Тетоважи

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Шо пари би коштало вакво нешто ? Кај нас и надвор..
Има голема разлика од првата до втората слика, првата е многу поскапа дури дупло би кажал многу детали има.
За која големина станува збор и дали местоположбата би била иста?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
182
Поени од реакции
635
Има голема разлика од првата до втората слика, првата е многу поскапа дури дупло би кажал многу детали има.
За која големина станува збор и дали местоположбата би била иста?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Иста големина и положба
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Иста големина и положба
Како иста големина? Па незнам брат колкаво е правено ова, незнам колку му е раката на типот, незнам колкава е твојата рака.
Извини ама неможам да ти помогнам додека не се утврди големина, поради деталчињата.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.544
Поени од реакции
2.112
Како иста големина? Па незнам брат колкаво е правено ова, незнам колку му е раката на типот, незнам колкава е твојата рака.
Извини ама неможам да ти помогнам додека не се утврди големина, поради деталчињата.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Е дa не требa вo квaдрaтни сaнтиметри дa измери. Кaжиму oд приликa oд тoлку дo тoлку, не гo мaчи чoвекoт

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Е дa не требa вo квaдрaтни сaнтиметри дa измери. Кaжиму oд приликa oд тoлку дo тoлку, не гo мaчи чoвекoт

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Епа баш тоа не го правам, од ракав цени не вадам, јас си ја ценам мојата работа ни помалку ни повеке туку онолку колку би сработил :)
Со оглед на тоа колку деталчиња има у сликава без мерење во квадратни сантиметри нема ништо да излезе од тетоважата.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.384
Поени од реакции
61.947
Кое би требало да биде најдоброто студио кај нас? Ми треба некој кој е одличен со детаљи, и да има квалитетни бои. Цена, мање више небитна, само да е квалитетно сработено.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Кое би требало да биде најдоброто студио кај нас? Ми треба некој кој е одличен со детаљи, и да има квалитетни бои. Цена, мање више небитна, само да е квалитетно сработено.
За Куманово знам на времето беше Боки најскуп и као најдобар мада ја сам се тетовираја куде Ицета Белчу и сам презадовољан од квалитет и детаљи.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.384
Поени од реакции
61.947
За Куманово знам на времето беше Боки најскуп и као најдобар мада ја сам се тетовираја куде Ицета Белчу и сам презадовољан од квалитет и детаљи.
Дај нешто фб ау. Бокита га знам, Белчо има ли страничку? Да виду што су правиле :D
 
Член од
23 април 2014
Мислења
99
Поени од реакции
178
Дај нешто фб ау. Бокита га знам, Белчо има ли страничку? Да виду што су правиле :D
Горан Мичич, крај на приказната. Погледни го на инстаграм, за мене нема подобар во Македонија од него. Само да знаеш се чека доста кај него, кога мислам доста, мислам околу година.
 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Горан Мичич, крај на приказната. Погледни го на инстаграм, за мене нема подобар во Македонија од него. Само да знаеш се чека доста кај него, кога мислам доста, мислам околу година.
По 2-3 месеци се чека сега, не е цела година.

Инаку, стварно е добар. Како ќе му покажеш, така до детал ќе ти ја направи. Поскапи се тетоважите кај него и се уплаќа уште на закажување дел од цената, ама секој денар се исплати кога ќе го видиш крајниот резултат.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Нешто поново од СКИН АРТ Студиото :)
Двете големи тетоважи се уште во тек на изработка :)



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.697
Поени од реакции
24.137
Горан Мичич, крај на приказната. Погледни го на инстаграм, за мене нема подобар во Македонија од него. Само да знаеш се чека доста кај него, кога мислам доста, мислам околу година.
По 2-3 месеци се чека сега, не е цела година.

Инаку, стварно е добар. Како ќе му покажеш, така до детал ќе ти ја направи. Поскапи се тетоважите кај него и се уплаќа уште на закажување дел од цената, ама секој денар се исплати кога ќе го видиш крајниот резултат.
Сега му ги видов тетоважите...
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
3
Поени од реакции
3
Нешто поново од СКИН АРТ Студиото :)
Двете големи тетоважи се уште во тек на изработка :)



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Што да се каже, Ти си за мене најдобриот, дедо ми го тетовираше,мајка ми и татко ми и сега јас си добив најубав роденденски подарок.
Ти благодарам и се гледаме во Куманово.
 

Attachments

Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Што се прави кога на пресна тетоважа ќе ве касне комарец? :mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom