Тренери во Мак Лигата

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Овде пишувајте за тренерите во македонските клибови..
Кој е најдобар според вас
Кој највеќе ви скока по живци
Кој е вистински лузер
Кој треба да биде заменет
Кој тренер највеќе му одговара на некој клуб
Како и шпекулации за трансферЈА ОТВАРАМ ТЕМАТА СО КУКУЛЕКИДИС (СТРУМИЦА 2005)

После поразот од Фершпед Кукулекидис изјави:Ќе си одам, ама со титула!

"Не можам да сфатам како сите судии се од Скопје, тоа го нема никаде во Европа... Моја беше одлуката Богоев да шутира "тројки" во последниот период.
Во само три дена две "паѓања" за кошаркарите и стручниот штаб на Струмица 2005. По домашниот пораз од Вардар Осигурување, струмичани ја прекинаа и блескавата низа на победи на гостувањата.

Не ја издржаа последната минута од супер-дербито против Фершпед Работнички. На крајот останаа пократки за шест поени (68:74).

Но и покрај новата загуба, втора во петте кола од Супер-лигата, таа не внесе немир кај првиот стратег на "зелено-белите", Стратос Кукулекидис.

"Честитки за победата на домаќинот. За мене овој меч не решаваше ништо зашто ние целта веќе ја исполнивме со пласманот во плеј-офот. Искрено, веќе не ми е важно на кое место ќе завршиме. Распоредот во продолжението ни е лесен. В сабота играме против Фени Индустри, и тој меч го сметам за добиен. Во секој случај, како и да е, формата ја темпираме за доигрувањето"- коментира Гркот на клупата на струмичани.
И на ова дерби беше видливо дека Струмица 2005 игра со доста осцилации, особено во второто полувреме. Но и тоа не е загрижувачки за Кукулекидис и неговите играчи.

"Што се однесува до осцилациите, особено во последната четвртина на овие два последни натпревари, јас не сум загрижен. Пред с$ затоа што пробуваме некои варијанти во нападот. Дури моја беше одлуката Богоев да шутира 'тројки' во последните минути".

Она што Кукулекидис не може да го прифати е лошата "селекција" на судии, не само за овој натпревар.

"Имам замерка до судиите, како и за казната од 30.000 денари. Пред се затоа што под лупа е само моето однесување во оваа лига. Видовте и сами што правеше играчот број 10 од противничката екипа. Личеше ли тоа на цивилизациски чин од еден играч, плус репрезентативец? Не го сфаќам и тоа како може сите судии да бидат од Скопје и тука и во Струмица. Тоа го нема никаде во Европа. А згора на се, судиите дозволуваат противникот да игра одбрана со нас како да сме животни"- признава Кукулекидис." Не сакам повеќе да коментирам за да не ме казни комесарот повторно. Ама, нема врска, Струмица е богат клуб, па ќе плати. И нема да си одам. Пардон, ќе си одам дома ама откако претходно ќе освојам титула"- го заклучува дербито во "Градски парк", шефот на стручниот штаб на лидерската екипа во Супер-лигата.

извор
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
10
Абе на подфорумов само за македонска кошарка се отвораto e to
Иначе според мене најдобар е Давидков највеке на живци ми иде Кукулекидес најголем лузер е Марјан Лазоски или како се викаше треба да биде заменет на Мзт тренерот Александар Петрович и највеке ке му одговара Кукулекидис на Работничкиto e to
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
SANCTIMONIOUS напиша:
Овде пишувајте за тренерите во македонските клибови..
Кој е најдобар според вас
Кој највеќе ви скока по живци
Кој е вистински лузер
Кој треба да биде заменет
Кој тренер највеќе му одговара на некој клуб
Како и шпекулации за трансфер
Најдобар....гркот дефинитивно не е. Не го знам овој на Пелистер, нов им е, ама дефинитивно мизерни тренери имаме

По живци: Мајмунот Давитков

Лузер: Лазовски и Петровиќ

Заменет: Давитков и од селектро и од работнички

Највеке одговара: Петровиќ во Мзт, зашто неговиот див темперамент е влкопува во дивата екипа.

Шпекулации за трансфер: Дефинитивно Јорданчо Давитков ке си оди од работнички, извор прва рука
--------------
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
10
Па реплицирај бе да имам со кој да праам дебата а не само ја пишуем иначе Јандранската лига е милијон пати попозната од нашата е по тоа се гледа дека врска немаш за тоа to e toи плус нашата лига се повеќе паѓа додека Нлб лигата се попозната станува:helou:
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Не се сложувам дека Давитков е најдобар тренер, или.... можеби е
Но.... мора да поработи однесувањето на терен (од негова страна)
Се однесува како мало дете!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
10
Е конечно со некој да се сложам околу тренериве однесувањето му е катастрофа а ако е лош тренер немаа да го бараат у Кинаto e to
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
najdobar trener e noviot trener na pelister todorovic. covekot e tolku dobar sto otkako go zede timot ima samo 2-3 porazi. na poslednite pripremi na pelister go spremi timot tolku kondiciono sto mu parira na 12 kosarkara na fersped so negovite 6. samo 6 igraci ima na raspolaganje koi se spremni da igraat kako prva postava i nislam deka ja ima najtenkata klupa vo ligata za razlika od fersped koi imma po edna-dve zamena za sekoja pozicija. mislam deka pelister napravi odlicna rabota sto go angazira nego i so negova pomos pelister ovaa godina mozi da se nadeva na trofej. a najvekje me nervira ubedlivo jordanco ama si znae toj kako od sea ke se ponasa vo sportskata sala-mladost hahaha. pordraFFF......
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
10
Тодорович не ми се свиѓа мене а и плус најбољи е дека си за Пелистер:pos2:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
ne stvarno e aj spored tebe koj e najdobar??? so 6 igraci go pobedi F. rabotnicki... so treba pojke ???? ne znam a prosliot trener bese naj los ubedlivo onaka sedese na klupa ni tajm-aut ni izmena ni niso gledas plus
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
10
Според мене е Давитков го побараа во Кина го има донесено Фершпед до многу титули тренер на репрезентацијата наша е што повеќе сега што си е сељак човекот сељак си е:toe:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
sea ne me razocarvaj gledam se razbiras od kosarka. ne go donese toj fersped do tituli..?? sterjo nakoF go donese neso kako so e so kometal situacijata so trifun i mavrovo da gi ima parite drugo ke bidi
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
10
Може имаш право ама колку толку барем он дреме на клупа и нешто им објаснува остај ти тоа дека Штерјо Наков:helou:
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Докузовски тренер на бугарскиот Ол Стар

Поранешниот селектор на македонската кошаркарска репрезентација, Марин Докузовски, ќе го води тимот на Леденика на бугарскиот Ол Стар натпревар, кој ќе се одигра на 1 април 2007 година во содиската сала “Универсијада“. Покрај Докузовски, на клупата на Леденика ќе седат и Дарин Великов (Спартак) и Георги Младенов (Балкан). ренери на противничкиот тим Акватек ќе бидат Крешимир Башиќ (ЦСКА), Љубо Минчев (Левски) и Иван Чолаков (Јамбол).

Во почетокот на следната недела ќе бидат јасни и составите на двата тима, а се очекува во нив да се и македонските интернационалци во бугарските клубови.
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Марковски подобар од европските ѕвезди

Македонскиот тренер Заре Марковски, во тандем со Лука Павиќевиќ, го водеше тимот на Светот, кој беше подобар од селекцијата на Европа со 105:95 на ФИБА Европа Ол Стар натпреварот, кој синоќа се одигра во Лимасол на Кипар.

Крилниот центар на Турк Телеком, Ервин Дадли (САД), беше прв стрелец во селекцијата на Светот со 23 поени. Тој ја понесе и титулата МВП на натпреварот. Центарот на Азовмаш, Сергеј Лишчук, со 15 поени, беше прв стрелец кај селекцијата на Европа, која беше водена од Светислав Пешиќ (Џирона) и Игор Милињекс (АЕЛ Лимасол).

Интересен е фактот што во натпреварувањата во забивање и шутирање на тројки настапија само кошаркари од кипарското првенство. Најдобар во забивање беше играчот на АЕЛ, Рајан Рендл, додека во шутирање на тројки победи Андреас Пилавас од ЕНАД Никозија.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
10
Само што прочитав за ова на сајтот Марковски е најдобриот тренер од Македонија дефинитивно ама зошто он не ја води репрезентацијата:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom