Терористички напади во светот

Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
Полека малце со пиштолите,ке ти залепи некој шлаканица што не си го пуштил преку ред да се уклопи на Партизанска ке му истуриш цел шаржер у глава.Не е така едноставно
Баш затоа што не е така едноставно, сигурно нема одма да се вадат пиштоли како што си замислувате.
Според вашиве пишувања, единствена причина поради која не убивате е постоење на закон, не дека сте луѓе и размислувате што е во ред, а што не. Без закони изгледа не знаете како да функционирате.

Кога ја употребувам истата логика врска користење на марихуаната, Вотче става лајкови. За други теми е прогресивен шарен интелектуалец, кој од дома не излегува, од дома работи, си игра игрици, што му треба си има достава, бидејќи таму кај што е, после 20ч ако со партнерката решат да прошетаат, гарантирано од тие дојденците ќе бидат малтретирани. Но тоа е, прогресивни шарени интелектуалци.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.697
Поени од реакции
35.092
Полека малце со пиштолите,ке ти залепи некој шлаканица што не си го пуштил преку ред да се уклопи на Партизанска ке му истуриш цел шаржер у глава.Не е така едноставно
Шо к** бара да ти лепи шамар, решил да изиграва сообраќаец?
Батали што ве лажат рисјаниве да вртите образ, ако некој ти опали шамар треба да му вратиш минимум со кршење на сите екстремитети, или уште подобра варијанта и побрза, да го наполниш со олово.
Од ќутење на шамари и такви срања сме дојдени вакви како држава и народ, овие прогресивните што ве учат да простувате имаат по 10 пушки по глава на жител.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.792
Поени од реакции
39.066
Шо к** бара да ти лепи шамар, решил да изиграва сообраќаец?
Батали што ве лажат рисјаниве да вртите образ, ако некој ти опали шамар треба да му вратиш минимум со кршење на сите екстремитети, или уште подобра варијанта и побрза, да го наполниш со олово.
Од ќутење на шамари и такви срања сме дојдени вакви како држава и народ, овие прогресивните што ве учат да простувате имаат по 10 пушки по глава на жител.
брат, од кога побегна у Австралија многу се просветли некако, тука додека беше како нас, не ги гледаше работите. Многу полесно палите чкрапалото кога сте 10,000 км подалеку од овде. :icon_lol:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.697
Поени од реакции
35.092
брат, од кога побегна у Австралија многу се просветли некако, тука додека беше како нас, не ги гледаше работите. Многу полесно палите чкрапалото кога сте 10,000 км подалеку од овде. :icon_lol:
Напротив, тука баш работи чкрапалото и се 10 пати позабегани од таму. Особено регионални делови, или апла туристички, огромна е шансата да налеташ на метхедови и да мораш да реагираш физички.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.652
Поени од реакции
28.009
Баш затоа што не е така едноставно, сигурно нема одма да се вадат пиштоли како што си замислувате.
Според вашиве пишувања, единствена причина поради која не убивате е постоење на закон, не дека сте луѓе и размислувате што е во ред, а што не. Без закони изгледа не знаете како да функционирате.

Кога ја употребувам истата логика врска користење на марихуаната, Вотче става лајкови. За други теми е прогресивен шарен интелектуалец, кој од дома не излегува, од дома работи, си игра игрици, што му треба си има достава, бидејќи таму кај што е, после 20ч ако со партнерката решат да прошетаат, гарантирано од тие дојденците ќе бидат малтретирани. Но тоа е, прогресивни шарени интелектуалци.
Не биди глуп,ако имаш пиштол при рука моментално ке пукаш кога ке ти стегнам 2-3 воспитни како што си невоспитан
Автоматски споено мислење:

Шо к** бара да ти лепи шамар, решил да изиграва сообраќаец?
Батали што ве лажат рисјаниве да вртите образ, ако некој ти опали шамар треба да му вратиш минимум со кршење на сите екстремитети, или уште подобра варијанта и побрза, да го наполниш со олово.
Од ќутење на шамари и такви срања сме дојдени вакви како држава и народ, овие прогресивните што ве учат да простувате имаат по 10 пушки по глава на жител.
Не биди буквалиста како прво,ке му вратам јас,ке му вратиш ти ама може Петко,Јанко ,Станко не се кадарни да се тепаат.Како второ може да налеташ на некој со 2 пара бркови да се измочаш у гаки од ќотек
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.792
Поени од реакции
39.066
Бафра иако вика вака, како што рече Диле, да го исшамара некој прв ќе извади пиштол и ќе почне да пука и прави хаос пошто ете има изговор дека бил испровоциран. А такви ситуации има еден куп каде што некој ќе те изнервира за нешто. И замисли секој да носи револвер на појас, тоа ќе биде масовна сахрана. Дури и државите каде што е дозволено оружје само еден мал процент носат и затоа нема поголеми срања.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.697
Поени од реакции
35.092
Не биди глуп,ако имаш пиштол при рука моментално ке пукаш кога ке ти стегнам 2-3 воспитни како што си невоспитан
Автоматски споено мислење:


Не биди буквалиста како прво,ке му вратам јас,ке му вратиш ти ама може Петко,Јанко ,Станко не се кадарни да се тепаат.Како второ може да налеташ на некој со 2 пара бркови да се измочаш у гаки од ќотек
Па тука лежи зајакот, си има институции кои ќе те казнат тебе за сообраќајот, не некој копук да изиграва Џеки Чен. Ела да ги видиш како возат тука, ама 1200 долари е за зборување на телефон и камерите го фаќаат дури и ако го држиш на волан или на колено. За секој прекршок фрлат казни, како животни во кафез ги имаат дресирано со казните и се бубачки.
Во мкд Узи треба да е задолжителна опрема на секоја кола, мора да се подзачисти трулежот, инаку ќе биде бетер од картелските држави.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.652
Поени од реакции
28.009
Бафра иако вика вака, како што рече Диле, да го исшамара некој прв ќе извади пиштол и ќе почне да пука и прави хаос пошто ете има изговор дека бил испровоциран. А такви ситуации има еден куп каде што некој ќе те изнервира за нешто. И замисли секој да носи револвер на појас, тоа ќе биде масовна сахрана. Дури и државите каде што е дозволено оружје само еден мал процент носат и затоа нема поголеми срања.
Уште поголем проблем ке си направи,ке се фати за пиштол а нема г'з да пука вака ко што се сили,а знаеш дека после ке му го крцнат вратот како на врапче
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Не биди глуп,ако имаш пиштол при рука моментално ке пукаш кога ке ти стегнам 2-3 воспитни како што си невоспитан
A ti taka odis i mu vezuvas dva tri samari na nekoj sto nosi oruzje ili pretpostavuvas deka nosi :cautious: .
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.652
Поени од реакции
28.009
A ti taka odis i mu vezuvas dva tri samari na nekoj sto nosi oruzje ili pretpostavuvas deka nosi :cautious: .
Па викате сите да носат? Јас 2001ва со кола од кај касарна Илинден вртев накај Палас и 3 шипци покушаваа да се уклопат пред мене,по дифолт не ги пуштив понатаму почнаа од страна као демек да ме истуркаат од коловоз а после ми пресекоа.Имав зброевка у касета со метак у цев али позади мене се погодија џандари цивилка со лада нива,иначе претпоставуваш што ке се случеше? Ке ги скинев уште у покушај да ми пријдат и ете ти зацрнување на неколку фамилии
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Па викате сите да носат? Јас 2001ва со кола од кај касарна Илинден вртев накај Палас и 3 шипци покушаваа да се уклопат пред мене,по дифолт не ги пуштив понатаму почнаа од страна као демек да ме истуркаат од коловоз а после ми пресекоа.Имав зброевка у касета со метак у цев али позади мене се погодија џандари цивилка со лада нива,иначе претпоставуваш што ке се случеше? Ке ги скинев уште у покушај да ми пријдат и ете ти зацрнување на неколку фамилии
Pa toa i celo vreme go zborame. Po difolt se pretpostavuva deka nemas i zatoa nekoj ke ti se kurci. Cisto se somnevam deka ako nemase zbroevka i ti ke ke se kurcese, ednostavno ke gi pustese da vlezat. Isto i tie ako pretpostaveja deka imas i deka si spremen da pukas taka ke se isponasaja.
Vo prvite momenti neminovno ke ima nekoj nemili nastani no mnogu brzo ke se postigni ekvilibrium od koga ke se sfati deka verojatnosta sekoj da nosi e golema.
Kako sto rekov i prethodno, i sega na nikoj ne mu pagja na pamet da se kurci vo Aracinovo ili Kondovo.
Tamu povekje oruzje ima od cvekinja :toe: .
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
Не биди глуп,ако имаш пиштол при рука моментално ке пукаш кога ке ти стегнам 2-3 воспитни како што си невоспитан
Како тоа јас сум глупиот, а ти мудриот, иако ти првиот почнуваш физички насилен конфликт? Тоа што си физички посупериорен било важно пред неколку века, сега ќе размислиш пред некому шамари да лепиш, зашто убава казна ќе попиеш, а не дај боже, може 2 метри под земја да се најдеш.
Ете и твојот пример со шќиптарите, кога си имал пиштол не си го употребил. Ми звучиш ко да мешаш баби и жаби, едно збориш, а друго правиш.

Во Данска, пакистанецот, 2 тинејџера ги заклал ко јагниња да колел. Во Аеродром група млади му се нафрлиле на босанецот, извадил ножот и еден од младите за жал ојде.
Јас ве разбирам тоа што вие посакувате и фантазирате, но реалноста е сосема друга.
Основен човечки природен инстикт е одбрана, преживување, па секој со својата среќа.
 
Член од
30 октомври 2022
Мислења
444
Поени од реакции
1.268
бафра, ти не си свесен од непредвидливоста на употреба на оружје. Ти мислиш дека оружјето ќе биде само користено во самоодбрана, што не е точно. Може некој да те испровоцира у сообраќај рецимо, и ти у тој момент не мислиш, ќе го рокнеш ако имаш пиштол. Имаш вакви катаљарда ситуации каде што едноставно губиш допир со реалноста и ти капе гнев. И поседувањето оружје у тие ситуации е само контрапродуктивно.
Рон по албанските села врие од оружје.Во македонските не смееш ни воздушна да чуваш без дозвола.Не мислиш дека ситуацијата е надвор од баланс?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.792
Поени од реакции
39.066
Рон по албанските села врие од оружје.Во македонските не смееш ни воздушна да чуваш без дозвола.Не мислиш дека ситуацијата е надвор од баланс?
бафра збори друго, он се залага секој да носи пиштол со него, у други зборови секој да биде каубој и да живееме во див запад. Сеа сите знаеме дека они вртат оружје, но не го носат со себе у продавница како што бафра замислува тоа да биде.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
711
Поени од реакции
1.524
Сум за оружје,ама не знам колку е паметно да му се дозволи на населениево тука во државава.
Народов е премногу гневен и полн со омраза,претпоставувам ќе почнат да се случуваат многу убиства поради одмазда и гнев.
Разбојништва да не правам муабет.На секој чекор ќе има.Исто и самоубиства.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom