Тетоважи

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Што се прави кога на пресна тетоважа ќе ве касне комарец? :mad:
Се мачка со крема за тетовирање. :)
Како и да е не чепкај не чешај за да не се направи раничка.


Sent from SKIN ART Tattoo & Piercings iPad using Tapatalk Pro
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Дали мала бемка би претставувала проблем, ако се наоѓа на ударно место кај што треба да се наоѓа тетоважата?
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Дали мала бемка би претставувала проблем, ако се наоѓа на ударно место кај што треба да се наоѓа тетоважата?
Не би требало никаков проблем да е бемка за професионален тату артист,си и,а начин како се работи на секое место.


Sent from SKIN ART Tattoo & Piercings iPad using Tapatalk Pro
 
Член од
28 октомври 2014
Мислења
329
Поени од реакции
144
Здраво,
Може веќе некој прашал за ова, ама еве јас пак ќе прашам.
Се тетовирав на левата рака од лактот до дланката пред една година. Немав никакви проблеми зимово, но пред неколку недели, делот од тетоважата кој е на горниот дел од раката (кај влакната), е иритиран, малку отечен каде што има јасни линии кои се дел од цртежот, и ме чеша од време на време. Тетоважата е во темно сина и сина боја, и нема црвенило од иритацијата, туку се чувствува како да е како рељеф на деловите кои се иритирани.
Се сомневам дека е иритација од боксерските ракавици кога одам на тренинг. Ставам крема за хидратација, ама не помага.

На интернет ја најдов оваа статија, и некако го поврзувам мојов проблем со работите кои се наведени тука.
https://www.liveabout.com/itchy-raised-tattoos-3187270

Ако имате совет за некоја крема или нешто слично, тука сум и слушам :)
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Одамна не сум пуштил нешто ново :)



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.384
Поени од реакции
61.946
Многу ми е позната последнава тетоважа, само не можам да се сетам чија беше... :D
 
F

Flatter

Гостин
Знае некој колку би коштало од прилика за тетоважа од рамо, бицепс па се до зглобот. Пример како ова само нешто различно и во црна боја.

 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Знае некој колку би коштало од прилика за тетоважа од рамо, бицепс па се до зглобот. Пример како ова само нешто различно и во црна боја.

Кај нас во студио е 4000 ден саат тетовирање, значи треба да се измери според раката и просторот, да се види колку работа и детали има за да се оформи точна цена :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Знае некој колку би коштало од прилика за тетоважа од рамо, бицепс па се до зглобот. Пример како ова само нешто различно и во црна боја.

500e minimum.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom