Трчање, Скопски Маратон и останати атлетски настани во Македонија

Член од
21 декември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
141
Врмето на 11 ке биде топ, нема да врне :) да се надеваме :) инаку од ке се подигаат стартните пакети?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Врмето на 11 ке биде топ, нема да врне :) да се надеваме :) инаку од ке се подигаат стартните пакети?


Sent from my iPad using Tapatalk
Мислам дека сеуште немаат дефинирано, треба да објават кај да е. Се подигнувале на 9ти или 10ти најкасно...

Туку стартот од колку е за 5км? Никаде не најдов инфо :S
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
100
Поени од реакции
141
Мислам дека сеуште немаат дефинирано, треба да објават кај да е. Се подигнувале на 9ти или 10ти најкасно...

Туку стартот од колку е за 5км? Никаде не најдов инфо :S
Ако мислиш во колку време е стартот, маратон/полумаратон во 9.00 а 5км во 9.06


Sent from my iPhone 5S (gray) using Tapatalk
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Врмето на 11 ке биде топ, нема да врне :) да се надеваме :) инаку од ке се подигаат стартните пакети?


Sent from my iPad using Tapatalk
Стартниот пакет ќе се подига од голем шатор кој ќе биде поставен на плоштадот “Македонија“ , на 8 и 9 мај, во периодот од 10.00 до 19.00 часот, а на 10 мај од 10.00 до 17.00 часот.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.821
Поени од реакции
10.972
Малце заебавме работа што не направивме Кајгана Тим за трката на 21 км, јас бев во некои дилеми и не покренав иницијатива навремено :( А и спремниве дечки ќутат и ќе се појават на форум после трката со добри времиња, безобразни :sneaky:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.352
Поени од реакции
7.489
Јас денес истрчав 2,45км ризик јак, мила душа улежана :) ваљда у недела ќе издржам 5км без пешачење :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Јас вчера 3-14, денес може кошарка да играм саат време и толку е, ќе одмарам до недела. А во недела, ќе трчаме :)

Него, што да јадам пред трката? Некој совет?
@AceCaleb
 
А

Атомската мравка

Гостин
Ден пред полумаратонот
- појадок житарици со јогурт
- ручек стек со компири или ориз
- вечерта макарони со туна

Има доволно јаглехидрати и протеини, инаку сабајлето на денот пред полумаратонот бадеми/банана/2xбарови и проспорт исотоник доволно е.
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Ден пред полумаратонот
- појадок житарици со јогурт
- ручек стек со компири или ориз
- вечерта макарони со туна

Има доволно и јаглехидрати и протеини, инаку сабајлето на денот пред полумаратонот бадеми/банана/2xбарови и проспорт исотоник доволно е.
Кај да најдам проспорт? Цело Тетово наопаку го свртев, НЕМА!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
А

Атомската мравка

Гостин
Кај да најдам проспорт? Цело Тетово наопаку го свртев, НЕМА!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Јас во Туш маркетот го најдов (незнам дали кај вас има таков) инаку ако не најдеш проспорт земи си од тие српските зелени што се ќе ти завршат работа.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.821
Поени од реакции
10.972
ПроСпорт обично по бензиските го има, само што е доста поскап, ајде ќе се истрпи за тркава :)

@Peja989
Атомската мравка даде добри совети за храна. Еве јас планирам два саати до саат ипол максимум пред трката, 50тина грама овес со вода, 50тина грама лешници, банана и околу 250ml изотоник, проспорт. Останатите пола литро таман после трка, претходна година малце заебав зашто испив цело шише (750ml) и после осеќав како ми се враќа во трчањето. Затоа умерено пиење, јадење и легнување 00:00 најкасно, кој може порано, уште подобро, јас не можам :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.352
Поени од реакции
7.489
Sakas da kazes deka si vo MK i vo nedela ke trcas?
Јеп... веќе две недели, само времево беше за никаде. Инаку иам специјална Under Armour маичка, Лејкерс шорц, најки капче... патиките ми се само од Македонија купени на времето. Не донесов од преку барата специјални :)))
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Јас вчера 3-14, денес може кошарка да играм саат време и толку е, ќе одмарам до недела. А во недела, ќе трчаме :)

Него, што да јадам пред трката? Некој совет?
@AceCaleb
Суво грозје, и сникерс и немаш гајле :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
мајката црнец да им ја изнаебе, од банка ми го згрешиле презимето и сеа проблем има, ми рекоа ќе ми пишеле у текот на денот :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom