"Те сакам" - вистина или само излитена фраза?

TE SAKAM-vistinski zbor-da ili obicna fraza-ne???

  • da

    Гласови: 71 57,3%
  • ne

    Гласови: 53 42,7%

  • Вкупно гласачи
    124
Член од
3 декември 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
те сакам-вистински збор или обицна излитена фраза?
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Мислам дека не треба да биде обична фраза..Треба да е од срце..А ми се има случено и да ми биде упатено ,,те сакам'' како обична фраза :smir:
 
D

DeviL_32`

Гостин
Некоаш вистина некоаш лага...нема одговор на прашањето :tapp:
 

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
Па види, затоа и не го кажувам ова толку често. Ретко, ама знам дека е од срце. Мислам дека колку почесто го кажуваш, толку побрзо ке ти премине во рутина, и ќе ја изгуби "магијата".
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Бидејки многу некако тешко го изрекувам тој збор секогаш кога ке го кажам го велам од срце и навистина така мислам тогаш.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
1
zavisi nekogas moze da e vistina a nekogas samo rutina,nekogas duri i laga.zosto lesno e da se kaze ama treba i nesto poveke.
Jas sekogas se trudam da go pocuvstvuvam toa koga go kazuvam-i mislam deka mi uspeva. Ljubovta se pokazuva so dela a ne so zborovi no sepak moram i da priznaam deka mi godi i koga go slusam toa TE SAKAM,sekoj pat nadevajki se deka go ima pravoto znacenje
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Pa sudejki po toa sto na sekoj zbor se upotrebuva TE SAKAM mozda e i fraza,za mene toa nema znacenje idamna.Dela sakam.
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
досега само на една личност и имам речено дека ја сакам....секој пат кога ке речев беше од срце зошто така се чуствував...ми беше потребна...и ми е....нели прва љубов..мислам дека е најискрена.....а има луге што не им значи тоа...иако е вистина...
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ова пак од тие темите со егзистенционални дилеми, а? Па и анкета, стаено :pos:

Ако стварно го сакаш/те сака, онда е чувство кое постои и се соопштува, а ако ич не ти/му/и чуе за него/неа/тебе, онда е фраза/лага. Као и со секој ебан друг збор/емоција у живтот што ги искажуваш.
As simple as that.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Не викам многу често дека сакам некој.Некогаш кога ќе го речам мислам така,а некогаш не.Не ми значи многу некој ако ми рече дека ме сака затоа што сега почесто тоа е само излитена фраза,ако ме сака тоа ќе ми го покажит:smir:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
:nesvest:анкета бе за темава.

зависи од човекот,разговарано е на една тема за ова.секој посебно го доживува овој феномен наречен „те сакам„
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Обична фраза. Е сега, ме буни малку тоа "да" и "не", ама ватевр, можам и без гласање.:pipi:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Излитена фраза, ама убава..
Не прави да се чувствуваме вредни кога ќе ја слушнеме.
А генерално, нема врска со тоа што чувствува другиЈот:)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Ја само еднаш во животот имам казано ТС...... На сите им викам те обожавам:back::back: Си значат зборовите до даска:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom