Тргување со странски хартии од вредност и недвижности

Член од
30 март 2018
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.866
Не ми е јасно откај волкав песимизам?? Стварно треба да се отепа тој што бизнисот или инвестициите ќе му страдаат поради зголемување на каматна стаппка од 1%. Не е ни чудо што соопштенијата ги темпираат во петок за преку викенд да се изладат главите...
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
821
Поени од реакции
1.461
Sofi .png

Во адвертајзингот постои механизам шо се вика ,,Сублиминал'' кој го користат учени и итри маркетери за да спонтано ви влезат во мозок без да имате право на резистенција, во овој случај преку еуфорија на т.н Super Bowl. Феноменален маркетинг и фраерски каталист за ,,новороденче'' како СоФи. Од денес у 3ипол па натака ставете ја на watchlist и гледајте.

#subliminal - (of a stimulus or mental process) below the threshold of sensation or consciousness; perceived by or affecting someone's mind without their being aware of it.

Автоматски споено мислење:

#https://www.cnbc.com/2022/02/11/bank-of-america-says-to-buy-sofi-not-just-another-neobank.html
# ДА
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2021
Мислења
821
Поени од реакции
1.461
RIVN покрај мејн акционерот Амазон на Безос со 20% и Blackrock Inc. со 4% си добил уше еден мега јак холдер, Џорџ Сорос со 2.3% за 2 билиони.
Strong buy у најава :zloo:

 
Член од
29 ноември 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo imam prasanje kako e najdobriot nacin da investiram na berzata sakam da vlozuvam okulu 200$mesecno vo S&P 500 ne se razbiram mnogu no sakam da pocnam
najdov odgovor na moeto prasanje no star 3 godini i sakam da prasam odnovo
Isto taka kakvi taksi ima za plakanje i da me sovetuvate ako pravam greska nekade
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
1.180
Поени од реакции
1.990
Screenshot_20220214-170240_Twitter.jpg

Ако некој се мисли дали е добро време за влез.
 
Член од
7 септември 2018
Мислења
211
Поени од реакции
306
Автоматски споено мислење:

Ако некого го интересираат REITови, FSK е солидна компанија што во моментов е со дивиденден принос од 13.6%
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2009
Мислења
960
Поени од реакции
917
Virgin Galactic otide u stratosfera denes , +30%.

Otvorile prodazba na tiketi za do rab na vselenata, 450K $ po tiket. Masala.
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
960
Поени од реакции
917
RBLX ER miss, pak golema zaguba i pomali prihodi od ocekuvano, iako ima 84% porast na prihodi YoY

Sreca stogo prodadov sranjevo na 71$, denes otide i do 73$ no posle ER na afterhours trading e 13% t.e 63$. Ke se stabilizira na 65$ utre, spored mene.
 
Член од
26 март 2021
Мислења
58
Поени од реакции
93
Некој погоре имаше напишано позитивен коментар за Rivian... Можеби навистина ни се случува нова индустриска револуција, меѓутоа мислам дека во моментов компаниите кои што го водат орото со EV се еден од најголемите балони...без оглед на фактот што Сорос и/или Безос се заиграле таму.
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
960
Поени од реакции
917
Spremete se utre za potop, Rusija sega ke priznae del od Ukraina kako nezavisna teritorija i moze i da napadne....Ruskata berza potop denes, rubljata isto...utre beter, cela berza totalka!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom