Убиен Македонец во Солун?

saman

Раскажувачот
Член од
1 август 2009
Мислења
367
Поени од реакции
91
Сите ќутат ко п под кошули. Многу бргу самите себе се фатија во лага. Срамота е! Па дури и на национална телевизија ваква невистина да се дава.
Која невистина ? 1.По Грчкото негирање на случајот ? 2. Воздржаноста на нашата Влада за овој случај, со изјава дека ќе чекаат официјални резултати за истрагата ? 3.Или http://www.time.mk/read/c617b2825e/45530367fb/index.html Стварно не ми се јасни Македонците како што си ти, зошто секогаш се зазема страната на противникот. Зошто веруваш или мислиш дека немало убиство ? Јас не велам дека имало убиство, можеби имало незнам. Но ти тврдич дека немало, Велиш дека национална телевизија кажала лага. Од кај знаиш бе дугар дека немало ?
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Што можеш да очекуваш од умоболниот Тодор Петров? Некаква вистина, утре ќе излезе со вест дека 1 денар е 1 долар.
Добар е Тодор Петров си ги кажува реално работите не мора да лиже газ на одредени „фактори“...
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Сите народи го подржуваат својот дури и кога греши,само кај нас има вакви појави кој пљукаат по својата страна а уште не се знае ни дали сме згрешиле.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
702
Поени од реакции
528
Има некоја потврда за ова? Од линкот во потпис на Лион само препукување на фб има, никој точно и конкретно незнае да каже.
За сега има потврда само тоа дека некој не ебе у мозок па не растура. А кој, како и за колку ќе дознаеме во наредниот период (некои ни тогаш).
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Сите народи го подржуваат својот дури и кога греши,само кај нас има вакви појави кој пљукаат по својата страна а уште не се знае ни дали сме згрешиле.
За пример земи ги албанците и црно да е они до смрт ќе викаат бело. Изговор до изговор, до последен здив.
Али може има тоа врска и со самокритичноста кај народите, секогаш се тргнува од себе си, да не си згрешил, да не си навредил. Но ова со Грциве нема простор за толеранција, 20 години го отекоа и тоа без ни еден здрав аргумент, едноставно од кеиф. Овие златна зора се бетер од племе, нема да ме зачуди да е ова вистина и сега во 24 часа да се обидат се да заташкаат, заедно со нашиве „миротворци“.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Убаво си кажа...мислам дека рече. „Грција не заслужува да постои“ и „За ова се објавува војна“ Жива вистина. Но немаше никаков повик за војна или дека треба и може да се направи тоа. Погрешно и лажно толкување на неговите зборови и чиста пропаганда и дезинформации се погорните натписи и твој коментар.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Мене едно ме интересира кој му даде телефон на тој лудак Петров, кој фактор е он? Добива на избори по 100 гласа а од друга страна на МТВ на ударни вести го пуштаат.
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Јас овде не гледам закана и повик за војна. Реално Грција нема и нема да ја бидне нормална и демократска земја. Да и тоа е провокација за војна само незначи дека треба да се наседне на нивните провокации. Да не ти треба превод?

Toдор Петров не е дипломат туку претседател на една организација на ислениците...и си кажа искрено што си мисли. Јас го подржувам.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Тодор Петров: „ . . . Упатуваме порака до владата во Атина: Грција или ќе се пресмета со фашизмот и неонацистичката златна Зора или Грција нема да ја биде. За Македонците смртта на Александар Самарџиев е провокација за војна . . . "
ne zboruvaj za gejskite provokacii- od niv makedonecot nemozhe bel den da vidi - gi nauchivme dobro shto gomna se
( a i ne samo nie - svetot vekje gi razbra poremetenive )
i Todor Petrov bi rekol deka e vo pravo - so prethodnata izjava
#Hrisi Avgi e srceto na gejlada#-
totalno e vo pravo

http://www.skai.gr/news/politics/article/205326/pagosmio-makedoniko-kogreso-an-i-athina-de-anagnorisei-tin-pgdm-tha-dialuthei/
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Изгледа тоа ќе да е целта сега, да ни накалемат дека сакаме војна. Уште кога видов Алфа и медиумскава компанија дека тој рефрен почнаа да го вртат, одма ми беше јасно. МТВ има сериозен проблем со тоа што пушта во етерот, а посебно откако влезе екипата профитери од А1. Инаку на Грција никако не и одговара медиски да се тегне случајов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom