Теории на заговор vs. Coincidence theory

Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
Епа тоа е оти толку ти е размислувањето и тебе, и на тие кои пропагираат дека глобалното затоплување е катастрофално. Како 2 страни со спротиставени мислења, јасно е дека конфликтот е неизбежен.
Нешто на што се надеваат тие на моќ. Две зафатени страни се многу полесни за контрола.

Да размислуваше малку подобро (а богами и да знаеше да читаш тоа што пишува) работите ќе беа поинакви.
Ти бафра всушност си истиот како оние од страната на Грета. Само различна страна.
Твоето и нивното размислување, е прилично ограничено.
Аха, сега самиот си се амнестираш што ја следеше Грета и ретардираните глупости што ги тресеше. (y)

Де кажи сега најново кое е твоето размислување, кој е твојот став?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.816
Поени од реакции
39.112
имбециливе се крстат у Грета, детето нема појма од ништо. Пред 10 години истите платени научници не уверуваа дека до сега ќе се стопеле северниот и јужниот пол, а ништо од тоа не се деси. Сега ќе не уверуваат дека има некаков замислен непријател наречен јаглерод и дека сите ќе умреме ако не намалиме да јадеме месо.
 
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
Холограми, блуе беам, цо2 тргнати сте од шина у пичку матер, сега поле вам широко немате гајле.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
749
Поени од реакции
1.726
имбециливе се крстат у Грета, детето нема појма од ништо. Пред 10 години истите платени научници не уверуваа дека до сега ќе се стопеле северниот и јужниот пол, а ништо од тоа не се деси. Сега ќе не уверуваат дека има некаков замислен непријател наречен јаглерод и дека сите ќе умреме ако не намалиме да јадеме месо.
treba malku drastichni merki, primer zabranuvanje na pusenje kur. taka samo liberalive kje ispadnat na protest.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.637
Поени од реакции
8.535
Што бидна со короната...уште е у домен на теории на заговор или не?
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.438
Поени од реакции
3.152
Што бидна со короната...уште е у домен на теории на заговор или не?
По некоја моја логика прво ја скенирале глупоќата на светско ниво а ги имаат сите параметри,техника и (ш)пиуни на терен кои работат за нив па после многу анализи откако увиделе кое е нивото на луѓе без мозок на ,,чист терен” ја пласираа оваа пландемија..
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.816
Поени од реакции
39.112
Што бидна со короната...уште е у домен на теории на заговор или не?
Вирусот беше реален и многу луѓе наебаа од таа корона, работата е кој го направи тоа био оружје и зошто го пуштија меѓу народот.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.637
Поени од реакции
8.535
Вирусот беше реален и многу луѓе наебаа од таа корона, работата е кој го направи тоа био оружје и како го пуштија меѓу народот.
Па тоа де, лилјакот на пазар у Вухан дали му измутира вирусот како што тврдат од СЗО или има ДНК секвенци од Сида како викаше нобеловецот кој доби награда за откривањето на сидата.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.438
Поени од реакции
3.152
Вирусот беше реален и многу луѓе наебаа од таа корона, работата е кој го направи тоа био оружје и зошто го пуштија меѓу народот.
Корона беше само информација со која те убиваа 24 часа дневно секој ден..И многу луѓе уплашени за својот живот и преокупирани со таа мисла си го поебаа организмот пошто стравот матер му ебава..И ја сум човек и ти пишувам,не сум вештачка интелигенција и на мене ми се живее и мојот живот е вреден ама успеав да го држам стравот под контрола и ја сум му газда а не тој да доминира врз мене..и еве жив сум после се без ниедна вакцина..
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.816
Поени од реакции
39.112
Корона беше само информација со која те убиваа 24 часа дневно секој ден..И многу луѓе уплашени за својот живот и преокупирани со таа мисла си го поебаа организмот пошто стравот матер му ебава..И ја сум човек и ти пишувам,не сум вештачка интелигенција и на мене ми се живее и мојот живот е вреден ама успеав да го држам стравот под контрола и ја сум му газда и го држам под контрола а не тој да доминира врз мене..и еве жив сум без ниедна вакцина..
кажи им го у очи тоа на оние што изгубија луѓе дека веруваат у фикција.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.637
Поени од реакции
8.535
Корона беше само информација со која те убиваа 24 часа дневно секој ден..И многу луѓе уплашени за својот живот и преокупирани со таа мисла си го поебаа организмот пошто стравот матер му ебава..И ја сум човек и ти пишувам,не сум вештачка интелигенција и на мене ми се живее и мојот живот е вреден ама успеав да го држам стравот под контрола и ја сум му газда и го држам под контрола а не тој да доминира врз мене..и еве жив сум после се без ниедна вакцина..
Прашање е дали си без последици...зависи од генетиката, колку си бил здрав, нивоа на Д3 витамин и општо земено јачината на имунолошкиот систем кој што е пак одраз на стилот на живот, што јадеш, пиеш, дали пушиш, дали спортуваш и т.н. Постои можност да ти ги има качено д-димерите и истото тоа да ти има оштетување направено на организмот без да си свесен за тоа и без симптоми.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.438
Поени од реакции
3.152
кажи им го у очи тоа на оние што изгубија луѓе дека веруваат у фикција.
Што и на кој да му кажеш кога немаш докази него потсвесно знаеш духовно освестен дека си во право..ама секој со својот памет..
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.816
Поени од реакции
39.112
Што и на кој да му кажеш кога немаш докази него потсвесно знаеш духовно освестен дека си во право..ама секој со својот памет..
друже ти се наоѓаш во делузија, нема духовно и духовност, имаш само реалност. А реалноста е таа, сега ти ако си вртиш причи и не ја прифаќаш тоа е твоја работа.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.438
Поени од реакции
3.152
Прашање е дали си без последици...зависи од генетиката, колку си бил здрав, нивоа на Д3 витамин и општо земено јачината на имунолошкиот систем кој што е пак одраз на стилот на живот, што јадеш, пиеш, дали пушиш, дали спортуваш и т.н. Постои можност да ти ги има качено д-димерите и истото тоа да ти има оштетување направено на организмот без да си свесен за тоа и без симптоми.
Бац пушам,пијам оние димери кои ги спомињаш нити знам што се нити ме боли курот,не се замарам..Мислата ми е чиста,не му мислам лошо на никој..Светиот дух е во мене и едино тој не ме изневерил до сега и тој управува со мојот живот..на него сум му го препуштил воланот за кој знам дека е во добри раце..

п.с.Светиот дух е најдобриот доктор затоа и се пишав кај него,Тој ми е матичен со години наназат..
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom