Тренери во Мак Лигата

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Тоа ти е не се гледа квалитет
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
И тоа ич не се гледа срам да им е човекот е тренер во Види Вичи Болоња еј кај им е паметот Давитков на чело на репрезентацијата ја не велам дека Давитков е лош ама Заре за него е Дуда Ивковичto e to
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Najdobar trener spored mene e Кукулекидис , Najmnogu mi skoka na zivci Davitkov , luzer Petrovik , Da bide zamenet na MZT a mislam deka Lazovski so Fersped najdobar tim zosto fersped so Кукулекидис ke nemozat da se razberat i na strumica im e tesko :toe:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Иле во право си за тоа дека Кукулекидис не го бива за во Работнички ама Лазвски го бива добро проценето единствено Петрович не ти одговара тој тренер нигде не треба да оди туку треба да си остане каде што си е и не е лузер:kesa:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Ama mislam deka nema sansi kako tvoeto mislenje davotkov najdobart trener zatoa sto i na mene da mi dadat tolku pari ke kupuvam akci i ke im kazuvam i posle ke bidam najdobar trener , a vo kina go poteraa zatoa sto ima osvoeno mnogu tituli ne go znat negoviot talent i deka nezna sto znaci hi na angliski pa taka da nema sansi da odi za kina
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
КУКУЛЕКИДИС (СТРУМИЦА 2005) јас така мислам
 

M*A*J*A

The girl..*
Член од
11 јули 2006
Мислења
98
Поени од реакции
0
По живци најмногу ми скока а воедно е и вистински лузер>>>>>ЈОРДАНЧО ДАВИТКОВ!
 
П

Паспарту

Гостин
definitivno kaj nas nema nekoj trener so bi rekol deka e najdobar sega ke kazam spored mene zasto mislam taka :)

- jordanco davitkov - neviden provokator,samo skoka kako nekoja budala i provocira navivaci,a za strucnosta negova ne sakam da zboruvam zasto i ja da go vodam ovoj tim na rabotnicki ke gi imam istite rezultati
- stratos kukulekidis (ili kako i da se vika) - nevidena pi*cka na naski kazano :) samo sudiite mu se krivi,se nesto se buni... so eden zbor prostak neviden, a i za negovata strucnost nemam komentar zaso znam deka bil asistent vo 2 i 3 liga u grcija i sea ovde nas pamet ke ni deli i ke ni kazuva kako se igra kosarka
- marjan lazovski - dobar trener,premnogu nervozen no za prethodnive dvajca e toa sto fil dzekson e za nego :) uspea eve od eden tim so igrase u vtora liga so dobar sponzor normalno da napravi tim koj e najseriozen kandidat za titula no isto taka i trener koj sto nema ama bas ic sreka koa e vo prasanje osvojuvanje na tituli
- zoran todorovic - uspea od eden prosecen tim kako pelister da izvadi rezultati so koi se na 4 mesto i e ogromen uspeh za timot.za nasi uslovi e dobar trener, a za vo srbija da ne zborime znam samo deka tamu vodese tim(ili bese asistent ne sum siguren) na koj im bese swisslion sponzor i 2-3 pobedi imase prethodnata sezona - znaci mizerija no kao so rekov za nasi uslovi se pokaza ok
- aleksandar petrovic - ok trener no timot nevidena mizerija nema eden igrac od segasniov sostav na mzt sto zasluzuva da go nosi dresot na taka golem klub za makedonski priliki
- emil rajkovic - do vcera igrac sea trener so znaci tesko deka ima nekoe iskustvo za trener no za feni industri - top!

drugite treneri iskreno ne gi znam i zatoa ne sakam da komentiram

rabotnicki drugata godina ke igra vo jadranska liga sto znaci ako ne go smenat igrackiot kadar 90% i majmunot davitkov e togas iskreno podobro i da ne igraat za da ne ja sramat makedonija.za nlb liga treba da se odvrze keseto i toa mnogu zasto od ovoj sostav na rabotnicki samo 1-2 zasluzuvaat da igraat vo nlb liga drugite - pred maalski kos!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Момци, извинете, ама поима немате за тренериве. Како бе може Лазовски да е добар тренер. Поима нема човекот од кошарка. А што е и најтрагично нема ни лиценца да биде тренер. Ако освоил куп, не значи дека е најдобар. Лани и преклани имаше најјак тим, па ништо не освои. Самите играчи викаат дека Лазовски е кошаркарски неписмен тренер
 
П

Паспарту

Гостин
Radical Boy напиша:
Момци, извинете, ама поима немате за тренериве. Како бе може Лазовски да е добар тренер. Поима нема човекот од кошарка. А што е и најтрагично нема ни лиценца да биде тренер. Ако освоил куп, не значи дека е најдобар. Лани и преклани имаше најјак тим, па ништо не освои. Самите играчи викаат дека Лазовски е кошаркарски неписмен тренер
a koj ima kaj nas licenca!? samo zare markovski i dokuzovski taka da...
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Billa Bong напиша:
Само што прочитав за ова на сајтот Марковски е најдобриот тренер од Македонија дефинитивно ама зошто он не ја води репрезентацијата:tapp:
Заре кога го прашале за репрезентација рекол: Додека е ваква состојбата во кошаркарскио сојуз, не ни помислувајте да ме барате за да бидам селектор.
 
П

Паспарту

Гостин
Radical Boy напиша:
Заре кога го прашале за репрезентација рекол: Додека е ваква состојбата во кошаркарскио сојуз, не ни помислувајте да ме барате за да бидам селектор.

iskreno nikoj ne bi se nafatil da bide selektor ako ima barem malce mozok koga sostojbava vo prvenstvovo ni e katastrofa iame samo 3 gore-dole ramnopravni timovi (strumica,rabotnicki i vardar) a i ovie da igraat so posledniot tim sto e vo grcija ili srbija vi garantiram ke izgubat 20 razlika... samo sakam da go smenat majmunon zaso nemozam da go podnesam pa koj saka drug neka bide selektor :zlo:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
DoolroX напиша:
a koj ima kaj nas licenca!? samo zare markovski i dokuzovski taka da...
и Мајмунот и Ацо Петровиќ. А исто мислам дека имаат и Боби Митев и Саша Димитриевиќ
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Radical Boy напиша:
и Мајмунот и Ацо Петровиќ. А исто мислам дека имаат и Боби Митев и Саша Димитриевиќ
na sasa dimitrievic mu bese zemena licencata i neznam dali mu ja vratija za bobi neznam a za aco i MAJMUNCETO ALIS zatoa sum 100% sigurna
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Radical Boy напиша:
Заре кога го прашале за репрезентација рекол: Додека е ваква состојбата во кошаркарскио сојуз, не ни помислувајте да ме барате за да бидам селектор.
Да ти кажам убаво си кажал човекот нивото на нашава кошарка е многу слабо...Тој е тренер кој е познат во Европа како добар тренер...плус води клуб во една од најјаките лиги во Европа Италијанската лига...Познат надалеку не вреди да се труди да биде тренер на Македонскава репрезентација...не вреди за џабе да си реди неуспеси кога сите знаеме дека нашата репрезентација не е толку добраto e to
 

Kajgana Shop

На врв Bottom