Оди да видиш на форум Религија, кој тоа ревносно го брани Исламот и од каде им е потеклото.
Ќе испаднете брачеди... Ама кој кур, ти е гајле тебе,. градите споменици, 63 пратеници имате, кур ве боли...

До сега, само во Србија и во Босна најдоа логори и кампови, тренинг кампови, во Албанија не! Затоа што Албанија е проамерички настроена.

Поединци, не ја менуваат содржината на определбата. Имаш проблем со логиката, како секој глауч шо се пали на споменицине.
 
Член од
1 декември 2009
Мислења
187
Поени од реакции
27
Македонците рисјани биле убивани (по цели фамилии, штоо е геноцид) само од страна на качаците- кои биле Албанци лопови и џихадисти, како и од страна на отоманските џихадисти. Дали сакаш да кажеш дека сте дошле овдека како џихадистии и качаци??? Многу си ми контрадикторен. А викаш и сум бил албанец православен, а од друга страна велиш дека сте ми го убиле целото семејство на нива.
kakvi dzihadisti kazuvas be,izgleda samo si slusanal za kacacite a pojma nemas koj bile. toa bile katolici albanci i pojma si nemale od dzhad,pljackale i albanci i makedonci i se so ke im se najdelo na pat .i posto si od zapadna makedonija prasaj nekoj popameten od tebe koj go ima zabraneto feredzeto vo z. makedonija i zosto e zabraneto.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Абе глупчо, антиквизирано... Меѓу Македонците нема џихадисти-вахабисти? Оди да видиш на форум Религија, кој тоа ревносно го брани Исламот и од каде им е потеклото.
Ќе испаднете брачеди... Ама кој кур, ти е гајле тебе,. градите споменици, 63 пратеници имате, кур ве боли...

До сега, само во Србија и во Босна најдоа логори и кампови, тренинг кампови, во Албанија не! Затоа што Албанија е проамерички настроена.

Поединци, не ја менуваат содржината на определбата. Имаш проблем со логиката, како секој глауч шо се пали на споменицине.
Момче, ти имаш проблеми и тешки фрустрации во приватниот живот или дефинитивно си платен партиски војник. Нема друга анализа за да биде објаснет твојот нагон за така брзи одговори на ставовите на корисниците и за твојот навредувачки однос по форумиве.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Како Турција дозволува исламистички елементи да и влегуваат на чело, да диктираат потези и да се некој фактор, Турција набргу ќе биде ко некоја исламска заебанција држава.
Затоа добро си знае војската таму, да ги сузбива таквите ретоградни елементи.
Исламот е најназадната религија, нејзиното буквално практикување е сигурен пат до пропаст.
Турција ако сака да продолжи да е држава треба да се откаже од вакви селски провокации, ко што е со свештеников, со закани кон Израел, бидејќи седи на тенок конец.
Никој не ја сака, ја трпат поради демек секуларноста, ама тоа може одма да се смени, да ја расцепат на неколку области и да си играат курташак со сите.
Тоа не ни одговара и затоа нека не им се курчи Турција на Израел и на САД, за добро на сите нас.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
hahahahahahahah mnogu jaki politicari i diplomati ima na forumot, abe sve znaat,koja zemja koga ke se rascepi, koga ke ima drugi vojni itn,abe sve znaat:pos2:,, ama nema toa e toa, koga vselanite stanaa za kopjuter i politika:tapp: Jebi ga, zracetese do sabajle, i so umot veligden pravetesi kolku sakate...:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom