Тетоважи

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Си праиме муабет, може и мене не ми се допаѓа што си ти на форумов ама тоа е, тука сме :)
И пријателе мене ми е јасно дека никогаш никој нема да го биде чим потценува туѓа работа, да јас мојата работа си ја ценам и види егзистирам, имавме 30 год јубилеј во студиото пред една недела :)
Не е ова само за тетовирање, се што е потценето во Македонија само се уништува, но сами си уништуваме и после сами на себе си плљчеме. Реално во Македонија јас сум единствениот мајстор за тетовирање и пирсинг кој што е сертифициран, не од Зајко не од Грујо туку од интернационални асоцијации кои се релевантни да ми кажат дали сум преценет и дали ме бива :)
Жал ми е што морам да пишам “единствен” но нашите уметници не сватија дека да си самоук артист и да си мајстор не е исто, многу разлика има.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Дали ова:

Би можело да се покрие со ова, или слично:


Значи новата да биде нетрадиционален стил, тематика правдата е слепа, така нешто.
Многу сакам да ја тргнам старата.
Реално ова може да се покрие многу лесно, во зависност само голмината на правдата колку би била. Доколку големината на новата тетоважа е задоволителна тогаш се покрива 100% шкорпијата без да се познава дека воопшто постоела на тоа место. Сакам јас неотрадиционални тетоважи еве нешто слично што работев пред некое време.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

>>ЕкО<<

ЕкологисТ
Член од
18 октомври 2011
Мислења
109
Поени од реакции
20
tattoo

Za onie koj ne me poznavaat, jas sum toj koj pishuva za custom bike scenata, inaku bidejki tetoviranjeto i motrive se mnogu srodni samo eden mal sovet sakam da dada: Onie koj mozat da se tetoviraat vo stranstvo (germanija na primer beshe gore spomnata) neka go napravat toa tamu, iako e poskapo.
Vo makedonija e poeftino ama zatoa kje naletata ne mnogu "kadsapi" koj ke ve upropastat do krajot na zivotot. Tetovazite mnogu teshko se odstranuvaat.
Kremi za odstranuvanje se samo mit, sepak ostanuvaat tragi i posle tretmanot so kremi. Plasticnata operacija e skapa rabota, poskapa od samata tetovaza.

Za da ne pravite po 10-tina godini "cover up" podobro izakazete kaj proveren i dobar majstorm, ako sakate da imate rezultat i po mnogu dodini.

Na se treba da se vnimava, na sterilizacija na igli i gripovi od mashinka (ako ne sakate zoltica na primer), na boite so koj kje se raboti vrz vas (dali tie kje izbledat po nekolku godini i dali se organski ili koristat tush)....

Nemojte da nasednuvate na nekakvi si sertifikati i diplomi na tattoo majstori...toa se lazni diplomi koj gi ima vo sekoe Tattoo spisanie.

Vo Makedonija edvaj dalii trojca edvaj gi zadovoluvaat standardite.
Dokolku ima zainteresirani, pratete mi lichna poraka kje ve preporacham na edno od trite sigurni mesta vo Makedonia ili mnogite mesta vo Germanija

Ako se razvie temava moze i da vi postiuvam po nekoja fotka od tetovazi?
Би било од голема помош да споделите со нас кои сакаме тетоважа но не знаеме каде да се упатиме, кои се тие најбезбедни места за тетовиране јавно да се знае.
 
Член од
5 март 2013
Мислења
253
Поени од реакции
282
идеја за first tatoo? сакам да се шарнам нешто
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Ете јас нема да се согласам со ова, на “запад” има полоши артисти отколку кај нас,гарантирам 1000%. Од 100% артисти на запад 85% се лоши артисти додека кај нас бројката е повеке од 50% добри артисти. Иако искрено во Македонија недостасува соодветна опрема за тетовирање но за цената која кај нас фигурира како основна во тетовирањето опремата е повеке од добра(колку платиш толку клатиш).
Не бранам никој едноставно не се согласувам :) инаку јас имам студио и во Скопје и во Германија. Може да се погледне на сајтот кој сака www.macedonianmagic.eu


Sent from SKIN ART Tattoo & Piercings iPad using Tapatalk Pro
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Членот што го цитирал последен пат бил активен пред 13 години :icon_lol:
Тоа е, кај нас се е пљукни бегај,сепак ја не би ги потценувал никој од артистите во македонија. Има многу недостатоци, да, но кога би биле помалку самобендисани а повеке самокритични би котирале многу високо во светот на тетовирањето.


Sent from SKIN ART Tattoo & Piercings iPad using Tapatalk Pro
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.078
Поени од реакции
15.896
идеја за first tatoo? сакам да се шарнам нешто
Мислам дека најубаво е сам да спознаеш што би сакал да ставиш и за тоа да не прашуваш никој. Не прва, втора, десета, за секоја тетоважа би кажал дека треба така да пристапуваш. Може да е нешто што би имало значење, може да е нешто што едноставно ти се допаѓа, може и комбинација. Идејата сама треба да се роди во тебе, па ќе видиш како еволуира таа работа понатака и на што ќе завршиш.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
идеја за first tatoo? сакам да се шарнам нешто
Не се тетовирај само за колку да се шарнеш, еден ден ќе се покаеш и ќе сакаш да ја отстраниш тетоважата. Ако тетовираш, истетовирај нешто што ти значи или ако ништо друго, бар нешто во што се пронаоѓаш, ама бар нека биде мало.
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Ние како и секоја година така и оваа бевме единствените официјални претставници на Македонија во Франкфурт. Франкфуртската конвенција за тетовирање се смета за една од најголемите во Европа и чест е да се биде рамо до рамо со најголемите мајстори за тетовирање од целиот свет.
Оваа година зголемивме тимот за еден член, Андреа е нашиот нов уметник, ние тука не застануваме - продолжуваме да соработуваме со Македонските артисти за да ја претставиме Македонската непокорливост секаде низ целиот свет!





Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

Kajgana Shop

На врв Bottom