Тетоважи

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
SpaceLily напиша:
Jas ke se tetoviram drugata nedela....ke klam pirs na papukov i na nosov i to.Se nadevam nemat da zazalam.
Тетовирај се ако така сакаш, ама ретко кој не зажалил после некое време... А за пирс, иако може да се извади, сепак тој на нос ми е еден од најодвратните. Незнам, од далеку изгледа како да има бубулица на носот тој што го носи.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Спејс, нема да ставиш на пупки па да плакнеме очи?
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
403
Поени од реакции
2
Acid sekoj si imat pravo sho si sakat da si prajt...ako tebe ti e odvratno ne go praj i kraj..ne znam zsh taka gledate na rabotive be...Retko zazalvam za raboti...za tetovazata ne znam dal ke zazalam..ne kje tetoviram JNA za da zazalam :pos: a za ubetceto mozam da go istam koga sakam...ednostavno sakam da probam...to e to.


P.S Na pupkite? :pos: :pos: Ne be planiram deca da ragjam:)
 
V

VirtualA

Гостин
Acid напиша:
сепак тој на нос ми е еден од најодвратните. Незнам, од далеку изгледа како да има бубулица на носот тој што го носи.
Кај машки мразам пирсови, али има женски на кои му стојат на носот 8)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
На Спејс, онака, убава, лична, згодна, промискуитетна (сама си кажа) се и стои. Најубо ја ќе и стојам, ама и да и лежам не е лошо :pos: :wink: !
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
VirtualA напиша:
OBDN напиша:
Ne bi go storila bidejki koja e poentata ako ne se gleda
Па јас мојата ќе ја правам на место на кое не се гледа. Таа има значење за мене, а не од фалба или да бидам во центар на внимание
Vijsh, jas u oci ko ke se poglednam sekoe sabajle se mrzam, ne pa edna ista te slika da ja gledam sama, pa ludilo ke me strefi :)
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
403
Поени од реакции
2
Virtuala...i na mashki stojat pirsoj bejb..sho vidov edno detule so pirs na vegja uffff mnogu ubo mu stoeshe...imat i na zenski sho mu stoet ubo ama jas mor kakvo nose iam placit za ubetche:)

p. s Garfield nemoj be dete nemoj :pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
да ти љубим Мiddle Еast Спејс. мафни убетче, не прашууј. Ич да не те е гаље!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Тетовирајте си на интимните делови: резервирано, плати годишна членарина и може!!
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
Хелоу! Интересна тема, штета не сум ја приметил порано па сега ме мрзи да читам од почеток. Како и да е, јас сум ЗА тетоважа.

Се истетовирав пред точно 5 години на левата нога и планирам следниот месец уште една тетоважа да праам. Ај ќе најдам и некоја слика и ќе ви пратам да видите....ако воопшто ве интересира...
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
e pa jas bash pred nekoj den gi istetovirav nozete staviv 3 kineski bukvi na ednata noga a na drugata staviv angel mnogu sum sreken ama mnogu boleshe u pm
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Еве неколку кинески:
Симбол за хаос ...


Симбол за енергија-сила ...


Симбол за љубезност ...


Симбол за смиреност ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom