УААА Мобимак!!!

^SaW^

^K^B^
Член од
2 јуни 2006
Мислења
892
Поени од реакции
1
Abe neli od 15-16 ke se po 1 denar...mene mi zema 5 denari
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Абе македонска работа...Не сме ние за free sms...Не за нешто друго,секој глеа да искористи до макс...Ми стигаа пораки со по 1 збор...Ајде...Ќе...Одиме...Кај...Марко...И така се сулајв деновиве...Арно сега се по денар,па има некој баланс.Дека е УА за Мобимак,УА е,ама дека и ние не сме за бесплатни смс,не сме!!!
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
130
Поени од реакции
2
SO se lazite uste za na Mobimak. Ve e*at kako sto sakaat. Pa nemozam da gi sfatam korisnici nekoi koi sto se, demek sto da ne sakate se besplatno. Oki, vo red. Bea besplatni kolku da ve zalazat, a posle toa ajde 1 denar. haha. Opasni se Mobimak kolku davi gi oderat parite. A, na Kosmofon, za vikend kolku sakas free sms i mms poraki. I nikogas nemalo zastoj vo soobrakajot. Na tie so mu odgovara Mobimak da gi laze, prvo bespari, pa so pari i da gi isklucuva na sekoi 3 meseci zaradi nenadopolnet kredit ili na sekoja nedela, blaze si mu:)))
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Е значи какви сте. Ги плукате тие што праќале енормно пораки, а божем вие не сте такви? Гарантирам дека сите имате искористено да пратите што можете повеќе пораки! Еве јас признавам дека ДА, се обидов да праќам што е повеќе пораки, и забележав дека пораките кон броеви што се во истиот град одат побрзо отколку кон другите, башка не беше цело време заглавена мрежата, 3-4 дена беше сосем ОК.

Финтата е што (тука се сложувам со некој што го напиша истово) дека Мобимак се изглупираа што прво напишаа дека е бесплатно па се предомислија! А тоа демек “заради големиот успех и поголем квалитет, се зголемуваат на 1 денар“ - воопшто не им држи! Кој глуп го смисли тоа?

Сега откако се 1 денар, забележав дека луѓево не праќаат толку, еве два саата се вртам околу телефонот и не добивам никаква порака. Значи, и 1 денар е многу! Претходно, кога беа бесплатните, можеше и ако си без кредит да праќаш, а сега мораш да имаш минимум 100 денари кредит, кои ионака ќе ти ги земат после 1 недела па ќе гледаш да си исфорсираш, да ги испратиш сите во тие три часа. Мобимак прости, малце нека се ориентираат според корисниците!

Јас сум на Мобимак но ова со поракиве е чиста глупост, боље воопшто да не ги правеа бесплатни, место нив да направеа пр. 50 бесплатни ММС-и или пак да беа бесплатни од 00:00-06:00 ноќе.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
galaxy2027 напиша:
SO se lazite uste za na Mobimak. Ve e*at kako sto sakaat. Pa nemozam da gi sfatam korisnici nekoi koi sto se, demek sto da ne sakate se besplatno. Oki, vo red. Bea besplatni kolku da ve zalazat, a posle toa ajde 1 denar. haha. Opasni se Mobimak kolku davi gi oderat parite. A, na Kosmofon, za vikend kolku sakas free sms i mms poraki. I nikogas nemalo zastoj vo soobrakajot. Na tie so mu odgovara Mobimak da gi laze, prvo bespari, pa so pari i da gi isklucuva na sekoi 3 meseci zaradi nenadopolnet kredit ili na sekoja nedela, blaze si mu:)))
Абе исти ку*ац различни диманзии се и Мобимак и Космофон, само по написот твој ти како во космофон да работиш?
 
Член од
21 јули 2006
Мислења
24
Поени од реакции
0
Abe lugje neli gledate deka mobimak ima 3pati povekje korisnici otkolku cosmofon i zatoa mrezata im e pozaglavena za tie 2 saati
Sea koga e 1den. pomalku se pisuva.
Mobimak se najdobri
 
P

Princ

Гостин
vardarce напиша:
Јас разбирам дека они немаат капацитет тоа да го издржат и дека до некаде се е маркетиншки потег, ама каде доаѓа тука "македонската работа". Кога на некој корисник ќе му речеш дека има бесплатни пораки не значи дека тој треба да се отепа од пишување по 500 пораки во два дена само за да "исцица" максимално што може, да се напишат 2, 3, 5 пораки ама 500.
Jas ti garantiram so glava deka NIKOJ NIKOJ NIKOJ NIKOJ NIKOJ NIKOJ NIKOJ NIKOJ NIKOJ NIKOJ NIKOJ NIKOJ NIKOJ NIKOJ NIKOJ nema prateno preku 20 poraki u eden den, tie denovi koga bea besplatni porakite. Kako be ke pratis 500 poraki u eden den koga vekje na tretata koci i ti ja vrakja nazad celo vreme?
Problem se nivnite kapaciteti. Oni nemaat kapacitet na pogolema iskoristenost na mrezata. Svedok e novogodisnata vecer, svedok se tie denovi koga bea besplatni porakite...
 
Член од
1 август 2006
Мислења
48
Поени од реакции
0
Abe stvarno! Mobilazgovci vidoa deka ima interes za besplatnite sms, pa sea toa mora da im se isplati pa aj po 1 den.sms, a treba da stois nad mob.i da cekas povratna sms deka si pratil sms na nekoj,taka? I jas se prefrlam na Cosmofon (;
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
veke razmisluvam da se preflam na cosmofon, no so znam:( mislam deka sekade e isto, licno ja mislam deka mobimak gi sledat kosmofon, ne e ni cudno ako za 1mesec se pojavi toa zvonenjeto so pesna fun dial li kako bese, epa dajte konkurencija ste, ne go sledi nego tuku naopravi nesto toj da te sledi, ako si resil da se besplatni porakite neka se
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
SANCTIMONIOUS напиша:
veke razmisluvam da se preflam na cosmofon, no so znam:( mislam deka sekade e isto, licno ja mislam deka mobimak gi sledat kosmofon, ne e ni cudno ako za 1mesec se pojavi toa zvonenjeto so pesna fun dial li kako bese, epa dajte konkurencija ste, ne go sledi nego tuku naopravi nesto toj da te sledi, ako si resil da se besplatni porakite neka se
хехе ова со звонењето ја го активирав-кој сака да слуша пусикет долс-батнз нека звони на 075953925:pos2: ....инаку отсекогаш мислам дека мобимак се полоши и лажговци,имитатори но со ммс-от беа далеку попрви и полесно беше а со космофон немам го инсталирано ммс-от сеуште ни не знам ни како функционира,мобилните многу брзо некако имам два мобилни од космофон многу брзо ми се расипаа(мислам мали последици ама уште работат) а мобимак што имав ништо не му бидна ама го имав само 6 месеци,како и да е ова се две работи што можам да истакнам дека мобимак се подобри во нив а за другото Космофон руууллллз
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.678
Поени од реакции
4.793
Ece напиша:
Леле, леле за 1 денар се продаде!
Eden denar od sekoj korisnik , 900.000 korisnici po eden denar
900.000 denari profit za Mobimak :pos2:
 

dexter

Бадијала!Форум
Член од
16 јуни 2005
Мислења
472
Поени од реакции
3
Ece напиша:
Леле, леле за 1 денар се продаде!
Па ќе се зеза на Мобимак? Хехе...

Него, што бидна со T-Mobile?
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Luge strpete te se do oktomvri koga ke dojde tretiot operator,znaci so rabota negde okolu nova godina ke pocne pa ke vidime i Cosmofon i Mobimak ke gi spustat cenite.Trpenie-spasenie :)
 

Sonce

Live your dreams
Член од
7 август 2006
Мислења
80
Поени од реакции
0
Ziva prevara, ne e skapo ama toa se 3saati koga se odmaram i bas togas ne mi trebaat porakite. Od 6:30 duri i toa e mnogu rano da se dogovaram so drugarite i drugarkite sto ke pravam za vecer, podobro dva dena da ne se naplaka i cel den da go imam, i toa vikend, otkolku 3saati koj ne mozam da gi iskoristam a zgora i mi se naplaka!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom