Тестостерон

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Види насабајле нивото на тестостеронот е качено природно м затоа 90% од нас се будат со дигнат кур .Тоа не е ништо страшно , туку ако ти е на високо ниво тогаш :

- алатот ќе ти е поголем
- ќе имаш атлетска градба + изразена мускулатура
- ќе бидеш ко Јети по целото тело
- ќе имаш знаци на агресивност
и уше низа биохемиски и физички промени


али има у мозоко наш еден кликер( хормони шо ги лачи хипофизата ) , па прака сигнал по јајцата да прекинат со синтеза на тестостерон , така да ако имаш високо ниво на тестостерон , па они се редуцурат и атрофират оти не лачат тестостерон , ќе имаш мали јајца .
Имаш ли мали јајца ?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Види насабајле нивото на тестостеронот е качено природно м затоа 90% од нас се будат со дигнат кур .Тоа не е ништо страшно , туку ако ти е на високо ниво тогаш :

- алатот ќе ти е поголем
- ќе имаш атлетска градба + изразена мускулатура
- ќе бидеш ко Јети по целото тело
- ќе имаш знаци на агресивност
и уше низа биохемиски и физички промени


али има у мозоко наш еден кликер( хормони шо ги лачи хипофизата ) , па прака сигнал по јајцата да прекинат со синтеза на тестостерон , така да ако имаш високо ниво на тестостерон , па они се редуцурат и атрофират оти не лачат тестостерон , ќе имаш мали јајца .
Имаш ли мали јајца ?
Дечко ти малце си ги врзал работиве со теретана... Јајцата/тестисите се смалуваат ако конзумираш суплементи и стероиди(метан-како најчесто споменуван лесен стероид), веројатно знаеш што е тоа и како делува немало потреба да ја огрдувам темава. Јајцата се смалуваат под дејство на распоредување на тестостеронот во мускулите по вештачки пат, со што мускулите раснат од протеините сконцентрирани во спермата на мажите, зошто ако си чул семето во тестисите моментално има најмногу и најгусто сконцентрирани најчисти протеини одколку било кој орган во целото тело, и сега што се случува кога на мукулот му треба протеин... По вештачки пат и со суплементи и стероиди тој вишок да неречам и скоро цел дел од тестотеронот и протеините како и млечните киселини во телото се сконцентрируваат и впиваат од страна на мускулните(Slow Twitch) влакна при што доаѓа до процес на смалување и понекогаш помодрување на јајцата/тестисите. Затоа и нели тие што го прават истото имаат шанси да останат стерилни, зошто воопшто ќе неможат да го контролираат лачењето или тоа ќе биде многу слабо односно ќе имаат мрзливи сперматозоиди. Истиов муабет е, да земам јас да јадам секој ден лимони со цел да конзумирам витамин Ц, организмот знае што е природно и ќе си го распореди секаде колку што треба, балансирано нели по природен пат, и да земам да се надроксам со апчиња витамин Ц, да се превитаминизирам со хемија и да ми се по*бе желудникот и функциите во телото. Исто како природни и вештачки дроги. Значи организмот ја си ја знае својата работа, знае како да сепаратира само ако тоа му е дадено од природата а не од алкалоид и јака. Ако се за*беш си се за*бал увек, и секогаш ќе чуствуваш како да ти фали нешто.... Тоа ти се вика, после тапани нема свадба ...
 
S

smart ass

Гостин
Никако без потреба...резултира кај повеќето млади со агресивност...претерана башка и они претеруваат(злоупотребувајќи го).

Значи ако нема потреба-не внесувајте никаков хормон,бидејќи сепак правите хормонален дисбаланс што и не е така добро.

А за потенција,големина либидо....абе може и некогаш 16-17 да ти биде,ама некад и 18.5...значи психичкиот фактор е најважен сексот е 99% психичка работа:toe:...конкретно за овие работи,потенција бла бла либидо и.т.н
 
Член од
1 февруари 2010
Мислења
57
Поени од реакции
4
do smart ass kolku za informacija :patlakot ne mi e 18.5 tuku 19.5sm i precnik 4.5sm:toe::vozbud:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.626
Поени од реакции
18.108
do smart ass kolku za informacija :patlakot ne mi e 18.5 tuku 19.5sm i precnik 4.5sm:toe::vozbud:
А да пробаш да ебеш нешто ко за промена. Очигледно со тактикава со патлакот не привлекуваш жени на форум, пробај со некоја друга тактика.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.695
Поени од реакции
12.108
Попопооо, малиогласи(големи радости).цом.мк нова тастатура веднаш...и најлонче да не се прска
 
S

smart ass

Гостин
И конзул тебе мерено ти е нивото на тестостерон????

Агресивен си или сл??

инаку 18.5 ми е мене кога сум попален ко зајак или кога со"другарката" делиме еден троа ТХЦ ,а некогаш и 17-значи поентата ми е големината на пенисот не е Фиксна,зависи од протокот на крв,алкохол,кофеин....но пред се психолошкиот фактор е најважен-или поточно донеси ми 70 годишна бабичка ма нема да имам ерекција...нема да можам да имам секс со неа...сосема друго би било ако зборуваме за чупе од 17 години,25 години...ондак..i'm gonna eat her pussy for sure:)

Инаку на почеток на темава напиша..

Тестостерон
Dali visokoto nivo na testesteron, e blagodet ili problem za prostatata?
Ve zamoluvam, ako nekoj e strucno upaten vo odnos na ova prasanje za ovoj hormon koj kolku sum jas upaten toj e najodgovoren sto mi ja kreva potencijata i libidoto na extra visoko nivo, koe se snaogam da go kontroliram.
Ocekuvam odgovor i komentari.
Blagodaram
ете и

Долги прсти - депресија

Мажите со долги прсти повеќе страдаат од депресија, покажале резултатите од истражување спроведено во Ливерпул. Имено, во осмата недела од бременоста, со дејтвото на тестостеронот се развиваат машките гениталии, средишниот нервен систем, но и прстите. Вишокот на тестостерон може да влијае на нервниот систем и секако склоноста кон депресија. Ова се однесува особено на мажите чиј 4 прст е подолг, но не се однесува и на жените.



Ќелавост - болести на срцето и простатата

Мажите кои ја губат косата на темето имаат два пати поголеми шанси да заболат од рак на простата од оние чија коса паѓа на рабовите. Американските истражувања покажале дека ризикот од заболувања на простатата е поврзан со нивото на тестостерон во раниот пубертет. Истиот хормон е одговорен за ќелавоста, па оттаму и поврзаноста на оваа болест со губењето на коса.

Губењето коса на темето може да биде и знак за ризик од срцеви заболувања. Научниците од Харвард и тука нашле врска. Кај мажите кои ја губеле косата на предниот дел од главата ризикот од овие здравствени проблеми се зголемил за 9%. Кај оние кои косата ја губеле на темето процентот е 23. Кај сосема ќелавите мажи ризикот од срцев удар се зголемил за 36%.
Значи си мерел ниво на тестостерон или не???

Дали си корестел некогаш??

:pos2::pos2::zver:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.695
Поени од реакции
12.108
(посебно на 1:52) со вакви мажи

а ко ќе види човек какви се не такмичења има по светов, може Македонија и ќар да види
 

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
Како знаеш дека ти е покачен кога не си правел испитувања, не гради мислења врз база на тоа што го читаш на интернет, малку природно покачен овој хормон не прави проблем, инаку може да се случи да е превисок но тогаш доаѓа до низа пореметувања што е многу ретко и не верувам дека го имаш, а проблемот со ерекцијата не е проблем туку тоа како што го опиша е нормално нема потреба да се грижиш и да се влечаш по клиники, но ако толку сакаш посети уролог нека ги провери тестисите, нервирај се ако не ти "станува" во спротивно уживај :)
 
Член од
1 февруари 2010
Мислења
57
Поени од реакции
4
До doktor1: Ти благодарам за вашиот совет.На уролог бев ме прегледа, ми ги гледаше и тестисите и ми рече дека се било во ред, дека се било нормално ,а за тестостеронот ми даде упатница за секој случај да си го проверам. Од испитувањата, резултатот покажа дека има извесно покачување на овој хормон. Кога се вратив повторно кај урологот ми рече воопшто да не се секирам, и ми даде препорака повеке секс и ќе немаш никаков проблем, колку повеќе оргазми било поздраво за простатата, така барем ми рече н.з.:salut:
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Да се навратиме на темата.


Јас сум со медицинска дијагноза (ама лошо звучи ова) зголемено количество на тестостерон, се разбира природно.

Влакнесто тело, опаѓање на коса, изразено либидо :). Нема да навлегувам во големината на мојот ..к-кхм полов орган оти навистина е глупаво да пишувам таква работа ко небаре некоја форумџијка ќе се попали.

Е сега, што се однесува до другите појави во организмот.

Точно е дека многу лесно се развива мускулна маса. Имам феноменална брзина за развивање на мускули. Пред неколку години во рок од 3 месеци (активно вежбање) ставив 16кг чиста мускулна маса без никакви додатоци, протеини, хемии или сл. Јагленохидрати пред вежбање, белковини (во форма на храна ofcourse) после.

Имам остри линии на лицето, изразенено остри веѓи, „длабоки“ очи, широки плеќи, густа брада итн т.н. секундарни полови белези карактеристични за присуство на тестостерон.
 

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
Да се навратиме на темата.


Јас сум со медицинска дијагноза (ама лошо звучи ова) зголемено количество на тестостерон, се разбира природно.

Влакнесто тело, опаѓање на коса, изразено либидо :). Нема да навлегувам во големината на мојот ..к-кхм полов орган оти навистина е глупаво да пишувам таква работа ко небаре некоја форумџијка ќе се попали.

Е сега, што се однесува до другите појави во организмот.

Точно е дека многу лесно се развива мускулна маса. Имам феноменална брзина за развивање на мускули. Пред неколку години во рок од 3 месеци (активно вежбање) ставив 16кг чиста мускулна маса без никакви додатоци, протеини, хемии или сл. Јагленохидрати пред вежбање, белковини (во форма на храна ofcourse) после.

Имам остри линии на лицето, изразенено остри веѓи, „длабоки“ очи, широки плеќи, густа брада итн т.н. секундарни полови белези карактеристични за присуство на тестостерон.
Да апсолутно е точно...машките карактеристики се зависни директно од машкиот хормон
 

Kajgana Shop

На врв Bottom