Тип на денот (читај правила во прв пост)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Има некој искуство со купување местена утакмица од овие блогериве? Има еден дечко,прави парче на блог,подолго време го пратам,од Словенија е дечкото,за Среда има 7.5 коеф, местенка. и бара 70 евриќи. Некој совет?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Има некој искуство со купување местена утакмица од овие блогериве? Има еден дечко,прави парче на блог,подолго време го пратам,од Словенија е дечкото,за Среда има 7.5 коеф, местенка. и бара 70 евриќи. Некој совет?
i jas toa sakav da prasam, kolku im veruvate na blogerite, dali navistina od nekade dobivaat dojdavi?

Inaku jas so kolegi imam kupeno tiket so dojavi so vkupen koeficient okolu 13. I utakmicte pogodi 3 od 5 i nisto. Cinese 50 evra, se sobravme 10 kolegi pa go kupivme tiketot.

Inaku ima blogeri sto sekoj vikend prodavaat utakmici so 30 koef.
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Играм на Бет365 и сеа сакам да извадам пари. Одам Withdraw и ми вика дека треба да одам Request a callback заради сигурност, но не се јавуваат. Некој сличен проблем?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.180
Поени од реакции
16.039
Логички, ако тие блогери се сигурни дека 100% утакмицата е наместена/сигурна или што ти ја знам, зашто сами не си ја уплатат. Ја сум сигурен дека ќе добијат повеќе од 50 или 70 евра.

Ако е сигурно за 30 коеф ќе уплатам за 1000 евра и раат ќе седам, нема да продавам за мочани 70 евра.
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
Логички, ако тие блогери се сигурни дека 100% утакмицата е наместена/сигурна или што ти ја знам, зашто сами не си ја уплатат. Ја сум сигурен дека ќе добијат повеќе од 50 или 70 евра.

Ако е сигурно за 30 коеф ќе уплатам за 1000 евра и раат ќе седам, нема да продавам за мочани 70 евра.

абе демек ги купувале од негде и они, и коа се купува тип пред утакмица мораат да имаат пари...а коа ќе го продадат и они си го враќаат влогот...

башка си го максимизираат профитот...и јас така би играл али не да не им верувам! местено да дознаеш многу тешко...

--- надополнето ---

само ако некој фудбалер наш каже или некој другар на другар игра негде! другото се е релативно!
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Денеска од посигурните ми стои :

Линколн 1
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Дајте некоја страна или блог со добри анализи
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
denes tns 4+
neth 4+rochdale t1linkoln t 1 i huddersfield t1
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
да ви каже голем коцкар .
Не се лажете со пораки или да читате по различни блогови .
Тиа лица што се по блоговите или по пораките по 5-6 колено некако ја добиваата таканаречена дојава или местенка .
п.с тиа не ја добиваат од клубови туку од пријатели и после ја продаваат за помалку пари дојави од 30 % што и сами може да ги погодите .
о.с ВНИМАВАЈТЕ .
http://www.sportlife.com.mk/ ее сент паули ке леташ во пониски лиги .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom