Теории на заговор vs. Coincidence theory

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Aх, требаше да бидам попрецизен.
Велам дека таквиот начин на аргументација ти е безвреден, од технички аспект (објаснив зошто). Инаку, не заземам страна, затоа што мислам дека во реалноста не постои црно или бело, се се нијанси на сиво.
Пак истото.
Зошто била аргументацијата безвредна?
Затоа што можел некој да стави слики од Садамовите жртви.
Оние жртви кои ги масакрираше за време за кое беше омилен,вооружуван,штитен од оние кои потоа дојдоа да носат демократија на место на кое го поддржуваа со децении диктаторот кого дојдоа да го рушат?
За тие жртви молчеа,а сега убиваат на истото место.
Тоа е.

Или некој друг,непознат и мистериозен Садам е во прашање?!
 
S

smart ass

Гостин
Aх, требаше да бидам попрецизен.
Велам дека таквиот начин на аргументација ти е безвреден, од технички аспект (објаснив зошто). Инаку, не заземам страна, затоа што мислам дека во реалноста не постои црно или бело, се се нијанси на сиво.
Не ја фаќаат таа боја и нејзините нијанси не да е до очите(бог да чува) мозоко е на друга фреквенција:vozbud:
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Не ја фаќаат таа боја и нејзините нијанси не да е до очите(бог да чува) мозоко е на друга фреквенција:vozbud:
Имаш две состојби различни од таа на умо.
Една е под него една е над него .
Некад лудаците можат да видат нешто што нормален човек немоит да види .
Хахах тие се тие што носат фолии .
Другата состојба е состојба над умот .
Не мешај баби и жаби .
 
S

smart ass

Гостин
Имаш две состојби различни од таа на умо.
Една е под него една е над него .
Некад лудаците можат да видат нешто што нормален човек немоит да види .
Хахах тие се тие што носат фолии .
.
Разбира се ако пропуштат одмор и рекреација во бардовци ќе гледаат и магариња кои летаат...абе матрикс има да биде.

Каква е таа состојба над умот??

То со длабока медитација или фолијата е граница за под и над?
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Разбира се ако пропуштат одмор и рекреација во бардовци ќе гледаат и магариња кои летаат...абе матрикс има да биде.

Каква е таа состојба над умот??

То со длабока медитација или фолијата е граница за под и над?
Имаш градација .
1.Лудаци
2.умни деца
3.Тие над умот
Ако си ти умно дете (да предпоставиме) тогаш тоа што се лудаците за тебе се умните деца за тие што се над умот.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Јас сум модератор.

Ако ви навестува нешто тоа, супер ако не... ќе бришам што ми текне наназад.
 
S

smart ass

Гостин
Имаш градација .
1.Лудаци
2.умни деца
3.Тие над умот
Ако си ти умно дете (да предпоставиме) тогаш тоа што се лудаците за тебе се умните деца за тие што се над умот.
Ама еве јас не гледам лудаци и не ги делам луѓето по тој основ и ги третирам еднакво башка настојувам кон неутралност и гледам да помогнам кај можам-луд ли сум?

Кога сме кај заговорите што мислите за тендериве,понатаму доделување работи на одредени да не ги наречам партиски фирми-тука се заговори,уроти,пороти свештеници,бикови,плоштади-не барајте завера во Светска војна каде над 60 држави си ги извадија очите!!

Па потоа дојде СССР па армс рејс се распадна комунизмот кај нас довчерашното братство единство се претвори во самоутепание а кај нас вештачки створија омраза помеѓу македонци и албанци.

И ете сме тука...да додадам ние СМЕ ПРИВИЛЕГИРАНИ што сме после толку векови имаме држава веќе 75 години!!!

Се оствари мечта на предците и крвта не им била залудна!!!

--- надополнето ---

Јас сум модератор.

Ако ви навестува нешто тоа, супер ако не... ќе бришам што ми текне наназад.
НЕ.

ТИ СИ МАКЕДОНИЈАААА:vozbud::vozbud:

Потоа си модератор:wink:
 
Член од
24 октомври 2010
Мислења
2.434
Поени од реакции
244
Абе овие од wikileaks уништија красни теми како оваа.
Дискусијата е апсурдна веќе.:toe:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Случајно на фб го најдов овај линк http://www.scribd.com/doc/23859987/Vidojevic-Dosije-Omega-Novi-Svetski-Poredak-Kao-Novi-Satanizam и таман почнав да го читам излезе некое педупредување за вирус па после брав кај да ја спуштам книгата пак ништо не најдов :kesa:

ама ете едно видео од истиот автор е сега не знам овај колку е меродавен да дава коментари или анализи но во секој случај добро е да се види :salut:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Случајно на фб го најдов овај линк http://www.scribd.com/doc/23859987/Vidojevic-Dosije-Omega-Novi-Svetski-Poredak-Kao-Novi-Satanizam и таман почнав да го читам излезе некое педупредување за вирус па после брав кај да ја спуштам книгата пак ништо не најдов :kesa:

ама ете едно видео од истиот автор е сега не знам овај колку е меродавен да дава коментари или анализи но во секој случај добро е да се види :salut:
Друже врска нема овај батали го или треси глупости што не ми се верува, или неговата професија е да шири дезинформации што сум 95 проценти сигурен во тоа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom