Туркање со раце

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
Што мислите народе за буткање на рака?Дали е тоа докажување на машкост, чиста глупост или пак нешто друго?Дали би требало тој спорт да се развие во Македонија бидејќи секако го имаме потенцијалот:icon_bigg?Дали сте информирани за буткањето на рака како спорт?Ако некој е информиран нека го сподели знаењето со нас.На вас е сега да дискутирате.:3:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Му имам скршено рака на другар вака:toe:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.381
Му имам скршено рака на другар вака:toe:
Другар ти очигледно немал ставено капка млеко во уста, штом ти си успел да му скршиш рака со буткање.

Додека тренирав ракомет бев непобедлив. Сега сум ослабен, ама мислам дека пак сите би ве искинал. Сакате да се пробаме нареден пат кога ќе се видиме на пиво? :)

И највеќе мрзам педерчиња што плачипичкосуваат на тоа како буткаш... Абе, ако си јак, како и да бутка другиот треба да го сомелеш. Инаку, уште по првото фаќање можам да проценам дали ќе ме бутне некој. До сега имам изгубено само од еден колега, драчевец и автомеханичар. Автомеханичар е најтешко да бутнеш :)
 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
Не е само автомеханичар тешко да бутнеш.Ај пробај се со некој што цепел дрва цел живот или со градежен работник.Тие имаат зглобови како од челик и стисок како клешта.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Другар ти очигледно немал ставено капка млеко во уста, штом ти си успел да му скршиш рака со буткање.

Додека тренирав ракомет бев непобедлив. Сега сум ослабен, ама мислам дека пак сите би ве искинал. Сакате да се пробаме нареден пат кога ќе се видиме на пиво? :)

И највеќе мрзам педерчиња што плачипичкосуваат на тоа како буткаш... Абе, ако си јак, како и да бутка другиот треба да го сомелеш. Инаку, уште по првото фаќање можам да проценам дали ќе ме бутне некој. До сега имам изгубено само од еден колега, драчевец и автомеханичар. Автомеханичар е најтешко да бутнеш :)
аххахахахахахахахахааххахахахахахахахаха :pos: :pos:
ајде бе. у пјаца на пиво ќе се буткаме. луд.
него, си има правила за захфатот, позицијата на лактовите и тн. неможе со читови(народски-иле) да тепаш. не е фер.
ама, како и да буткаш, те кинам тебе.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
аххахахахахахахахахааххахахахахахахахаха :pos: :pos:
ајде бе. у пјаца на пиво ќе се буткаме. луд.
него, си има правила за захфатот, позицијата на лактовите и тн. неможе со читови(народски-иле) да тепаш. не е фер.
ама, како и да буткаш, те кинам тебе.
Кога ке има собиранка може да организираме и нтпревар во буткање. :vozbud:
 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
Добра идеја дајте да се собереме негде околу 20тина души и да праиме мало турнирче.Ама пред да одиме да се собереме негде да се организираме добро.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.381
Ајде, пријавувајте се :)

Правиме пиво и буткање. Тој што губи, го части победникот пиво :)
 

KL0$AR

I SEE DEAD PEOPLE
Член од
8 јануари 2008
Мислења
343
Поени од реакции
9
Другар ти очигледно немал ставено капка млеко во уста, штом ти си успел да му скршиш рака со буткање.

Додека тренирав ракомет бев непобедлив. Сега сум ослабен, ама мислам дека пак сите би ве искинал. Сакате да се пробаме нареден пат кога ќе се видиме на пиво? :)

И највеќе мрзам педерчиња што плачипичкосуваат на тоа како буткаш... Абе, ако си јак, како и да бутка другиот треба да го сомелеш. Инаку, уште по првото фаќање можам да проценам дали ќе ме бутне некој. До сега имам изгубено само од еден колега, драчевец и автомеханичар. Автомеханичар е најтешко да бутнеш :)
Сакаш да кажеш дека ке се опиеш од буткање раце?:aplauz:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.381
Како и секогаш :vozbud:

А Кенгур мисли ако иде у теретана, дека може да се бутка :pos2:
Абе... Да ти викнам ракометарка, ти гарантирам дека повеќе од пола билдери у теретана ќе ги искине. Туркањето на рака нема никаква врска со напумпаните мускули :)
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
ти знаеш што мислам?!?! :vozbud: ВАНЃО ЕДНА! дај те молам, види да не има некој докуменат написмено?
абе море паун... па 100% има врска тоа ако си идел на ракомет. цццц... какви глупости се изначитав.
да беа толку добри ракометарите у туркање раце, немаше да играат ракомет. пример, кире лазаров ја утнал професијата. нуб.
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
1
Другар ти очигледно немал ставено капка млеко во уста, штом ти си успел да му скршиш рака со буткање.

Додека тренирав ракомет бев непобедлив. Сега сум ослабен, ама мислам дека пак сите би ве искинал. Сакате да се пробаме нареден пат кога ќе се видиме на пиво? :)

И највеќе мрзам педерчиња што плачипичкосуваат на тоа како буткаш... Абе, ако си јак, како и да бутка другиот треба да го сомелеш. Инаку, уште по првото фаќање можам да проценам дали ќе ме бутне некој. До сега имам изгубено само од еден колега, драчевец и автомеханичар. Автомеханичар е најтешко да бутнеш :)
Очигледно е дека си нооб стом толку се курцис,ако мозе твојте години,за да се измерам со тебе:tapp:Od rakomet ne se dobiva tolku sila, ne ucis tamu da se tepas,jas treniram 4 god taekwondo i iam muskuli beter od superman pa ako sakas....
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Очигледно е дека си нооб стом толку се курцис,ако мозе твојте години,за да се измерам со тебе:tapp:
не не, остај! он идел на ракомет... замисли го да се турка со џеј катлер


СТО ПОСТО АЦИД ЌЕ ТЕПА! пошто играл ракомет :pos:
ахаххахахахахахахахахахаха не сум се смеел вака... уф, фала ацид4е, ми го продолжи живот4ето...:pos2:
 

vLaCki-AK47

Πρώην Τουρκική Δημοκρατία της Ελλάδα
Член од
14 јули 2008
Мислења
137
Поени од реакции
7
Acid сакаш да се пресметаме во буткање да видиш дека и билдерите буткаат? :))) :smir:
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
1
Hahaha poleka bez butkanje site acid ke ve pobedi u raka samo so red
p.c.Zimi GAZOT
 

Kajgana Shop

На врв Bottom