Трчање или возење ролери по кеј

DBG

Член од
26 март 2007
Мислења
212
Поени од реакции
6
ја мислам дека преку ден има доста народ на стазата...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
И поента на муабетов? Да почнеше некоја тема, што е подобро, зашто е штетно. Или за дебилите што со веспи возат, или неандерталците што кршат флаши? Кажи нешто попаметно не само отвараш глупи теми и оставаш глупи постови.

Ај ќе ја почнам јас (горе болдираното нека биде тема)
Значи прво за оние кои што за да се пофалат возат веспи по стаза. Чиста глупост, едноставен примитивизам, нема доволно грди зборови што би ги искористил за нив. Браво понекогаш за џандарите на точаци кои што успеваат на дел од нив да им шибнат по некоја казна.

Ај второто за оние што кршат стаклени флаши по патеката. Еднаш враќајќи се од Унет накај дома се враќав по патеката и и' се препуштив на музиката возејќи со точакот и само што се спуштив после мостот кај Палас и тргнав накај парк попив срча у гума и останав така без гума т.е. без превоз....Мамата нивна сум гурал точак од парк до Ченто. Уффффф уште се нервирам.
Иначе убава патека браво голем простор за рекреација. Само примитивизмот што постои ме нервира, се знае патека за рекреација е не за трки
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
е точкест..тоа ти е Македонија..
Ех кога ке ми текне..две лета по ред Секојден без утка бев на стаза..и колку ли само пати завршив со дупната гума или некоја озбилна повреда..
возам и точак и ролери..И БРЗО..многу брзо..
Исто друг проблем на стазата е што возат секакви луѓе..некои без основно познавање на сообраќајни правила..место да возат во своја лента си даваат за слобода си се шират на целата ширина на патеката..и после Ѓавол им е крив кога ке ги бутнам од стаза..
КОлку ли пати сум јадел кавги со некој „ВОЗАЧ” на стазана што вози со 2на сат и ми соли памет како сум требал јас да возам..а јас возам со средна брзина од околу 30 на час со точак. а исто уште еден поголем проблем е ДЕцата..мали дечиња со точачиња возат по стазана лево десно лево десно..и ај вози ти по него..еднаш едно детенце ми застана на среде..бев со ролери и го рипнав целото и тоа почна да плаче татко му се дереше по мене..па им кажал на цајканите со точаци па тие ме сопреа па кавги па ова па она..и на крај ја испаднав крив зашто не сум држел растојание??? а тој типот со ланец колку прстов мој не е ништо виновен што си го пуштил синот од 5годинки со точаче на сред стаза да прави застој!..
и онда си јадев Опомена..срека џандарите ме знаеа од секојдневните посети на стаза и не јадев поскупо нешо..ама тоа е тоа.. ЖИВОТ...у пм .
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
[MkD]Scout напиша:
е точкест..тоа ти е Македонија..
Ех кога ке ми текне..две лета по ред Секојден без утка бев на стаза..и колку ли само пати завршив со дупната гума или некоја озбилна повреда..
возам и точак и ролери..И БРЗО..многу брзо..
Исто друг проблем на стазата е што возат секакви луѓе..некои без основно познавање на сообраќајни правила..место да возат во своја лента си даваат за слобода си се шират на целата ширина на патеката..и после Ѓавол им е крив кога ке ги бутнам од стаза..
КОлку ли пати сум јадел кавги со некој „ВОЗАЧ” на стазана што вози со 2на сат и ми соли памет како сум требал јас да возам..а јас возам со средна брзина од околу 30 на час со точак. а исто уште еден поголем проблем е ДЕцата..мали дечиња со точачиња возат по стазана лево десно лево десно..и ај вози ти по него..еднаш едно детенце ми застана на среде..бев со ролери и го рипнав целото и тоа почна да плаче татко му се дереше по мене..па им кажал на цајканите со точаци па тие ме сопреа па кавги па ова па она..и на крај ја испаднав крив зашто не сум држел растојание??? а тој типот со ланец колку прстов мој не е ништо виновен што си го пуштил синот од 5годинки со точаче на сред стаза да прави застој!..
и онда си јадев Опомена..срека џандарите ме знаеа од секојдневните посети на стаза и не јадев поскупо нешо..ама тоа е тоа.. ЖИВОТ...у пм .
Да....и јас би те посочил како крив,како што кажа точкест,возењето по патеката најмалку би требало да биде трка...што бараш да возиш таму со такв брзина?Дали знаеш дека на патеките не е само тоа дете кое фала богу некако си го избегнал?Дали мислиш дека таа патека е само за "професионалци" или некои деца се учат сеуште таму да возат?....ај за некој возрасен што вози 2 километри на саат тоа е идиотско,ама и твоево не е помалку идиотско :smir:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
убо де, немора само за во Скопје да зборвите... и овде имаме стази :), се шалам, "btw" не се научив и не се научив да возам ролерки, а за трчање, одам понекогаш со другари, ама фудбал редовно играм. :)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Скаут има моменти кога треба да се испукаме ама на стаза со дечиња мали, па и не е баш погодно место нели. И јас сакам да се испукам на брза вожња понекад ама на стаза на кеј не иде баш. Може навечер да е празно па да се лупне добра брзина
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
pojke sum za trcanje pored kej so kuceto.
 

~MadaGascAR~

Yeah..Whatever...
Член од
23 јули 2006
Мислења
90
Поени од реакции
1
Jas sum so roleri na staza...i najmnogu od se me nerviraat lugevo koi ja koristat stazata kao setaliste...imaat gore pateka mozat i na treva..ne mi e jasno!! Pa uste i so kolicki i so mali bebinja!!! abe bog da cuva!!

Taka ednas sum se zgazila od smeenje..sedevme na skali se odmaravme kao..i se simnuvaat eden vozrasen maz i deca i pominuvaat ama bez da gledaat preku stazata za da izlezat do rekata. I vo toj moment zabrzani dvajca so roleri naletaa, ke se pretepaa od decava, malku falese da gi soberat! Dvajcava fini luge bea onaka samo mu rekoa na Covekov kao vo stilot pazi mali decaimas nekoj moze da gi odnese..i ovoj Covekov mrtov laden se izbacuva..SO Ti e be na tebe, pa jas na pesacki sum!!!
Dal da placam, dal da se smeam!!!

BAska vespite, baska flasite...tragedija!!
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
СпаЈдеР напиша:
Да....и јас би те посочил како крив,како што кажа точкест,возењето по патеката најмалку би требало да биде трка...што бараш да возиш таму со такв брзина?Дали знаеш дека на патеките не е само тоа дете кое фала богу некако си го избегнал?Дали мислиш дека таа патека е само за "професионалци" или некои деца се учат сеуште таму да возат?....ај за некој возрасен што вози 2 километри на саат тоа е идиотско,ама и твоево не е помалку идиотско :smir:
Чоек а ти би си го пуштил ли детето кога стазана е преполна со возачи?
немаше место да се помине ама ни милиметар..
јас возев по моја лента.детето ја помина неговата и на сред моја лента застана (значи детето од спротивна возеше)! и што сум крив во овој случај?
А тоа што возам толку брзо со точак нормално дека одам кога нема луѓе..знали после 10часот возам така а не у 7кога е најголемата гужва..имам секакво осветлување на точакот и така се осекам посигурен а им ставам до знаење и на оние позади мене дека возам и оние напред а не сум само темна точка на стазата!
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
~MadaGascAR~ напиша:
Jas sum so roleri na staza...i najmnogu od se me nerviraat lugevo koi ja koristat stazata kao setaliste...imaat gore pateka mozat i na treva..ne mi e jasno!! Pa uste i so kolicki i so mali bebinja!!! abe bog da cuva!!

Taka ednas sum se zgazila od smeenje..sedevme na skali se odmaravme kao..i se simnuvaat eden vozrasen maz i deca i pominuvaat ama bez da gledaat preku stazata za da izlezat do rekata. I vo toj moment zabrzani dvajca so roleri naletaa, ke se pretepaa od decava, malku falese da gi soberat! Dvajcava fini luge bea onaka samo mu rekoa na Covekov kao vo stilot pazi mali decaimas nekoj moze da gi odnese..i ovoj Covekov mrtov laden se izbacuva..SO Ti e be na tebe, pa jas na pesacki sum!!!
Dal da placam, dal da se smeam
!!!

BAska vespite, baska flasite...tragedija!!
ех да беше еден таков случај!.. колку пати се има нешто слично десено..
еднаш едни три девојчиња пешки по стазана си одат и онака ја фатиле цела лента..Еден од другариве со кои возевме улетан од позади мене кога го собра едното девојче имаше трагедии..
другаров заврши со изместени рамења а девојчето со миљарда гребаници! едвај се однесовме до војна болница..
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Скаут браво за сите светлечки ствари на твојот точак, тоа е за почит. И јас имав оние што беа 12лед од напред и црвен трепкач 3лед позади. Често се враќав по патека зашто летото го поминав на точак. Ченто-Парк секојдневна локација ама за жал на крајот на летото ми го дигнаа точакот од двор:(. Иначе стазата е за културно возење, не те кривам тебе, понекогаш и тие што уствари изгледаат најневини се ѓаол народ. Детето треба таткото да го воспита кај треба да вози т.е. да го надгледува да го научи да држи правец у поспора лента или незнам што
 

DBG

Член од
26 март 2007
Мислења
212
Поени од реакции
6
Necrophilia напиша:
pojke sum za trcanje pored kej so kuceto.
абе брат знам дека си повекје по трчањето...
али знам и дека никад не му ставаш маска на кучето...
ја мислам дека е малку опасно,има мали деца по кеј (пази да не ти направи глупост кучето)
Pozz od "TRBE"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom