Тим на декадата

Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Никој не гледа објективно,сите од тимовите за кои што навиваат си ги ставаат најдобрите.

Еве според мене не навивачки.


Буфон-Несомнено оваа декада Буфон беше најдобриот голман на планетава.Не е дека навивам за Јувентус ама така е,тој беше најдобар.

Занети (и Кафу)-Незнам за кој да се одлучам од овие двајца.Несомнено најдобрите без конкуренција(незнам од каде Дани Алвеш)Сепак 51% за Занети 49% Кафу

Турам-Некако во сенка од Неста и Канаваро ама овој играч дефинитивно беше нај нај добриот централен дефанзивец.Кој го прател Јувентус знае за што зборам,неможеше никој да го помине!!!

Неста-Се мислев помеѓу него и Канаваро ама пресудна ми беше играта на Канаваро во Интер каде не беше најдобар.Неста стандардно одлично си играше во Милан и кога ќе ми текне на одбраната што ја имаше беше страшно,против онаа на Јувентус!Тоа беа времиња...

Малдини-Нема потреба од коментар
(Цела одбрана дефинитивно со играчи од Италија)


Фиго-Како десно крило во Реал Мадрид и во Интер правеше масакри.Брз со одличен дриблинг премногу добар играч!

Зидан-За мене најдобриот играч на сите времиња.Дури на стари години во 2006 на СП каква лекција по фудбал им покажа на сите.Особено на утакмицата со Бразил и играчи како Кака,Роналињо,Роналдо...Не се дораснати за него.Им ебе матер!

Макелеле-Најнајдобар деструктивец што го имам видено.Највредниот играч на Реал ама беше продаден пошто не беше ѕвезда.На едно интервју Зидан посочи дека Клод бил најкорисниот играч на Реал,без него ништо неможеа и се виде.

Недвед-Игра со двете нозе еднакво добро,топовски удар,борбеност,брзина блескаше со косата по терените.


Анри-Најдобар напаѓач за мене додека беше во Арсенал играчиште!

Шевченко-Го мразев премногу пошто играше за Милан ама дека беше најдобар,најдобар беше!


Горе доле тоа е тоа мада има преголем број на добри играчи!

Секоја чест:smir:
Јас би го сменил само Анри а на негово место RONALDO:toe:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Никој не гледа објективно,сите од тимовите за кои што навиваат си ги ставаат најдобрите.

Еве според мене не навивачки.


Буфон-Несомнено оваа декада Буфон беше најдобриот голман на планетава.Не е дека навивам за Јувентус ама така е,тој беше најдобар.

Занети (и Кафу)-Незнам за кој да се одлучам од овие двајца.Несомнено најдобрите без конкуренција(незнам од каде Дани Алвеш)Сепак 51% за Занети 49% Кафу

Турам-Некако во сенка од Неста и Канаваро ама овој играч дефинитивно беше нај нај добриот централен дефанзивец.Кој го прател Јувентус знае за што зборам,неможеше никој да го помине!!!

Неста-Се мислев помеѓу него и Канаваро ама пресудна ми беше играта на Канаваро во Интер каде не беше најдобар.Неста стандардно одлично си играше во Милан и кога ќе ми текне на одбраната што ја имаше беше страшно,против онаа на Јувентус!Тоа беа времиња...

Малдини-Нема потреба од коментар
(Цела одбрана дефинитивно со играчи од Италија)


Фиго-Како десно крило во Реал Мадрид и во Интер правеше масакри.Брз со одличен дриблинг премногу добар играч!

Зидан-За мене најдобриот играч на сите времиња.Дури на стари години во 2006 на СП каква лекција по фудбал им покажа на сите.Особено на утакмицата со Бразил и играчи како Кака,Роналињо,Роналдо...Не се дораснати за него.Им ебе матер!

Макелеле-Најнајдобар деструктивец што го имам видено.Највредниот играч на Реал ама беше продаден пошто не беше ѕвезда.На едно интервју Зидан посочи дека Клод бил најкорисниот играч на Реал,без него ништо неможеа и се виде.

Недвед-Игра со двете нозе еднакво добро,топовски удар,борбеност,брзина блескаше со косата по терените.


Анри-Најдобар напаѓач за мене додека беше во Арсенал играчиште!

Шевченко-Го мразев премногу пошто играше за Милан ама дека беше најдобар,најдобар беше!


Горе доле тоа е тоа мада има преголем број на добри играчи!
Руд,Анри и Шева не вредат заедно колку phenomenon-от :wink:
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Руд,Анри и Шева не вредат заедно колку phenomenon-от :wink:
Да ама целокупната кариера на сите ако ја гледаме.А ако гледаме од 2000 па наваму Роналдо има дадено 104 голови за клубови,Шевченко има 116 голови,Анри има 180 голови за клубови. Така да според мене овие беа подобри од Роналдо за оваа декада.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Да ама целокупната кариера на сите ако ја гледаме.А ако гледаме од 2000 па наваму Роналдо има дадено 104 голови за клубови,Шевченко има 116 голови,Анри има 180 голови за клубови. Така да според мене овие беа подобри од Роналдо за оваа декада.
добро Роналдо имаше две големи повреди иначе да продужеше тешко дека ќе го запреше некој... иначе на СП 02 оствари рекорд па така да тоа е непреценливо во однос на головите постигнати за клуб.. .
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
добро Роналдо имаше две големи повреди иначе да продужеше тешко дека ќе го запреше некој... иначе на СП 02 оствари рекорд па така да тоа е непреценливо во однос на головите постигнати за клуб.. .
Па да не се повредеше ама тоа е.Ова е мој вкус,мое мислење можда не сум во право за тебе ама тоа е.
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
GK Буфон
LB Малдини
DC Стам
DC Неста
RB Кафу
MR К.Роналдо
MC Зидан
MC Пирло
ML Недвед
ST Роналдо
ST Роналдињо
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Khan

Cafu - Puyol - Maldini - A.Cole

Xavi - Zidane - Iniesta

Messi - Ronaldo - C.Ronaldo
 
G

Gray Foxx

Гостин
Касиљас

Кафу Стам Малдини Карлос



Бекам Рој Кин Ефенберг Зидан


Бергкамп Анри


Замени:
Макелеле
Буфон
Сколс
Гигс
Неста
Роналдо
Ривалдо.


Касиљас го бирам бидејќи е убедливо најдобар на својата позиција. Буфон е далеку од негово ниво ради повредите и играњето во Сериа Б.

Кафу неприкосновен, главен играч на Рома, потоа го напраи местото десен бек свое во Милан се до пензионирањето.
Стам- буквален столб во одбраната, не е ни чудо што Фергусон жали за неговата продажба во Лацио.
Малдини- легенда неприкосновена,дијамант на италијанскиот фудбал. Страшен капитен.
Р. Карлос- дефиниција за лев бек. Иако знаел да биде мн валкан играч, сепак неговите голови се ремек дело. Иако во одбрана никогаш не бил нај нај.

Бекам- момчето од златната генерација на Манчестер. Единствен фудбалер во светот со толку точна визија и пас. Може да отклучи противничка одбрана со долга топка од едниот 16 ник до другиот. (Арсенал фанови вие знаете :) )
Рој Кин- Captain fantastic, нешто што вие сите забораивте да го ставите во идеалниот ваш тим- МАДИЊА, ПОЖРТВУВАНОСТ и ЧЕЛИЧНО СРЦЕ. Спремен во секој момент да го води тимот до смрт.
Ефенберг- според мене човекот кој заедно со Матеус и Кан е најзаслужен на успесите на Баерн минатава декада. Башка мора да има во секој ти германски победнички менталитет. Уште пати Баерн што ги немаат заменето и што место нив играат бедни дефиниции на фудбалери као Ван Бомел.
Зидан- за мене најдобриот фудбалер во цела историја на фудбалот(Меси и Роналдо само може да го стасааат). Успешен во сите тимови во кои играл. На репрезентативно ниво, главен играч. Дава голови со глава, лева нога, десна, од слободни. Топката најтешко му се зима кога му е во нозе. Едноставна перфекција на теренот.

Како можете да го заборавите Денис Бергкамп? Човекот кој зад себе има постигнато еден тон голови, еден тон прекрасни голови. Легенда на Холандија и Арсенал, не е ни чудо што Руд има изјавено дека гледал со недели видеа од мајсторот за да добие малце од неговиот инстинкт и завршница на гол.

И крајот го краси делото. Тиери Анри човекот кој на времето сам ги победуваше Ливерпул, Манчестер, Челзи и остала багра. Само неуспехот на Арсенал во ЛШ го спречи да ја добие заслужената награда број 1 играч во светот. Главниот виновник за непобедливите Арсенал. Со титула европски првак, светски првак има освоено се.
Фантастичен играч. Колку и да ги мразиш Арсенал, него немаше шанси. БОГ!

Криво ми е што не најдов место за Роналдо, али повредите не ми дозволија. Најјак шпиц во светот ке беше да не беа тие несреќни повреди.
Ај тепајте го мојов тим ако сте мажи. :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.876
Поени од реакции
23.241
Буфон

Кафу - Неста - Малдини - Р. Карлос

Андреа Пирло

Бекам - Зидан - Роналдињо

Шевченко Анри


Буфон - Многу се мислев овде меѓу него и Касиљас, али пишав и во Џиџи глеам некоја си таква сигурност ( во неговите добри денови ) што Икер ја нема.

КАфу - Исто имав дилема дали него или Занети, двајца консатно во кариерата фантастични, но го одбрав Кафу пред се поради трофеите кои ги освоил.

Неста - Генералот во форма беше еден од најдобрите централни бекови во историјата, стабилност имаше која ниту еден ЦД не ја имал од овие ја што сум ги глеал у животов

Малдини - Ел гранде капитано . Доволно е :pipi:

Р. Карлос - Можеби и најлесниот избор, добар у дефанзива исто толку добар и у офанзива, еден и единствен

Пирло - Д Маестро, фантастичен играч, со осет за подавање кој никој го нема, константно одличен и на клупско и на репрезентативно ниво. И еден грст трофеи

Бекам - Најдоброто десно крило на сите времиња според мене, таков центаршут и слободен удар нема да видимо уште долго време

Зизу - како и кај Малдини, овде не се потребни зборови.

Роналдињо - Во времето у Барселона, Рони беше суштество кое беше најбилску до она "совршенство" одколку кој било друг играч во историјата.

Анри - Лидерот на непобедливиот Арсенал, играч кој мене ми изгледаше дека може да даде гол, кога сака, од каде сака и против кого сака

Шевата- Можеби послаб од Феноменот, но во оваа декада сигурно си го заслужи местото во овој тим.


Замени :
- Касиљас
- Х. Занети
- Јап Стам
- Рој кин
- Фиго
- Тоти
- Роналдо (дебелиот) :)
 

Goki Diego

Juventino
Член од
7 октомври 2009
Мислења
42
Поени од реакции
5
-----------------Buffon-----------

---Cafu ----Thuram ------ Nesta------ R.Carlos

------------------Roy Keane ----------

-------Figo----- Zidane -----Ronaldinho


-----------Ronaldo ------- Henry------
 
C

cige

Гостин
---------------------Касиљас----------
Пујол------Фердинанд------Стам-------Р.Карлос
Фиго-----Зидан--------Бекам--------Гигс
--------В.Нистелрои----------ГејРоналдо
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
--------------Кан(Каааааан)------------
(Буфон)
Кафу-------Пујол----Малдини---Р.Карлос
(Маикон)---(Тери)---( Канаваро)--(Абидал)
Чави-------------Џерард-------------Гигс
(К.Роналдо)-----------(Макелеле)--------(Бекам)
Меси--------Шевченко------------Роналдињо
(Фиго)------(Луиз Роналдо)----------(Анри)
 

St3

Член од
3 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
8
BUFFON

KAFU--- FERDINAND --- KANAVARO--- CARLOS


FIGO--- LAMPARD--- ZIDAN--- NEDVED


RONALDO -----(BRAZILECOT) OWEN
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Casillas

Cafu - Puyol - Maldini - R.Carlos

Figo - Zidane - Beckham

Messi - Ronaldo - C.Ronaldo
Еве ви нешто пресно од Касиљас од утакмицата со Севиља:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Пошто има феноменални играчи кои играле добро до некаде половина од оваа декада,јас ке ги поделам тимовите на постари и понови и за секој од нив ќе напишам и резервни играчи:
Постариот:
...............................Кан...........................
Кафу.............Малдини..........Турам...........Карлос Замени:Стам,Рој Кин,
.............................Макелеле................. Ефенберг,Овен.
...Фиго....................Зидан.....................Недвед
................Роналдо...............Шева

Поновиот:
.............................Касиљас......................
.Занети................Фердинанд...........Канаваро.........
...Бекам.............Џерард...............Роналдињо Замени:Буфон,Неста,
.....Роналдо.....................................Гигс....... Меси,Инзаги,
Раул......................Нистелрој Анри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom