Тој има 74, а таа 21 година: „Не сум со него поради парите, ние се сакаме“

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од MARCELLO, 21 март 2019.

 1. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.826
  Допаѓања:
  4.266
  [​IMG]
  Милојко Божиќ (74) од Пилатович и Милијана Богдановиќ (21) од Лучани во Србија, овие денови се најпознат пар во земјата. Разликата во години од дури пет децении нималку не ѝ пречи на нивната љубов.
  Заљубениот пар, кој планира и брак, овие денови ги посетува сите продавници за венчаници и додека шетаат, минувачите се вртат и многу често ги коментираат гласно.
  Кога се родила Милијана, Милојко веќе бил пензионер. Тој цел живот работел во Белград, но после пензионирањето се вратил во родното село, каде сосема неочекувано му се случила нова љубов.
  „Свадбата е закажана на 7-ми септември. Прво ме привлече неговиот физички изглед. Не сакам млади момци, постари отсекогаш ми се допаѓале. За своите години тој реално изгледа одлично. Не ме интересира кој што мисли и зборува. Милојко го познавам цел живот, соседи сме и одев кај него да му помогнам кога беше болен, тогаш се роди нашата љубов“, раскажува Милица и се присетува на почетокот на нивното запознавање:

  „Го знам од мала. На моите 17, неполни 18 години, почнавме да се дружиме. Малку се заљубив, а потоа и тој. Бевме околу една година во врска. Потоа прекинавме, не знам зошто. Потоа требаше да оди на операција за срцето - вградување на бајпас. Во тој момент немаше никој покрај него и тогаш се роди голема љубов.“

  Милојко го оперирале во декември, а после неговата операција ништо не може да ги раздели. Велат дека сакаат деца, а колку, уште не се договориле, само се сигурни дека ќе имаат.
  На Милијана, како што вели, јасно ѝ е дека на многумина им се трн во око, дека луѓето се сомневаат во нивната љубов и мислат дека таа е со него поради интерес:

  „Многумина мислат дека сум со него од интерес, но сè е најнормално. Немаме проблем да кажеме дека неговите вкупни примања се околу 400 евра. Ние двајца живееме во нашата дрвена палата, тука ќе ја поминеме зимата, а напролет ќе почнеме со реновирање на куќата, која Милојко неодамна ја изгради, но која е сосема нормална, нема никаков луксуз“, тврди таа и додала дека ѝ е најважно што нејзиното семејство го прифатило нејзиниот избор.

  Заљубениот Милојко потврдува сè што вели неговата Милијана и додава дека ниту во лудило не помислил дека во овие години ќе му се случи ваква љубов.

  „Кој би го очекувал тоа. Ме привлече нејзината добрина и убавина“, вели Милојко.

  Текст преземен од порталот Точка.


   
 2. Darklady

  Darklady

  Член од:
  29 октомври 2011
  Мислења:
  2.101
  Допаѓања:
  12.542
  Ја привлекол неговиот изглед:confused:

  Велат дека љубовта не познава граници, ама што е многу, многу е.:icon_mrgr:

  Доколку не е пресуден финансискиот фактор, во случајов девојкава повеќе бара некоја си татковска љубов или присуство на татко додека била дете, отколку сексуална врска.

  Ќе се клука со вијагра дедево :vozbud:
   
  На DracevoTheCity, Flatter, stratUs и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Ryan Giggs

  Ryan Giggs tearing you apart since 1991

  Член од:
  27 мај 2009
  Мислења:
  9.205
  Допаѓања:
  12.623
  Имаш тука објаснето за ова погоре кое го постираа :
  https://forum.kajgana.com/threads/Едипов-комплекс.25889/
  Оваа погоре го заменува таткото кој го имала или немала со дедово, а дедово ја игра улогата на таткото кој го имала/немала. Некои ќе си кажат спонзоруша, што и можеби е и точно пошто не ја знаеме лично за да ја процениме, но мене повеќе ми личи дека девојкава пати од едипов комплекс односно од недостаток на татковска фигура во нејзиниот живот.
   
 4. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  8.010
  Допаѓања:
  2.316
  "Парите не познаваат граници"
   
 5. whatto

  whatto

  Член од:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  2.395
  Допаѓања:
  10.058
  lucky bastard
   
  На Vespertine му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.826
  Допаѓања:
  4.266
  Што е претерано е претерано од нејзина па и од негова страна.

  Точно љубовта не познава граници ама на 74 години веќе што се вика народски попуштаат штрафчињата не е исто како на 21 година. Се случува на стари години слабо помнење, мозокот не работи исто како на млади години, слабо движење да не може ни сам до тоалет да отиде. Ете тој имал операција на срце. Да му се случи не дај боже нешто како што набројав малку погоре оваа со 21 година ќе треба да му брише газот, да му менува постелини, пелени и додека не умре она да биде затворена во 4,5, ѕида со него а 21 година се години кога секој сака весел живот, излегување со пријатели, шетање..
   
  Последно уредено: 21 март 2019
 7. MAJA 345

  MAJA 345

  Член од:
  14 октомври 2010
  Мислења:
  3.597
  Допаѓања:
  11.020
  Вакви работи не се нормални, кој што сака нека каже. И во најголем процент идат од дисфункционални семејства, кајшто децата не знаат ни родител, а камоли баба и дедо што се. Разликава во години е буквално ко јас и дедо ми, со самото тоа црева ми се превртуваат.
  Да имала девојкава дедо во животот, освен онаа нормална љубов и грижа што ја имаш кон твоите постари, никогаш немало да и текне да ги гледа старците поинаку.
  Нека си прави што сака додуша, али вакви случаи се за посматрање искрено.
   
  ElNinho, Ailurophile, Ne0 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Petarsk

  Petarsk Гостин

 9. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.826
  Допаѓања:
  4.266
  На Ne0 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  8.010
  Допаѓања:
  2.316
  Требаше Парови или Задруга да бираат, ама во Парови подобри услови им дале.
  Штета не го гледам тоа шоу, туку другото, каде што не се.
   
 11. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  1.555
  Допаѓања:
  1.608
  Без старца нема ударца
   
  На Oleksandr и SK-92 им се допаѓа ова.
 12. Филип85

  Филип85

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  447
  Допаѓања:
  273
  Си се гости чичето:pos:
   
 13. Ne0

  Ne0 上帝的僕人

  Член од:
  15 март 2019
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  31
  На никој ли не му текна дека мачкаат очи т.е. перат мозоци ко у Америка што прават одамна. Поготово ми потврдија со влезот у реално шоу. Само луд може да верува во овие дека се сакаат. Којзнае колкава паричка им дале, за да изпрограмираат балкански женски мозочиња.
   
  На stratUs, Del Boy и don-mino им се допаѓа ова.
 14. smihajlo

  smihajlo Superposition, Relentless

  Член од:
  11 август 2010
  Мислења:
  3.051
  Допаѓања:
  3.435
  Јас би го искористил терминот не се стандардни. Инаку без разлика на причините врски со повеќе од 10 години разлика не ми се логични. Не можам да ги сконтам каде им се допирните точки т.е заедничи интереси, музика, забава, спорт, секс итн.

  П.С Лично не ми пречи ова али не би направил ваков избор.
   
 15. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.330
  Допаѓања:
  12.732
  ne razbrav...dali vampirov i ja skinal.t.s. i e prv.
  po seto ova znaci mojata idna sega gi uci prvite bukvi.
   
  На dragonsky, Saladin, Факе и уште 10 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: