Тетовски државен универзитет

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
--- надополнето: Sep 5, 2011 7:08 AM ---

--- надополнето: Sep 5, 2011 7:15 AM ---
Zdravo na site! Dali ima nekoj sto se zapisa na psihologija vo Tetovskiot univerzitet? Prva godina sum vonredno. Moze li nekoj da mi kaze sto da ucam, dali e tesko, kade da najdam literatura, nesto vo vrska so ispitite, profesorite i taka natamu. Ke bidam blagodarna na bilo kakva informacija,
Како успеа вонредно психологија?
Колку што јас знам во ниту еден државен универзитет нема вонредно психологија.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Јас се запишав на новинарство вонреден,има ли некој што е на овој смер?
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Се запишав на економски во ДУТ со проектот 45 на економија и бизнис, дали има некој на овој факултет ?
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Не ,од Скопје сум вонредно сум јас,ми рекоа дека од Јануари ќе почне да се полага...
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
A zasto tebe ti smetat albancite?sto mislis vie sto zavrsuvate na mak po dobri stidenti ste bile,ai ova tie ne rabotat po struka zasto ne ziveat so sto evra meseqno kako tebe.A tie sto imat rabota so albanci znat deka i ne se toa ti sto mislis,a ti si nemal /a rabota so niv zatoa zboris drdoris,poz
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.226
Јас студирам на тетовски и што се однесува до мене топ је!Освен македонски смерот,другите смерови предавањата се на албански.Слушам предавања на албански,само слушам,не разбирам :D.На крај од предавањето прашувам што поконкретно треба да се учи.Книги имам на македонски и така...Супер е!
Државна квота е 100 евра семестар,кофинансирање 200 евра семестар.
--- надополнето: Sep 1, 2011 2:46 PM ---
Инаку сум на Психологија.
ИНАКУ ДИПЛОМАТА ФРЛИЈА ВО КАНТА ПОШТО НА НИКОЈ НЕМА ДА МУ ТРЕБА ( БРАТУЧЕДКАМИ ЗАВРШИ НА ОВА И РАБОТИ ВО МАРКЕТ )
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
ИНАКУ ДИПЛОМАТА ФРЛИЈА ВО КАНТА ПОШТО НА НИКОЈ НЕМА ДА МУ ТРЕБА ( БРАТУЧЕДКАМИ ЗАВРШИ НА ОВА И РАБОТИ ВО МАРКЕТ )
Само со факултет психологија, можеш да работиш во сите можни организации, поголеми фирми, училишта итн...
Со специјализациите можеш да работиш на сето ова погоре, плус уште мн. други опции (за кои си се определил).
Не знам зошто братучедка ти не нашла работа, веројатно не се труди доволно, психолози нема многу.
--- надополнето: 7 март 2012 во 15:23 ---
A zasto tebe ti smetat albancite?sto mislis vie sto zavrsuvate na mak po dobri stidenti ste bile,ai ova tie ne rabotat po struka zasto ne ziveat so sto evra meseqno kako tebe.A tie sto imat rabota so albanci znat deka i ne se toa ti sto mislis,a ti si nemal /a rabota so niv zatoa zboris drdoris,poz
Јас сум единствена Македонка во мојата генерација на Тетовскиот, немам никаков проблем со колегите, напротив, но проблемот со Албанците не е тука, и нема потреба тука да се дискутира.
А што се однесува до ,,тежината,, на наставата, има предмети кајшто ќе пукнеш од учење, есеи, семинарски, итн, за да положиш, ќе си научиш од А до Ш за поголема оценка од 7, но има и предмети кајшто буквално одиш на испит колку да помине редот, и после си земаш оценка, исто колку да помине редот.

Професорите на психологија, како што се Миќереме Руси, Гордана Станковска, Ќуфли Османи (кој повеќе не е професор), Муса Мусаи, Бехаре Касами, се ретко квалитетни професори, но има и други, кои не сум сигурна како стигнале до докторат.
 
Член од
24 август 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo na site..Bas mi trebase temata bidejki imam mnogu golemi dilemi i problemi.Moite dokumenti mi se na medicina na tetovski univerzitet..I sega ke piknam od grizi..se uci na albanski ..kako ke se patuva od Skopje do Tetovo..Moram da napomenam deka toa morav da go napravam oti ne me primija vo Skopje, a mi rekoa deka od tuka vo januari 100% ke me prefrlat vo Sk.Ama jas sega sum vo ludilo...dali voopsto da pocnuvam tamu..ili da baram druga opcija vo sk,na vtor upisen rok..Ve molam za mislenje..soveti ..i sto i da e ....:(
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Zdravo na site..Bas mi trebase temata bidejki imam mnogu golemi dilemi i problemi.Moite dokumenti mi se na medicina na tetovski univerzitet..I sega ke piknam od grizi..se uci na albanski ..kako ke se patuva od Skopje do Tetovo..Moram da napomenam deka toa morav da go napravam oti ne me primija vo Skopje, a mi rekoa deka od tuka vo januari 100% ke me prefrlat vo Sk.Ama jas sega sum vo ludilo...dali voopsto da pocnuvam tamu..ili da baram druga opcija vo sk,na vtor upisen rok..Ve molam za mislenje..soveti ..i sto i da e ....:(
докторе имаш редовно комбиња од скопје за тетово што одат до тетовски и штул. мислам дека се чека пред соборна.
 
Член од
24 август 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ponedelnicki zdravo..jas se javiv i vo petok so dilemite..Aj za patuvanje se rasprasav i vo red e..kombinja.aj sega ako ima nekoj sto studiral tamu..kako se spravuva so predavanjata ..site li se na albanski..kako ke polaga..pa makar i dva tri pati..I imam slusnato deka mora da se odi samo na nekoi predavanja na drugite si odele vo skopje ,i kako na vezbi..medicina bara vezbi..sto so niv..
 
Член од
28 август 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Можно ли е префрлување од овој универзитет на уким? Знаете ли дали може да се полага на македонски и дали има книги на македонски, поконкретно за фармација ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom