Терористички напади во светот

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.164
Види, исламскиот фундаментализам според резултатите по светот и кај нас, навистина е во дефицит на адвокати. Тешко се наоѓаат примероци, кои вака ко тебе јавно би застанале поопстојно зад идејата за убивање на рандом каури. Не е тоа лесна работа, на многумина би им пречеле личните основни морално-етички премиси, но не и на тебе, ти не си таков.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
5 март 2020
Мислења
47
Поени од реакции
24
Види, исламскиот фундаментализам според резултатите по светот и кај нас, навистина е во дефицит на адвокати. Тешко се наоѓаат примероци, кои вака ко тебе јавно би застанале поопстојно зад идејата за убивање на рандом каури. Не е тоа лесна работа, на многумина би им пречеле личните основни морално-етички премиси, но не и на тебе, ти не си таков.
koga ke stanes nasiot brejvik? okapa na forum objasnuvajki deka skretite ne se skontari i deka muslimanite i skontarite se najgolemi neprijateli. koga ke prezemes odgovornost da go promenis toa?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.164
Abe vo red e toa. Ustanovivme sipcite se teroristi i nam ni smetaat kako narod.

Koga ke pocnes da organiziras osloboditelni ceti da se spravuvaat so nivnite semejstva. 15 godini kosata ti obele na forumov so istite gluposti deka sipcite se stetnici i teroristi. Ajde prezemi odgovornost.
Auu da, ti glasase za Apasiev i Levica zatoa sto na debata na kanal 5 na Ismet Ramadani mu kazal deka sipcite bile licemerni i deka ne ja sakale ovaa drzava.
Mislam me razbiras koj stepen na pateticen makedonec, ups, skret, si? Kao qr te zabole tebe za avstrija i za evropa, sam velicis krstonosci i slicni gluposti. Komu dokazuvas tuka na dardania i na puno deka sipcite se licemerni i teroristi? pa 15 godini toa go pravis. razbiras kolku e toa za grev neli?
Ја сум ваков, ја сум онаков.
Ова како граундхог деј ми е. Секој ебан морон после пет минути дискуија ми скршнува од темата и иде на адхоминем. Не знам, тоа ви е некоја идиотска тактика ли, или само немате нешто аргументирано да изопштите?
Од тебе до сеа конструктивно чувме дека Вашингтон пост не бил релевантен и смешното релативизрање на злосторот, дека овој не му дозволиле да се бори во Сирија, па се борел на лице место.

Другото све мене си ми го посветил.
 
Член од
5 март 2020
Мислења
47
Поени од реакции
24
Не е тоа посакувано решение, но на некој може да му се види како единствено. Тоа решение го спроведуваат некаде, на Филипини на пример.
Na koj vas? na onie koi ne pagaat na imaginaciski proekcii kako tvoite? Na koj vas? Od kaj znaes koj sum jas pa uste vo "vas" me smestuvas?
Автоматски споено мислење:

Ја сум ваков, ја сум онаков.
Ова како граундхог деј ми е. Секој ебан морон после пет минути дискуија ми скршнува од темата и иде на адхоминем. Не знам, тоа ви е некоја идиотска тактика ли, или само немате нешто аргументирано да изопштите.
Од тебе до сеа конструктивно чувме дека Вашингтон пост не бил релевантен и смешното релативизрање на злосторот, дека овој не му дозволиле да се бори во Сирија, па се борел на лице место.

Другото све мене си ми го посветил.
Eve nema ad hominem. Kaza deka skontarite se problemot. Ok, dokolku ti veruvame tebe koj si mnogu jako informiran od verodostojni izvori, togas sigurno ti ja znaes i formulata kako da se spaseme od ovaa pozicija.

Edno cudo idioti od forumov koi do pred 15 godini propagiraa se i sesto, izlegoa od nego i napravija nekakvi karieri ama eve ti ostana tuka. Sigurno ima toa posilna pricina. Ajde iskazi se, prezemi odgovornost, napravi cekor, te cekame, sigurno imas silno prosvetlenie.

Koja ti e poentata? Kazi, pocni da rabotis na nea. Pa da vidime. Ajmo skretu-makedonski, da vidime kako ke dejstvuvas ti. ha ha
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.164
Na koj vas? na onie koi ne pagaat na imaginaciski proekcii kako tvoite? Na koj vas? Od kaj znaes koj sum jas pa uste vo "vas" me smestuvas?
Сосема е небитно кој си.
Ова не е тема за тебе, туку за тероризам, али ко што гледам тебе ти е тема за мене.
 
Член од
5 март 2020
Мислења
47
Поени од реакции
24
Сосема е небитно кој си.
Ова не е тема за тебе, туку за тероризам, али ко што гледам тебе ти е тема за мене.
Poenta nemas, ako me razbiras. So decurlana se druzis na forum koja nema plateno edna smetka vo zivotot, se patrioti do patrioti. Koga treba da se prezeme nesto gakite polni. Pa uste pojako sto na dvajcana grevovi dardania i puno im se naturate kao ti i ostali moralno superiorni likovi, a vo obratna nasoka bi bile duri i polosi od niv. Sus, zbor da ne ti cujam za licemerie. ha ha
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.164
Гледам сега што сум направил, сиве овие години на форумов. Сум произвел уште едно исфрустрирано владемкд, ама во џихад, sleeper cell верзија
Извини што сум те исфрустрирал толку, за да имаш доживотен белег на душата. Сега си во клубот на владемкд - клубот на вечно исфрустрираните форумџии од страна на Берик.

Тоа е лајфтајм окупација. Once you go black, you never go back.

Единствен лек за тоа се вакви повремени адхоминем испади, но финален лек нема .
Ќе мораш да го поминеш животот во патетични адхоминем испади, полни со хистерија.

Тоа би ти го напунило резервоарот на некое време, но не за долго.:toe:
Автоматски споено мислење:

Владемкд е мојот малициозен сталкер, но, му фали џихадистичко застапништво. Сега ти тој простор, со својата патетика, ќе го пополниш. Со арно нека е.
 
Член од
5 март 2020
Мислења
47
Поени од реакции
24
Гледам сега што сум направил, сиве овие години на форумов. Сум произвел уште едно исфрустрирано владемкд, ама во џихад, sleeper cell верзија
Извини што сум те исфрустрирал толку, за да имаш доживотен белег на душата. Сега си во клубот на владемкд - клубот на вечно исфрустрираните форумџии од страна на Берик.

Тоа е лајфтајм окупација. Once you go black, you never go back.

Единствен лек за тоа се вакви повремени адхоминем испади, но финален лек нема .
Ќе мораш да го поминеш животот во патетични адхоминем испади, полни со хистерија.

Тоа би ти го напунило резервоарот на некое време, но не за долго.:toe:
Gledas, malku covek da te grebne i pod povrsinata si supliv dromski sutrak, cii stavovi i ubeduvanja ne se razlikuvaat od najogavniot zitel na ovaa 'preslavna zemja'. Deka do gusa si zatruen i deka trues se okolu tebe, a nemas hrabrost da prdnes pred muslimani, sigurno i zena ti te kjofta doma, mozebi tuka na forumot go naogas tvoeto licno realiziranje (izvini sto sum grub).
Ama dokolku se vratime na temata, imas li da kazes nesto osven toa deka sponovite se najgadniot narod na svetot i deka gi mrazis od dnoto na dusata i deka dokolku bi bil vo drustvo so 99 drugi makedonci hrabri kako tebe bi ubile nekoj rodnina na nekoj spon za da mu ukazete deka so makedoncite nema zaebancija? Neli? ha ha
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.343
Поени од реакции
79.164
Ama dokolku se vratime na temata, imas li da kazes nesto osven toa deka sponovite se najgadniot narod na svetot i deka gi mrazis od dnoto na dusata i deka dokolku bi bil vo drustvo so 99 drugi makedonci hrabri kako tebe bi ubile nekoj rodnina na nekoj spon za da mu ukazete deka so makedoncite nema zaebancija? Neli? ha ha
Најбоље е тоа што ти ми кажуваш што мислам и како се осеќам, што правам, што не правам и што треба да правам.
Не ти треба тебе мој одговор за овие работи. Тебе ти треба кирилична подршка и малку правописно знаење, (покрај психијатриска помош).
 
Член од
5 март 2020
Мислења
47
Поени од реакции
24
Најбоље е тоа што ти ми кажуваш што мислам и како се осеќам, што правам, што не правам и што треба да правам.
Не ти треба тебе мој одговор за овие работи. Тебе ти треба кирилична подршка и малку правописно знаење, (покрај психијатриска помош).
Lelele 1307 ja izgubi smislata za sarkazam pa licno pocna ha ha. Se si mislam da gi nema puno i dardania i sponovite, ti bi bil izgubeno dromsko sustestvo bez oset za samopoznanie. Sponovite ti se zivotna smisla i identitet, ama na forum, na bezbedno, pred niv ne smees da prdnes. ha ha
Nema vrska.
Se vrakame na temata, imas li da kazes nesto drugo? ha ha
Автоматски споено мислење:

Не е случајно што викаат дека нема полош од потурчинот.
decko, da ne ste vie sponovite, berikot ke se samoubie, ve molam bidete po dolgovecni, so moznost da ubivate po nekoj kaurin, za da ima sto da drobi na forum, koga ke se krie od zena mu Berik drndrndrndrn. haha
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.313
Поени од реакции
4.713
Lelele 1307 ja izgubi smislata za sarkazam pa licno pocna ha ha. Se si mislam da gi nema puno i dardania i sponovite, ti bi bil izgubeno dromsko sustestvo bez oset za samopoznanie. Sponovite ti se zivotna smisla i identitet, ama na forum, na bezbedno, pred niv ne smees da prdnes. ha ha
Nema vrska.
Se vrakame na temata, imas li da kazes nesto drugo? ha ha
Автоматски споено мислење:



decko, da ne ste vie sponovite, berikot ke se samoubie, ve molam bidete po dolgovecni, so moznost da ubivate po nekoj kaurin, za da ima sto da drobi na forum, koga ke se krie od zena mu Berik drndrndrndrn. haha
Не се секирај, на берикот не му треба таква помош, и да нема нови инциденти он ќе постира фејкњуфс.
 
Член од
5 март 2020
Мислења
47
Поени од реакции
24
Не се секирај, на берикот не му треба таква помош, и да нема нови инциденти он ќе постира фејкњуфс.
On edvaj cekaj nekoj mladic od skopska periferija inspiriran od negovata mudrost da se zatepa so nekoj od vasite pa posle da jade kjotek i da moze berikot da bide pak najmudriot "vi rekov, tie se zli ubijci na nasiot narod".
takvi vojvodi ovoj narod mnogu videl.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom